Ведення вагітності

Ведення вагітності в медичному центрі Reprolife

Вагітність – особливий і дуже відповідальний період в житті жінки, мета якого – народження здорової дитини. Шлях до цієї мети достатньо довгий – 40 тижнів. В цей період у жінки виникають нові питання та очікування: «Як розвивається малюк? Чи все з ним гаразд? Що мені потрібно робити?»

Сприятливий результат вагітності безпосередньо залежить від кваліфікованого медичного спостереження за здоров’ям майбутньої мами і дитини.

Майбутнім батькам необхідно з особливою уважністю підійти до вибору клініки ведення вагітності. Чим раніше почнеться турбота про маму і майбутнього малюка, тим більш ймовірно, що вагітність пройде благополучно і дитина народиться здоровою.

Програма «Ведення вагітності» в медичному центрі Reprolife – це комплексна програма супроводу майбутньої мами, що включає всі обов’язкові планові заходи. Вона дозволяє своєчасно відстежувати особливості перебігу вагітності, а також загальний стан здоров’я пацієнтки і малюка.

Ведення вагітності проводиться індивідуальним лікарем акушером-гінекологом з впровадженням європейських протоколів і стандартів ведення вагітності.

Дізнатися докладніше про програми ведення вагітності та послуги для майбутніх мам:

Терміни постановки на облік

Існують регламентовані терміни проведення обстежень під час вагітності. Залежно від стану здоров’я майбутньої мами, її віку та індивідуальних особливостей наш фахівець визначає комплекс діагностичних заходів і приймає рішення про те чи потрібні додаткові, позапланові обстеження та відвідування вузьких фахівців. Спостереженням вагітної пацієнтки займається лікар акушер-гінеколог, а в програму ведення вагітності включені також планові відвідування інших вузьких фахівців.

На облік до акушера-гінеколога краще стати одразу при визначенні вагітності. Важливо зробити це до 12 тижня. Раннє спостереження дозволяє:

 • визначити патології плода/виявити позаматкову вагітність, попередити серйозні наслідки;
 • надати своєчасну допомогу жінкам, котрі пройшли лікування від безпліддя, звичного невиношування та інших патологій;
 • надати рекомендації щодо корекції стану: подолання токсикозу та інших «супутників» ранніх строків вагітності.

Програма ведення вагітності в медичному центрі Reprolife включає в себе всі необхідні процедури і дослідження, тому стати на облік можна одразу після того, як Ви дізнались про успішне зачаття.

Порядок планових обстежень

img

Ведення вагітності в Києві в медичному центрі Reprolife починається з постановки на облік. Лікар акушер-гінеколог проводить огляд, бере вагінальний мазок для визначення флори, оцінює стан молочних залоз. У ряді випадків виконується УЗД для визначення стану матки, яєчників для точної постановки терміну вагітності і звичайно ж з метою виключення позаматкового прикріплення.

Далі майбутня мама проходить ряд обстежень:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • пренатальний біохімічний скринінг (у І та ІІ триместрах вагітності);
 • аналізи на інфекційні захворювання (TORCH-інфекції);
 • консультації вузьких спеціалістів (мамолог, ендокринолог, терапевт та ін.)

Ультразвукове дослідження плоду проводиться планово ще 3 рази:

 • перше дослідження проводиться з 10 по 14 тижня. Під час першого УЗД визначаємо/уточнюємо термін вагітності, візуалізуємо положення плода, оцінюємо стан матки;
 • друге дослідження проводиться в період з 20 по 24 тиждень. Під час другого УЗ-дослідження вимірюємо плід і оцінюємо стан плаценти, кількість вод. Під час даного обстеження можна визначити стать дитини;
 • третє дослідження проводиться в період з 32 по 34 тиждень і дозволяє оцінити стан і положення дитини перед пологами.

За призначенням лікуючого лікаря на будь-якому терміні вагітності можуть буті проведені додаткові ультразвукові дослідження.

