TOP-3 вопроса эмбриологу

TOP-3 питання ембріологу

Омельченко Марина Ігорівна відповідає на TOP-3 найчастіших питань пацієнтів, які звучать на консультації ембріолога
  1. Як здійснюється відбір сперматозоїдів для процедури ЕКЗ? На скільки це ефективно?

 

У природних умовах, після еякуляції з мільйонів сперматозоїдів лише кілька сотень з них здатні досягти фаллопієвої труби і зустрітися з яйцеклітиною.

Сперматозоїди конкурують між собою за можливість запліднити яйцеклітину і, імовірно, перемагає той, хто здатний забезпечити успішний подальший розвиток ембріона.

При проведенні процедури запліднення в циклі ЕКЗ відбір сперматозоїдів відбувається в лабораторних умовах на стадії підготовки сперми методом градієнтного центрифугування і методом «swim up”.

Для підвищення шансів на настання вагітності в нашій клініці ми використовуємо метод ICSI (інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину). Цей метод полягає в тому, що ембріолог за допомогою спеціальної голки вводить сперматозоїд всередину яйцеклітини, поєднуючи таким чином жіночу і чоловічу статеві клітини. Процедура проводиться під мікроскопом зі збільшенням в 200-400 разів, що дає можливість ембріологові ретельно відібрати найкращих кандидатів для запліднення.

ICSI є ефективним методом запліднення, за допомогою якого можна досягти вагітності навіть при наявності одиничних рухливих сперматозоїдів.

2. Як довго можуть зберігатись ембріони?

Всі якісні ембріони, отримані в ході циклу ЕКЗ, що не були перенесені в порожнину матки, заморожуються. Замороження відбувається при температурі мінус 196 градусів, при якій будь-яка біологічна активність припиняється. Для цих ембріонів час наче зупиняється, але як тільки їх розморозять – вони знову продовжать свій розвиток. Трапляється, що ембріони зберігаються десятиліттями, поки їх батьки не прийдуть за ними. Так нещодавно в жовтні 2020 року в США народилася здорова дівчинка з ембріона, який був у стані заморозки більше 27 років. При підтримці постійних і необхідних умов зберігання, ембріони можуть зберігатися в замороженому стані нескінченно довго.

3. Що таке PGT-A ембріонів? Як відбувається процедура генетичної діагностики ембріонів?

PGT-A ембріонів – це процедура передімплантаційної діагностики з метою скринінгу анеуплоїдних ембріонів.

Ембріолог проводить біопсію кількох клітин трофектодерми у ембріона, який досяг стадії бластоцисти і потім відправляє матеріал в генетичну лабораторію. За допомогою методу NGS (next generation sequencing) ми можемо дізнатися не тільки хромосомний набір кожного ембріона, але також за допомогою індивідуальних зондів досліджувати окремі гени, якщо це необхідно. Ми перевіряємо генетичне здоров’я кожного ембріона перед ембріотрансфером і переносимо один здоровий ембріон, таким чином збільшуючи шанси на настання вагітності і народження здорового малюка.