Как сохранить овариальный резерв. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, репродуктолог, к.мед.н розповість про вітрифікацію ооцитів і про програму «Відкладене материнство».

Слідкуйте за нашими новими випусками на Youtube-каналі клініки

 

Дорогі жінки,

Дуже часто вас турбує питання – як зберегти запас яйцеклітин, свій оваріальний резерв. Зберегти його можна тільки одним способом – шляхом вітрифікації ооцитів.

Це програма «Відкладене материнство». На сьогоднішній день про неї знають у всьому світі, в усіх провідних країнах і чим вище рівень країни, тим вона більш популярна. Це абсолютно безпечна програма, в рамках якої ми можемо зберегти ооцити і використовувати їх тоді, коли у жінки з’являється можливість планувати потомство.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо не затягувати надовго. Якщо з якихось причин у жінок немає партнера, з яким можна займатися питанням планування вагітності, або є якась складна ситуація, або стан здоров’я не дозволяє планувати вагітність зараз – для цих цілей існує вітрифікація.

Програма «Відкладене материнство» складається з двох етапів.

Перший етап – це обстеження. Ми оцінюємо запас яйцеклітин індивідуально для цієї жінки, також жінка здає аналізи для розуміння, що у неї немає протипоказань до стимуляції.

Потім – стимуляція. Вона починається з 2-3 дня менструального циклу і займає 11-12 днів. Це абсолютно безпечно. Жінка вранці використовує препарат в один й той самий час при цьому спосіб життя ніяк не змінюється. Завдання цього препарату – підтримувати зростання відразу кілька фолікулів.

Дуже часто нам ставлять запитання – скільки потрібно мати яйцеклітин у збереженому вигляді. Ми рекомендуємо зберігати близько 15-20 ооцитів. Це дає вже чітку впевненість, що з таким запасом можна в майбутньому планувати потомство.

Під час цих 11 днів ми двічі зустрічаємося з жінкою і оцінюємо, як розвиваються яйцеклітини, скільки фолікулів у нас росте. Потім на 14-15 день жінка приїжджає вранці і під внутрішньовенним знеболенням протягом 15-20 хвилин відбувається забір ооцитів. Це абсолютно безболісна процедура. Потім жінка годину перебуває в палаті, п’є чай і виїжджає додому. Ембріолог в цей час оцінює – скільки ооцитів ми отримали, якої вони якості, обов’язково їх фотографує і надає звіт. Жінка отримує інформацію, скільки ооцитів ми зберегли.

Дані ооцити можуть зберігатися необмежену кількість часу, в них не відбуваються процеси старіння, а процедура дозволяє в майбутньому, коли жінка зустрічає свою другу половинку, або, коли у пари з’являється можливість планувати вагітність, запліднити ці яйцеклітини і планувати малюка.

Дана програма не зобов’язує планувати вагітність тільки за допомогою ЕКЗ. Якщо у жінки з’являється можливість або стан здоров’я жінки дозволяє планувати вагітність самостійно, ми можемо першу дитину планувати самостійно, зберігаючи ці ооцити для зачаття другої-третьої дитини в сім’ї.

Передові технології відкривають нам багато можливостей – користуйтеся ними, знайте про них і бережіть себе!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.