ТОП-3 важных показателей спермограммы

ТОП-3 важливих показників спермограми

Розповідає Омельченко Марина Ігорівна.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, опублікованими в 2010 році нормальними вважаються такі показники спермограми:

 • обсяг => 1.5 ml;
 • pH => 7.2;
 • концентрація сперматозоїдів => 15 мільйонів сперматозоїдів (в 1 мл еякуляту);
 • загальна кількість сперматозоїдів = 39 мільйонів сперматозоїдів (і більше) в еякуляті;
 • морфологія => 4% нормальних форм;
 • життєздатність => 58% живих сперматозоїдів;
 • прогресивна рухливість сперматозоїдів => 32%;
 • загальна рухливість (відсоток прогресивно-рухливих і непрогрессивно-рухливих сперматозоїдів) => 40%.

 

Важливою є підготовка до здачі спермограми і виконання всіх рекомендацій, даних лікарем репродуктологом, так як це впливає на інформативність спермограми.

 

Ключовими показниками спермограми є

 • концентрація,
 • рухливість
 • і морфологія сперматозоїдів.

Саме ці показники надають важливу інформацію про фертильний потенціал чоловіка, впливають на ймовірність настання вагітності і згідно з цими критеріями оцінки сперми приймається рішення про тактику і методи ЕКЗ.

Рекомендації ВООЗ по оцінці спермограм постійно переглядаються (приблизно кожні 10 років) в сторону зменшення значень цих та інших показників, так як з кожним роком існує тенденція до зниження якості сперми.

 

Так, в 2017 році в науковому журналі Human Reproduction Update були опубліковані дані мета-аналізу про те, що з 1973 року по 2011-й концентрація і загальна кількість сперматозоїдів в спермі чоловіків з Європи, Америки, Австралії та Нової Зеландії зменшилася на 50-60 %.

 

Читайте також:

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Консультація при плануванні вагітності

Що таке консультація при плануванні вагітності? Кому вона рекомендована та що в неї входить? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Що таке гідросальпінкс?

Що таке гідросальпінкс, чому він знижує народжуваність та які є методи лікування - розповідає ендокринолог-гінеколог Горщанік Юлія Володимирівна.

Як повернути лептин в норму?

Лептин - гормон, який виробляють жирові клітини (адипоцити). Він посилає сигнал про насичення в особливу частину головного мозку - гіпоталамус, контролює кількість вжитих і витрачених калорій, кількість жирових накопичень в організмі.