Может ли избыточный вес быть «здоровым». Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 4. Чи може надмірна вага бути «здоровою»?

 

Традиційно оцінюється співвідношення росту і ваги людини за індексом маси тіла.

Від 18,5 до 24,9 – норма, від 25-29,9 – надлишок ваги і понад 30 – різні ступені ожиріння.

Але всі ми розуміємо, що люди бувають різної комплекції. Тому було введено поняття здорового надлишку ваги.

 

Що це таке здоровий надлишок ваги?

Ця та ситуація, коли людина не вкладається в параметри нормального індексу маси тіла, отже, індекс маси тіла може перевищувати показник 25, але все-таки зберігатись в межах нижче 30. При цьому у людини немає високого артеріального тиску, немає цукрового діабету, синдрому полікістозних яєчників. Розподіл жирової клітковини у нього рівномірний. Якщо ми говоримо про жінку, то це яскраво виражена талія, якщо ми говоримо про чоловіка – це відсутність животика. Тоді ми можемо говорити про здоровий надлишок ваги. При цьому людина гармонійно розвинена і у неї немає супутніх захворювань і відхилень біохімічних показників – порушення ліпідного або вуглеводного обмінів.

 

Тому з’являється важливий параметр – оцінка об’єму талії і об’єму стегон. Співвідношення цих показників свідчить про непрямі ознаки ожиріння. Причому індекс маси тіла у людини може бути нормальним – близько 25.

 

Якщо ж у жінки талія понад 80 см, а у чоловіка вище 92 см – це вже «дзвіночок» про те, людина харчується неправильно, що у неї порушений обмін речовин. І кожні додаткові 5 сантиметрів об’єму талії значно підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, онкологічних захворювань. У жінок це приблизно 15%, у чоловіків 17%. Тому цей важливий критерій, який також необхідно оцінювати в тому числі, коли людина намагається знизити масу тіла, худне. Важливі не тільки абсолютні показники зниження ваги (по кілограмам), але і об’єм.

 

Чому важливо оцінювати об’єми?

При абдомінальному типі ожиріння, коли згладжується об’єм талії, збільшується розмір живота – цей жир є найнебезпечнішим в організмі людини, саме таке розташування клітковини призводить до захворювань.

 

Ви можете записатись на прийом лікаря ендокринолога за телефоном клініки 044-355-31-55.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.