Ультразвуковая диагностика сосудов нижних конечностей
Красюк Анна Ігорівна
Лікар терапевт, сімейний лікар, фахівець УЗ-діагностики.

Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок

Золотим стандартом обстеження судин нижніх кінцівок є ультразвукова діагностика.

Процедура безболісна, цілком безпечна, інформативна, не потребує попередньої підготовки, триває близько 30 хв. Проводиться на УЗД апаратах експерт класу Volusone 10 та Versana Premier у горизонтальному та вертикальному положеннях пацієнта в кількох режимах: В-режим (для оцінки швидкості кровотоку), D-режим (дуплексне сканування: оцінка будови стінки судин), СFM- режим (триплексне сканування: визначення прохідності і компенсаторних можливостей судин).

Варто обстежитися:

– тим, хто має обтяжену спадковість (найближчі родичі мають варикозну хворобу нижніх кінцівок чи тромбози чи тромбопатіі в анамнезі);

– після вагітності;

– при значних коливань у вазі;

– в період перименопаузи;

– тривалий прийом препаратів, що впливають на систему згортання крові (в тому числі протизаплідних);

– тривала іммобілізація (після переломів кінцівок, тривалих подорожей, паралічів);

– стан після порожнинних операцій, трофічних та гіпертонічних виразок;

– паління з великим стажем;

– після перенесеного Соvid.

Коли необхідно пройти УЗД судин нижніх кінцівок

  • судинні зірочки, відчуття тяжкості в ногах, набряки;
  • розширені вени, набряки в кінці дня, болі в ногах при навантаженнях, відчуття того, що звичне взуття тисне наприкінці дня, з‘являються «сліди» від резинки після носіння шкарпеток чи панчіх;
  • пігментація шкіри, ущільнення і пігментація шкіри гомілки, трофічні виразки.

Обсяг обстеження

Прохідність судин, спроможність клапанного апарату вен, патологічних рефлюксів, тромбозів, новоутворень в просвіті судин.

Навіщо проходити доплерографію нижніх кінцівок

Якщо при обстежені будуть виявлені зміни, які суттєво впливають на перебіг варикозної хвороби – пацієнти будуть скеровані до судинного хірурга, який визначить подальшу тактику спостереження та лікування.

До слова, хірургічне лікування варикозно змінених судин зараз дуже високоточне, малоінвазивне та не погіршує якість життя пацієнта, а значно покращує його! Також воно не займає багато часу на відновлення, саме тому стан венозної системи слід моніторити щорічно навіть за відсутності скарг, не боятися оглядів та, якщо необхідно, хірургічного лікування. Якщо варикозна хвороба не має істотно значимих змін та не потребує хірургічного нагляду та лікування, буде рекомендовано курс венотоніків, антитромботичних препаратів в профілактичній дозі, компресійний трикотаж відповідного класу в залежності від способу життя та роботи пацієнта.

Якщо у Вас є додаткові питання щодо стану Ваших судин ми запрошуємо Вас на діагностику. Ви можете записатись за телефоном 044-355-3155.

Читайте також:

Найпоширеніші хиби в лікуванні ГРЗ

Красюк Анна Ігорівна, лікар терапевт, сімейний лікар нашої клініки, розповідає про найпоширеніші хибні переконання в лікуванні ГРЗ

Жовчокам’яна хвороба

Як виникають зміни в жовчному міхурі? Які найчастіші причини хронічного холециститу? Які загальні рекомендації щодо модифікаціі способу життя при змінах у жовчному міхурі ? Розповідає Красюк Анна Ігорівна, лікар терапевт, сімейний лікар нашої клініки.

Сечосольовий діатез. Сечокам’яна хвороба

Красюк Анна Ігорівна, лікар терапевт, сімейний лікар нашої клініки, розповідає про те, що таке сечосольовий діатез та яка прчини винекнення такого захворювання

Ультразвукове дослідження легень

Що таке ультразвукове дослідження легень? Які його переваги та які захворювання можна діагностувати з його допомогою, розповідає Красюк Анна Ігорівна, лікар терапевт, сімейний лікар нашої клініки.

Як правильно вводити прикорм?

Сьогодні наш лікар-терапевт Красюк Анна Ігорівна розповість про те як і коли правильно вводити прикорм. Лікар порекомендує які для цього краще вибрати продукти та як сформувати у малюка правильне ставлення до їжі.