Вирусные гепатиты: симптомы
Бідованець Олена Юліанівна
Лікар-інфекціоніст

Сучасна інфектологія. Серія 4. Вірусні гепатити: симптоми

Представляємо наш четвертий фінальний ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворюванням та новітнім методикам їх попередження.

Отже, якщо людина нещодавно ходила на манікюр чи педикюр, нещодавно це місяць чи півроку, чи більше, ніж рік тому, або відвідувала стоматолога, мала переливання або різноманітні хірургічні втручання і відчуває появу слабкості, пожовтіння слизових оболонок, погіршення загального свого стану – всі ці неспецифічні симптоми можуть свідчити, що  у людини є вірусний гепатит. Звісно, для того, щоб з’ясувати який саме, треба здати аналізи.

Дуже часто, коли людина здає біохімічний аналіз крові, у неї можуть бути підвищені ферменти печінки, які свідчать про те, що щось відбувається з печінкою. Утім, це не є чимось специфічним і не завжди є ці порушення.

Обов’язково для того, щоб діагностувати вірусний гепатит потрібно здати діагностичний тест. Це може бути або швидкий тест, який визначає антитіла, поверхневий антиген вірусного гепатиту В, або це може бути імуноферментний аналіз. Для ретельного підтвердження і для того, щоб знати чи потрібно проходити лікування, неіобхідно обов’язково пройти підтверджувальну діагностику методом полімеразної ланцюгової реакції. Вже від того, чи виявиться вірус чи ні, а також яке буде вірусне навантаження , якщо ми говоримо про вірусний гепатит В, вже буде залежати сама тактика лікування.

Усі особливості зможе Вам розповісти або Ваш лікар інфекціоніст, або гастроентеролог, або сімейний лікар. Тобто спеціаліст, хто займається безпосередньо лікуванням вірусних гепатитів.

У клініці Reprolife Ви можете  отримати консультацію лікаря інфекціоніста, можете пройти обстеження і при необхідності скерування та подальшого лікування.

Читайте також:

Відеоблог “Сучасна інфектологія”. Серія 3. Вірусний гепатит С

Друзі, представляємо наш третій ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворюванням та новітнім методикам їх попередження.

Відеоблог “Сучасна інфектологія”. Серія 2. Вірусний гепатит B

Це наш другий ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворювання та новітнім методикам їх попередження.

Сучасна інфектологія. Серія 1

Це наш перший ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворювання, новітнім методикам їх попередження, діагностики та лікування.