TOP-3 вопроса эмбриологу

TOP-3 питання ембріологу

  1. Як здійснюється відбір сперматозоїдів для процедури ЕКЗ? На скільки це ефективно?

 

У природних умовах, після еякуляції з мільйонів сперматозоїдів лише кілька сотень з них здатні досягти фаллопієвої труби і зустрітися з яйцеклітиною.

Сперматозоїди конкурують між собою за можливість запліднити яйцеклітину і, імовірно, перемагає той, хто здатний забезпечити успішний подальший розвиток ембріона.

При проведенні процедури запліднення в циклі ЕКЗ відбір сперматозоїдів відбувається в лабораторних умовах на стадії підготовки сперми методом градієнтного центрифугування і методом «swim up”.

Для підвищення шансів на настання вагітності в нашій клініці ми використовуємо метод ICSI (інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину). Цей метод полягає в тому, що ембріолог за допомогою спеціальної голки вводить сперматозоїд всередину яйцеклітини, поєднуючи таким чином жіночу і чоловічу статеві клітини. Процедура проводиться під мікроскопом зі збільшенням в 200-400 разів, що дає можливість ембріологові ретельно відібрати найкращих кандидатів для запліднення.

ICSI є ефективним методом запліднення, за допомогою якого можна досягти вагітності навіть при наявності одиничних рухливих сперматозоїдів.

2. Як довго можуть зберігатись ембріони?

Всі якісні ембріони, отримані в ході циклу ЕКЗ, що не були перенесені в порожнину матки, заморожуються. Замороження відбувається при температурі мінус 196 градусів, при якій будь-яка біологічна активність припиняється. Для цих ембріонів час наче зупиняється, але як тільки їх розморозять – вони знову продовжать свій розвиток. Трапляється, що ембріони зберігаються десятиліттями, поки їх батьки не прийдуть за ними. Так нещодавно в жовтні 2020 року в США народилася здорова дівчинка з ембріона, який був у стані заморозки більше 27 років. При підтримці постійних і необхідних умов зберігання, ембріони можуть зберігатися в замороженому стані нескінченно довго.

3. Що таке PGT-A ембріонів? Як відбувається процедура генетичної діагностики ембріонів?

PGT-A ембріонів – це процедура передімплантаційної діагностики з метою скринінгу анеуплоїдних ембріонів.

Ембріолог проводить біопсію кількох клітин трофектодерми у ембріона, який досяг стадії бластоцисти і потім відправляє матеріал в генетичну лабораторію. За допомогою методу NGS (next generation sequencing) ми можемо дізнатися не тільки хромосомний набір кожного ембріона, але також за допомогою індивідуальних зондів досліджувати окремі гени, якщо це необхідно. Ми перевіряємо генетичне здоров’я кожного ембріона перед ембріотрансфером і переносимо один здоровий ембріон, таким чином збільшуючи шанси на настання вагітності і народження здорового малюка.

Читайте також:

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

Що таке мозаїчний ембріон?

Що таке мозаїчній ембріон розповідає головний лікар клініки, провідний репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія - Романова Ольга Олегівна

Чому не всі яйцеклітини запліднюються?

Під час лікування за допомогою допоміжних репродуктивних технологій яйцеклітини і сперматозоїди необхідно об'єднати в ембріолабораторії одним з двох методів: звичайним екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ, IVF) або інтрацитоплазматичною ін'єкцією сперматозоїдів (ІКСІ, ICSI).