Может ли избыточный вес быть «здоровым». Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 4. Чи може надмірна вага бути «здоровою»?

 

Традиційно оцінюється співвідношення росту і ваги людини за індексом маси тіла.

Від 18,5 до 24,9 – норма, від 25-29,9 – надлишок ваги і понад 30 – різні ступені ожиріння.

Але всі ми розуміємо, що люди бувають різної комплекції. Тому було введено поняття здорового надлишку ваги.

 

Що це таке здоровий надлишок ваги?

Ця та ситуація, коли людина не вкладається в параметри нормального індексу маси тіла, отже, індекс маси тіла може перевищувати показник 25, але все-таки зберігатись в межах нижче 30. При цьому у людини немає високого артеріального тиску, немає цукрового діабету, синдрому полікістозних яєчників. Розподіл жирової клітковини у нього рівномірний. Якщо ми говоримо про жінку, то це яскраво виражена талія, якщо ми говоримо про чоловіка – це відсутність животика. Тоді ми можемо говорити про здоровий надлишок ваги. При цьому людина гармонійно розвинена і у неї немає супутніх захворювань і відхилень біохімічних показників – порушення ліпідного або вуглеводного обмінів.

 

Тому з’являється важливий параметр – оцінка об’єму талії і об’єму стегон. Співвідношення цих показників свідчить про непрямі ознаки ожиріння. Причому індекс маси тіла у людини може бути нормальним – близько 25.

 

Якщо ж у жінки талія понад 80 см, а у чоловіка вище 92 см – це вже «дзвіночок» про те, людина харчується неправильно, що у неї порушений обмін речовин. І кожні додаткові 5 сантиметрів об’єму талії значно підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, онкологічних захворювань. У жінок це приблизно 15%, у чоловіків 17%. Тому цей важливий критерій, який також необхідно оцінювати в тому числі, коли людина намагається знизити масу тіла, худне. Важливі не тільки абсолютні показники зниження ваги (по кілограмам), але і об’єм.

 

Чому важливо оцінювати об’єми?

При абдомінальному типі ожиріння, коли згладжується об’єм талії, збільшується розмір живота – цей жир є найнебезпечнішим в організмі людини, саме таке розташування клітковини призводить до захворювань.

 

Ви можете записатись на прийом лікаря ендокринолога за телефоном клініки 044-355-31-55.

Читайте також:

Інтимне омолодження. Модний тренд чи усвідомлена необхідність?

Сучасна естетична медицина розвивається стрімко, щорічно з'являються нові технології і методи. Не залишилася осторонь і інтимна сфера. Розповідає Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки.

Залізодефіцитний стан чи “Залізний статус” в житті жінки.

Сьогодні Шаргородська Анна Віталіївна, лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностики нашої клініки, розповідає про дефіцит заліза в організмі та факторах, які передують його виникненню.

Контрацепція в пременопаузі. ВИПУСК 5.

В третьому випуску дайджесту про менопаузу, Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, розкаже про контрацепцію в пременопаузі.

Дайджейст про менопаузу. Випуск 4. ГУМС (геніто-урінарний менопаузальний синдром).

У четвертому випуску дайджесту про менопаузу Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, розповість про доступні методи лікування вульво-вагінальної атрофії (стоншення слизової).

Як повернути лептин в норму?

Лептин - гормон, який виробляють жирові клітини (адипоцити). Він посилає сигнал про насичення в особливу частину головного мозку - гіпоталамус, контролює кількість вжитих і витрачених калорій, кількість жирових накопичень в організмі.