ТОП-3 важных показателей спермограммы

ТОП-3 важливих показників спермограми

Розповідає Омельченко Марина Ігорівна.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, опублікованими в 2010 році нормальними вважаються такі показники спермограми:

 • обсяг => 1.5 ml;
 • pH => 7.2;
 • концентрація сперматозоїдів => 15 мільйонів сперматозоїдів (в 1 мл еякуляту);
 • загальна кількість сперматозоїдів = 39 мільйонів сперматозоїдів (і більше) в еякуляті;
 • морфологія => 4% нормальних форм;
 • життєздатність => 58% живих сперматозоїдів;
 • прогресивна рухливість сперматозоїдів => 32%;
 • загальна рухливість (відсоток прогресивно-рухливих і непрогрессивно-рухливих сперматозоїдів) => 40%.

 

Важливою є підготовка до здачі спермограми і виконання всіх рекомендацій, даних лікарем репродуктологом, так як це впливає на інформативність спермограми.

 

Ключовими показниками спермограми є

 • концентрація,
 • рухливість
 • і морфологія сперматозоїдів.

Саме ці показники надають важливу інформацію про фертильний потенціал чоловіка, впливають на ймовірність настання вагітності і згідно з цими критеріями оцінки сперми приймається рішення про тактику і методи ЕКЗ.

Рекомендації ВООЗ по оцінці спермограм постійно переглядаються (приблизно кожні 10 років) в сторону зменшення значень цих та інших показників, так як з кожним роком існує тенденція до зниження якості сперми.

 

Так, в 2017 році в науковому журналі Human Reproduction Update були опубліковані дані мета-аналізу про те, що з 1973 року по 2011-й концентрація і загальна кількість сперматозоїдів в спермі чоловіків з Європи, Америки, Австралії та Нової Зеландії зменшилася на 50-60 %.

 

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.