Что такое истмико-цервикальная недостаточность (ИЦН). Журавлева Елена Николаевна
Журавльова Олена Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог. Гінеколог-ендокринолог. Спеціаліст УЗ-діагностики

Що таке істміко-цервікальна недостатність (ІЦН)

👩🏻‍⚕️ Журавльова Олена Миколаївна, акушер-гінеколог, медичного центру Reprolife відповідає на важливі питання, присвячені цьому діагнозу.

❓Що таке істміко-цервікальна недостатність (ІЦН)❓

👩🏻‍⚕️ Істміко-цервікальна недостатність характеризується укороченням довжини шийки матки менше 25 мм і / або розширенням цервікального каналу більше 10 мм (по всій довжині) до терміну 37 тижнів вагітності.

❓Чим небезпечна ІЦН при вагітності❓

👩🏻‍⚕️ ІЦН є значущим фактором ризику невиношування вагітності і передчасних пологів. Це пов’язано з тим, що в нормі перешийок і шийка матки повинні протистояти внутрішньоматковому тиску і утримувати плодове яйце в порожнині матки до терміну пологів.

❓Хто в групі ризику розвитку ІЦН❓

👩🏻‍⚕️ До групи ризику необхідно віднести пацієнток, що мали в анамнезі передчасні пологи, переривання вагітності в пізніх строках, травми шийки матки після пологів і після оперативних втручань, вроджені вади шийки матки (дворога, сідлоподібна матка), підвищене навантаження на шийку матки під час вагітності (багатоплідна вагітність, багатоводдя, великий плід).

❓Які фактори впливають на розвиток ІЦН❓

✏️  Ендокринні порушення: надмірний рівень чоловічих статевих гормонів (андрогенів) в організмі жінки; недостатність прогестерону – гормону, який впливає на менструальний цикл і вагітність; недостатність лютеїнової фази циклу, яка відповідає за вироблення прогестерону і підготовку організму до вагітності;

✏️ Генетичні і вроджені фактори: поліморфізм ряду генів, що відповідають за метаболізм сполучної тканини і вироблення медіаторів запалення; дисплазія сполучної тканини (в патогенезі дисплазії провідне місце займає недостатність магнію, а при дефіциті магнію клітини сполучної тканини втрачають здатність продукувати колаген).

✏️ НЕ гінекологічні захворювання: надлишкова маса тіла і ожиріння; системні захворювання сполучної тканини.

❓Що таке цервікометрія і в які терміни вагітності проводиться❓

👩🏻‍⚕️ Цервікометрія – це ультразвукове дослідження перебігу вагітності. Вона дозволяє точно визначити довжину шийки матки і відхилення її від нормальних показників, проводиться, як правило, в період між 12 і 22 тижнем вагітності. Якщо у жінки були передчасні пологи у минулому або в неї виявлена ​​багатоплідна вагітність, така маніпуляція проводиться впервше ще до 15 тижня виношування, а потім, для безпеки мами і малюка, близько 20 тижня.

❓Чому важливо вчасно проводити цервікометрію❓

👩🏻‍⚕️ Діагностика за допомогою цервікометрії дає можливість визначити стан шийки матки, що змінюється після зачаття. Саме за її станом лікарі оцінюють наближення пологів. Під час вагітності шийка матки утримує плід в матці. Якщо тонус її м’язів слабшає завчасно, вона починає скорочуватись і розкриватись, в результаті виникає загроза передчасних пологів.

Ця діагностична процедура дозволяє заздалегідь виявити ризик передчасних пологів, значно знизити ризик ускладнень вагітності та вжити необхідних заходів для її збереження.

📋 У нашій клініці цервікометрія обов’язково входить в пакет з ведення вагітності та контролюється під час всього періоду вагітності для безпеки матері і малюка.

🤳 Записатись на прийом в акушера-гінеколога, а також отримати додаткову інформацію можна за телефоном

📲 +38 044 355 3155.

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.