Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Що таке «вікно імплантації» у лікуванні безпліддя?

Коли відкривається вікно імплантації?

 

Імплантація – це важливий і дуже точний процес, під час якого ембріон контактує з ендометрієм і проникає в нього, роблячи можливою вагітність. Це відбувається між 19 і 24 днями нормального 28-денного менструального циклу, якщо овуляція відбувається приблизно на 14 день цього циклу.

 

Умови успішної імплантації ембріона

 

Перенесення ембріона під час циклу ДРТ має відбуватись в оптимальний час у вікні, щоб оптимізувати шанси імплантації перенесеного ембріону. Для того, щоб це відбулося, необхідно правильно підготувати як ембріон, так і ендометрій.

 

Ембріон повинен правильно ділити свої клітини протягом 5-6 днів і досягти стадії бластоцисти, він повинен бути досить хорошої якості, а також бути генетично здоровим. Його шанси на імплантацію на даний момент максимальні.

 

Тим часом, ендометрій в порожнині матки, повинен бути сприйнятливим, щоб ембріон зміг до нього прикріпитися. Ця сприйнятливість досягається в міру розвитку менструального циклу. Ендометрій потовщується, його кровоносні судини розширюються, секреція збільшується.

 

Коли і ембріон, і ендометрій готові, між ними повинен бути ефективний зв’язок для імплантації.

Це відбувається в чотири етапи.

  1. Предконтактний етап починається, коли бластоциста займає відповідне розміщення в ендометрії.
  2. Стадія аппозиції: це відбувається, коли клітини трофектодерми (майбутньої плаценти) бластоцисти контактують з клітинами епітеліального вистилання ендометрія завдяки подовженню останніх, відомих як «гострі ніжки».
  3. Стадія адгезії: включає в себе молекулярний союз між обома типами клітин.
  4. Етап вторгнення, під час якого бластоциста проникає в строму ендометрія, руйнує базальну мембрану епітеліальної вистилки, що розділяє епітеліальні клітини і вступає в контакт з кровоносними судинами матері.

З цього моменту і протягом наступних 9 місяців малюк розвивається всередині матки матері завдяки зв’язку, яка була встановлена ​​між ними на цій дуже ранній стадії.

 

 

Читайте також:

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

ERA-test. Частина 2

У першій частині ми вже говорили, даний тест необхідно проводити в контрольованому циклі. Що це означає?

ERA-test. Частина 1

Друзі! Сьогодні поговоримо про ERA-тест. Для чого його проводять?

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 7. Як підвищити ефективність програми ЕКЗ.

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife розповідає, які ключові фактори впливають на показники ефективності, а також як саме ми реалізуємо їх в нашій клініці.

Як підвищити успіх програми ЕКЗ?

Пари, які стикаються з труднощами зачаття дитини і приймають рішення про екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), шукають, як покращити свої шанси.