Как сохранить овариальный резерв. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, репродуктолог, к.мед.н розповість про вітрифікацію ооцитів і про програму «Відкладене материнство».

Слідкуйте за нашими новими випусками на Youtube-каналі клініки

 

Дорогі жінки,

Дуже часто вас турбує питання – як зберегти запас яйцеклітин, свій оваріальний резерв. Зберегти його можна тільки одним способом – шляхом вітрифікації ооцитів.

Це програма «Відкладене материнство». На сьогоднішній день про неї знають у всьому світі, в усіх провідних країнах і чим вище рівень країни, тим вона більш популярна. Це абсолютно безпечна програма, в рамках якої ми можемо зберегти ооцити і використовувати їх тоді, коли у жінки з’являється можливість планувати потомство.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо не затягувати надовго. Якщо з якихось причин у жінок немає партнера, з яким можна займатися питанням планування вагітності, або є якась складна ситуація, або стан здоров’я не дозволяє планувати вагітність зараз – для цих цілей існує вітрифікація.

Програма «Відкладене материнство» складається з двох етапів.

Перший етап – це обстеження. Ми оцінюємо запас яйцеклітин індивідуально для цієї жінки, також жінка здає аналізи для розуміння, що у неї немає протипоказань до стимуляції.

Потім – стимуляція. Вона починається з 2-3 дня менструального циклу і займає 11-12 днів. Це абсолютно безпечно. Жінка вранці використовує препарат в один й той самий час при цьому спосіб життя ніяк не змінюється. Завдання цього препарату – підтримувати зростання відразу кілька фолікулів.

Дуже часто нам ставлять запитання – скільки потрібно мати яйцеклітин у збереженому вигляді. Ми рекомендуємо зберігати близько 15-20 ооцитів. Це дає вже чітку впевненість, що з таким запасом можна в майбутньому планувати потомство.

Під час цих 11 днів ми двічі зустрічаємося з жінкою і оцінюємо, як розвиваються яйцеклітини, скільки фолікулів у нас росте. Потім на 14-15 день жінка приїжджає вранці і під внутрішньовенним знеболенням протягом 15-20 хвилин відбувається забір ооцитів. Це абсолютно безболісна процедура. Потім жінка годину перебуває в палаті, п’є чай і виїжджає додому. Ембріолог в цей час оцінює – скільки ооцитів ми отримали, якої вони якості, обов’язково їх фотографує і надає звіт. Жінка отримує інформацію, скільки ооцитів ми зберегли.

Дані ооцити можуть зберігатися необмежену кількість часу, в них не відбуваються процеси старіння, а процедура дозволяє в майбутньому, коли жінка зустрічає свою другу половинку, або, коли у пари з’являється можливість планувати вагітність, запліднити ці яйцеклітини і планувати малюка.

Дана програма не зобов’язує планувати вагітність тільки за допомогою ЕКЗ. Якщо у жінки з’являється можливість або стан здоров’я жінки дозволяє планувати вагітність самостійно, ми можемо першу дитину планувати самостійно, зберігаючи ці ооцити для зачаття другої-третьої дитини в сім’ї.

Передові технології відкривають нам багато можливостей – користуйтеся ними, знайте про них і бережіть себе!

Читайте також:

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Консультація при плануванні вагітності

Що таке консультація при плануванні вагітності? Кому вона рекомендована та що в неї входить? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус конфлікт, чому він виникає і чи є лікування сьогодні розказує Барановська Вікторія Володимирівна, акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностикинашої клініки.

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)