Что такое овариальный резерв? Романова Ольга Олеговна

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 3. Що таке оваріальний резерв

 

Оваріальний резерв – це унікальний індивідуальний конкретно для кожної жінки запас яйцеклітин, з якою дівчинка народжується і отримує його ще внутрішньоутробно з 8 по 11 тиждень. Цей той унікальний запас, який ми потім тільки витрачаємо протягом життя.

У однієї жінки він може бути активний і великий, а у іншої жінки – низький. Тому ми рекомендуємо всім в 20-25 років оцінити свій запас яйцеклітин.

Це робиться дуже легко.

Під час візиту у репродуктолога проводиться УЗД малого таза в 3D, яке нам показує об’єм яєчників, кількість фолікулів в одному зрізі. Ці показники Вам відразу прокоментує лікар-репродуктолог.

Другий дуже важливий параметр – оцінка Антимюлерова гормону (АМГ) і ФСГ. Ці 2 гормони здаються на 2-4 день менструального циклу натщесерце. За їх об’єктивними параметрами у всьому світі ми, репродуктологи оцінюємо запас яйцеклітин. Якщо показник низький – дається прогноз, скільки у нас є часу для планування вагітності. Якщо він чудовий – жінка буде розуміти, який її унікальний запас.

Також важливо відзначити, які чинники впливають на зниження оваріального резерву.

  1. Безумовно, це спосіб життя та шкідливі звички, наприклад, куріння.
  2. Другий важливий фактор – стан щитовидної залози. Якщо в сім’ї або індивідуально у Вас є зміни в щитовидній залозі або аутоімунний тиреоїдит, це знижує запас яйцеклітин і таким жінкам слід подумати про запас заздалегідь.
  3. Третя важлива причина – час настання менопаузи у мами або у жінки по жіночій лінії в родині. Якщо менопауза наступила рано, то у такої дівчинки / жінки також може бути рання менопауза. Під менопаузою ми маємо на увазі вік до 40-42 років.
  4. І четвертий важливий фактор – хірургічні втручання на яєчниках, перенесені в минулому або прийом певних препаратів, які знижують кількість яйцеклітин (хіміотерапія, цитостатики).

Хочу побажати всім – бережіть себе, бережіть своє репродуктивне здоров’я, знайте про своє індивідуальному запас і тоді це допоможе Вам планувати своє життя правильно і спокійно.

 

Слідкуйте за нашими новими випусками на  Youtube-каналі клініки Reprolife.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.

Стресове порушення менструального циклу

На даний час поширеним стало питання порушення менструального циклу на фоні стресу. В такий складний для всіх час особливо чутливою до стресу та різкого виснаження є жіноча репродуктивна система.

Ультразвукове дослідження під час вагітності

Дорогі наші жінки! Тема сьогоднішнього дня - УЗД під час вагітності.