Что такое овариальный резерв? Романова Ольга Олеговна

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 3. Що таке оваріальний резерв

 

Оваріальний резерв – це унікальний індивідуальний конкретно для кожної жінки запас яйцеклітин, з якою дівчинка народжується і отримує його ще внутрішньоутробно з 8 по 11 тиждень. Цей той унікальний запас, який ми потім тільки витрачаємо протягом життя.

У однієї жінки він може бути активний і великий, а у іншої жінки – низький. Тому ми рекомендуємо всім в 20-25 років оцінити свій запас яйцеклітин.

Це робиться дуже легко.

Під час візиту у репродуктолога проводиться УЗД малого таза в 3D, яке нам показує об’єм яєчників, кількість фолікулів в одному зрізі. Ці показники Вам відразу прокоментує лікар-репродуктолог.

Другий дуже важливий параметр – оцінка Антимюлерова гормону (АМГ) і ФСГ. Ці 2 гормони здаються на 2-4 день менструального циклу натщесерце. За їх об’єктивними параметрами у всьому світі ми, репродуктологи оцінюємо запас яйцеклітин. Якщо показник низький – дається прогноз, скільки у нас є часу для планування вагітності. Якщо він чудовий – жінка буде розуміти, який її унікальний запас.

Також важливо відзначити, які чинники впливають на зниження оваріального резерву.

  1. Безумовно, це спосіб життя та шкідливі звички, наприклад, куріння.
  2. Другий важливий фактор – стан щитовидної залози. Якщо в сім’ї або індивідуально у Вас є зміни в щитовидній залозі або аутоімунний тиреоїдит, це знижує запас яйцеклітин і таким жінкам слід подумати про запас заздалегідь.
  3. Третя важлива причина – час настання менопаузи у мами або у жінки по жіночій лінії в родині. Якщо менопауза наступила рано, то у такої дівчинки / жінки також може бути рання менопауза. Під менопаузою ми маємо на увазі вік до 40-42 років.
  4. І четвертий важливий фактор – хірургічні втручання на яєчниках, перенесені в минулому або прийом певних препаратів, які знижують кількість яйцеклітин (хіміотерапія, цитостатики).

Хочу побажати всім – бережіть себе, бережіть своє репродуктивне здоров’я, знайте про своє індивідуальному запас і тоді це допоможе Вам планувати своє життя правильно і спокійно.

 

Слідкуйте за нашими новими випусками на  Youtube-каналі клініки Reprolife.

Читайте також:

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Планування вагітності

Від того, наскільки добре буде підготовлений організм до вагітності, залежить здоров'я одразу двох людей: мами та майбутнього малюка. Саме тому потрібно планувати вагітність заздалегідь.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція та які переваги проведення DuoStim? Сьогодні розповідає Романова Ольга Олегівна, головна лікарка клініки.

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки