Как сохранить овариальный резерв. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, репродуктолог, к.мед.н розповість про вітрифікацію ооцитів і про програму «Відкладене материнство».

Слідкуйте за нашими новими випусками на Youtube-каналі клініки

 

Дорогі жінки,

Дуже часто вас турбує питання – як зберегти запас яйцеклітин, свій оваріальний резерв. Зберегти його можна тільки одним способом – шляхом вітрифікації ооцитів.

Це програма «Відкладене материнство». На сьогоднішній день про неї знають у всьому світі, в усіх провідних країнах і чим вище рівень країни, тим вона більш популярна. Це абсолютно безпечна програма, в рамках якої ми можемо зберегти ооцити і використовувати їх тоді, коли у жінки з’являється можливість планувати потомство.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо не затягувати надовго. Якщо з якихось причин у жінок немає партнера, з яким можна займатися питанням планування вагітності, або є якась складна ситуація, або стан здоров’я не дозволяє планувати вагітність зараз – для цих цілей існує вітрифікація.

Програма «Відкладене материнство» складається з двох етапів.

Перший етап – це обстеження. Ми оцінюємо запас яйцеклітин індивідуально для цієї жінки, також жінка здає аналізи для розуміння, що у неї немає протипоказань до стимуляції.

Потім – стимуляція. Вона починається з 2-3 дня менструального циклу і займає 11-12 днів. Це абсолютно безпечно. Жінка вранці використовує препарат в один й той самий час при цьому спосіб життя ніяк не змінюється. Завдання цього препарату – підтримувати зростання відразу кілька фолікулів.

Дуже часто нам ставлять запитання – скільки потрібно мати яйцеклітин у збереженому вигляді. Ми рекомендуємо зберігати близько 15-20 ооцитів. Це дає вже чітку впевненість, що з таким запасом можна в майбутньому планувати потомство.

Під час цих 11 днів ми двічі зустрічаємося з жінкою і оцінюємо, як розвиваються яйцеклітини, скільки фолікулів у нас росте. Потім на 14-15 день жінка приїжджає вранці і під внутрішньовенним знеболенням протягом 15-20 хвилин відбувається забір ооцитів. Це абсолютно безболісна процедура. Потім жінка годину перебуває в палаті, п’є чай і виїжджає додому. Ембріолог в цей час оцінює – скільки ооцитів ми отримали, якої вони якості, обов’язково їх фотографує і надає звіт. Жінка отримує інформацію, скільки ооцитів ми зберегли.

Дані ооцити можуть зберігатися необмежену кількість часу, в них не відбуваються процеси старіння, а процедура дозволяє в майбутньому, коли жінка зустрічає свою другу половинку, або, коли у пари з’являється можливість планувати вагітність, запліднити ці яйцеклітини і планувати малюка.

Дана програма не зобов’язує планувати вагітність тільки за допомогою ЕКЗ. Якщо у жінки з’являється можливість або стан здоров’я жінки дозволяє планувати вагітність самостійно, ми можемо першу дитину планувати самостійно, зберігаючи ці ооцити для зачаття другої-третьої дитини в сім’ї.

Передові технології відкривають нам багато можливостей – користуйтеся ними, знайте про них і бережіть себе!

Читайте також:

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Планування вагітності

Від того, наскільки добре буде підготовлений організм до вагітності, залежить здоров'я одразу двох людей: мами та майбутнього малюка. Саме тому потрібно планувати вагітність заздалегідь.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція та які переваги проведення DuoStim? Сьогодні розповідає Романова Ольга Олегівна, головна лікарка клініки.

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!