Вес при беременности. Ткаченко Жанна Сергеевна

Вага при вагітності

Правильний набір ваги вагітної жінки вкрай важливий і для її здоров’я і ​​для здоров’я малюка. Він впливає на перебіг вагітності і пологів.

У жінки із зайвою вагою вище ризики розвитку гестаційного цукрового діабету, набряклості, варикозу, підвищення артеріального тиску та інших захворювань, які можуть впливати на перебіг вагітності і процес пологів, формування ендокринної системи дитини.

Недостатній набір ваги може стати причиною затримки розвитку плода.

Тому, майбутні мами, стежимо за вагою!

 

📝 Скільки можна набрати?

Розповідає лікар акушер-гінеколог, Ткаченко Жанна Сергіївна, експерт з питань ведення вагітності:

Набір ваги при виношуванні малюка дуже залежить від ваги жінки до вагітності. Для більш точного визначення ваги до вагітності слід використовувати індекс маси тіла (ІМТ) ❗, який обчислюється за формулою:

 

⠀ ІМТ = вага (кг) / зріст*2 (м2)

 

Так, при ІМТ менше 18,5 – у Вас недостатня вага, при ІМТ від 18,5 до 24 – нормальна вага, при ІМТ від 24 до 30 – надмірна вага і при ІМТ більше 30 – ожиріння.

Наприклад, жінка важила до вагітності 60 кг при зрості 172 см. ІМТ = 60 / 1.72 * 2

Разом: ІМТ = 20,3. Це нормальне значення (18,5-24). При такому ІМТ оптимально набрати 11-15 кг.

✔️ Якщо ІМТ менше 18,5 – вага недостатня. Жінка під час вагітності може набрати 12-16 кг.

✔️ Якщо ІМТ 25-29,9, означає, що у жінки є зайва вага. За 9 місяців набір ваги 7-11 кг буде нормальним.

✔️ При ІМТ більше 30 – набір понад 9 кг під час вагітності буде вважатися небезпечним.

Приблизно ми знаємо, що в першу половину вагітності жінка набирає близько 40% від всієї ваги при вагітності, а в другу – близько 60%.

 

📝 Куди «приходять» кілограми?

На вагу малюка до пологів доведеться близько 35% набору ваги. У жирову тканину розподілиться 25-30%. Приблизно 25% набраної під час вагітності ваги – це додаткова кров і міжклітинна рідина, а також залозиста тканина молочних залоз. Близько 5% – ідуть в плаценту, матку.

Тепер Ви розумієте, яку вагу оптимально набрати під час вагітності. Легкої Вам вагітності та пологів!

Якщо у Вас залишились питання або Ви хочете індивідуально проконсультуватися на цю тему, особливо, якщо були відхилення в ІМТ до вагітності, Ви можете записатися на прийом до лікаря Ткаченко Жанни Сергіївни за телефоном +38 (044) 355 31 55.

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.