Єрмоленко Світлана Леонідівна
Практичний психолог. Психоаналітик. Консультант психоаналітичної орієнтації.

«Усвідомлене материнство» – джерело гармонії і натхнення

У той же час мама виконує і інші життєво важливі функції:

  • вчить формувати вимоги до себе;
  • відповідає на вимоги і задовольняє потреби;
  • дає знання і виховує;
  • встановлює правила;
  • формує кордони свої і дитини;
  • дає ЛЮБОВ і ВИЗНАННЯ.

Мама – закладає фундамент здорового і впевненого життя своєї дитини, а усвідомлена позиція дозволяє жінці в момент планування вагітності, самої вагітності, пологів, годування і виховання дітей, спокійно переносити ті незручності і обмеження, які можуть виникнути.

Усвідомлена позиція дозволяє прийняти себе неідеальну, пробачити неідеальність своїм батькам і всім оточуючим, і, в майбутньому дозволити дитині помилятися на шляху до себе істинного.

Виховання майбутньої мами починається з раннього дитинства і триває все життя. Будучи маленькою дівчинкою, вона вже отримує досвід і знання, які транслюватиме на свою майбутню сім’ю і дитину.

👧👩 «Дочки-матері»

Звичайно, ви бачили, як маленькі дівчатка грають в дочки-матері. Вони розмовляють з ляльками, дбайливо їх сповивають, годують, виходять з ними на прогулянку в лялькових колисках. Саме так, ідентифікуючи себе з мамою, дівчинка вперше приміряє на себе цю роль.

👩 Дорослішання

Приблизно в підлітковому віці дівчинка вперше серйозно починає замислюватися про материнство. На цьому етапі виникає багато страхів, пов’язаних з вагітністю, пологами, вихованням і майбутнім в цілому.

У цей момент роль мами дуже велика. Вона повинна пояснити дочці, що народження дитини – це велике щастя і що перший дотик до немовляти лікує всі неприємні спогади, пов’язані з періодом виношування і пологів.

🕵Пошук партнера

Прагнення реалізувати себе в материнстві, підштовхує до наступного етапу – пошуку партнера. Виникає потреба в стосунках, пошуку свого чоловіка і створенні з ним в сім’ї. У цей період дівчина спостерігає за поведінкою інших жінок і відстежує поведінкові тенденції, вибираючи ті, які, на її погляд, допоможуть реалізувати бажання бути хорошою мамою. Відбувається оцінка того, яким батьком буде її партнер. Переконаність у надійності партнера є точкою відліку майбутнього батьківства.

🤰Вагітність

Під час вагітності відбуваються зміни чуттєвої сфери. Частина любові, яка до цієї події була направлена ​​на свою матір, перенаправляється на новий об’єкт, яким є майбутня дитина. У цей період можлива трансформація в стосунках зі своєю мамою. Вони, начебто, знаходять рівність. Це часто підсилює почуття любові до чоловіка, який зробив це можливим.

Народження і виховання

У момент появи дитини, молода мама ідентифікує себе зі своєю люблячою матір’ю. Це сприяє прийняттю дитини і нової ролі жінки. Можливо, суперництво зі своєю мамою, що виражається в спробах бути кращою мамою для власної дитини. Часто, це безглузде заняття, так як мова йде про фантазійну матір, а не реальну.

Дуже важливо на цьому етапі бути критичною і усвідомленою, розвивати емпатію і інтуїцію в стосунках з дитиною як окремою особою.

Ваша дитина – це Суб’єкт, народжений в нових умовах, у нього свої потреби і свої бажання.

🔎 Головне завдання материнства на цьому етапі – дії, спрямовані для дитини, а також спостереження за ним і захоплення ним. Це дає малюкові впевненість в тому, що він важливий і до нього проявляють невичерпний інтерес.

Для виховання дітей різної статі, важлива стійка гендерна ідентичність, а також здатність встановлювати і підтримувати близькі стосунки з чоловіком.

📍 І ще один дуже важливий аспект усвідомленої позиції жінки.

Ваше коло інтересів не повинно замикатися виключно на області виховання дітей. Кожна мама вільна реалізовувати себе і в інших сферах діяльності, повинна відчувати від цього задоволення і головне – бути щасливою!

Читайте також:

Привіт, малюк!

Світлана Леонідівна Єрмоленко, сімейний психолог клініки Reprolife, сьогодні розповість нам про розвиток малюка в перший місяць після народження.

Могутній, таємничий та чарівний тато

Роль і функція батька в сучасному світі зазнала значних позитивних змін. Світлана Леонідівна Єрмоленко, сімейний психолог клініки Reprolife, детально розповість про роль і важливість батьківства на всіх етапах розвитку і росту дитини.

П’ять цікавих фактів про сперматозоїди

Напевно немає людини, яку б не захоплювало людське тіло, а точніше те, як воно створене. Людям залишається тільки вивчати і використовувати ці знання на благо.