Ведення вагітності після ЕКЗ

Після підтвердження такої довгоочікуваної вагітності в програмі ЕКЗ, відбувається другий дуже відповідальний та важливий період – виношування малюка. Ведення вагітності, яка розвивається після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) має свої особливості, які вимагають від лікаря високого рівня професіоналізму, дбайливий та індивідуальний підхід.

Акушери-гінекологи медичного центру Reprolife мають великий досвід роботи з вагітними після ЕКЗ, високий рівень професійної тісної співпраці з репродуктологами (що дозволяє узгодити всі призначення, визначити єдину тактику ведення), що особливо важливо на етапі зниження гормональної підтримки.

Ми пропонуємо професійну підтримку на кожному етапі. Програма по веденню вагітності складена на основі міжнародних протоколів за участю провідних фахівців медичного центру, що дозволяє контролювати стан здоров’я майбутньої мами та розвиток плоду.
План ведення вагітності включає: проведення експертної ультразвукової пренатальної діагностики плоду у всіх триместрах, цервікометрію (оцінка довжини та стану шийки матки) у пацієнтів різних груп ризику, консультації фахівців, всі необхідні аналізи, доведені світовою медичною практикою та, неодмінно, психологічну підтримку.

Вагітність – це особливий період в житті жінки! Фахівці медичного центру Reprolife роблять все, щоб він був комфортним, а дитина народилась здоровою. Ми завжди прагнемо, щоб народження малюка в сім’ї стало справжнім святом, що і є філософією нашої клініки.

Ведення вагітності при резус-конфлікті

Резус-конфлікт виникає в тому випадку, коли резус-фактор матері й плода різні. Дана ситуація потребує особливого підходу, оскільки організм жінки виробляє антитіла до плоду, сприймаючи майбутню дитини як чужорідне тіло.

При цьому здавати аналізи крові на антитіла необхідно щомісяця, і при зниженні рівня еритроцитів в крові плода лікар призначає введення призначеної для таких випадків вакцини. У медичному центрі Reprolife провідний лікар акушер-гінеколог приділяє складній вагітності достатньо уваги і  оперативно застосовує необхідні медичні заходи.

Ведення багатоплідної вагітності

Якщо жінка виношує двох і більше малюків, навантаження на її організм значно збільшується.

Вагітності двійнятами і трійнею часто має високий ризик гестозу, порушень функції нирок, анемій, передчасних пологів та інших ускладнень. Дуже важливо приділити увагу здоров’ю і однаковому розвитку малюків. Оснащення медичного центру Reprolife, а також досвід і професіоналізм ведучих вагітність акушер-гінекологів дозволяють реалізувати всі можливості для збереження і успішного розвитку багатоплідної вагітності, а також нормалізації стану майбутньої мами і малюків.

Чому для ведення вагітності варто звернутися в Reprolife?

 • Експертність
  У медичному центрі Reprolife вагітність ведуть акушери-гінекологи вищої категорії. Кожен співробітник клініки щорічно проходить підвищення кваліфікації, участь у міжнародних конференціях і форумах в якості запрошених спікерів і лідерів думки, постійно вдосконалюється. Це забезпечує майбутнім мамам сучасний, інноваційний підхід і високу точність діагностики і за необхідності лікування, що базується на останніх досягненнях науки.
 • Високий рівень сервісу і комфорту
  Ми дбаємо не тільки про здоров’я майбутніх мам і малюків, а й про комфорт кожного пацієнта клініки.
 • Обладнання
  Медичний центр Reprolife оснащений ультрасучасним діагностичним обладнанням, в тому числі 3D і 4D ультразвуковими апаратами і унікальними технологіями HD Live і HD Silhouette, що дає можливість детально вивчити кровоносні судини, серце, мозок і інші органи дитини. У нас власна лабораторія з можливістю забору і виконання аналізів, що дає можливість найбільш точної діагностики і подальшого лікування.
 • Комплексність підходу
  Особливе значення ми приділяємо точності діагностики. Важливі клінічні рішення приймаємо на консиліумі лікарів.