Что такое ВПЧ и может ли он быть опасен? Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 6. Що таке ВПЛ і чи може він бути небезпечним.

Шаргородська Анна Віталіївна, акушер-гінеколог, ендокринолог, кандидат медичних наук, фахівець УЗ-діагностики розповість, чому ми приділяємо папіломавірусній інфекції окрему увагу, як себе проявляє ВПЛ і взагалі, що це за вірус такий.

🌟 Трохи історії 🌟

У 2008 році німецький вчений Харальд цур Хаузен отримав Нобелівську премію за відкриття зв’язку між вірусом папіломи людини і раком шийки матки.

Це відкриття сприяло черзі конкретних подій, перегляду ставлення до діагностики та лікування раку шийки матки, передракових станів і дало можливість створити вакцини від папіломавірусної інфекції.

🌟Про ВПЧ🌟

На сьогоднішній день відомо більше 100 різних видів папіломавірусної інфекції. Вірус дуже поширений і контагіозний, тобто легко передається від людини до людини не тільки статевим, а й контактним шляхом – через шкіру, слизові, особливо якщо є якісь пошкодження (подряпини, садна, запальні процеси). Все це сприяє процесу передачі вірусу від людини до людини.

❗Агресивні типи вірусу, які найчастіше зустрічаються при раку шийки матки – це 16 і 18 тіпи❗

Саме від цих типів вірусу захищає більшість вакцин, які доступні сьогодні.

В Україні – це вакцина Церварикс (від 16 і 18 типів вірусу).

❓ Коли обстежуватись на ВПЛ і чому це важливо ❓

Якщо говорити про особливу контагіозність цього вірусу, доказом є факт того, що вже через рік від початку статевого життя 80% молодих людей і дівчат інфікується одним або іншим типом вірусу.

У здорової людини з нормальним імунітетом вірус знаходиться недовго і в середньому протягом від року до 4 років він благополучно лишає організм, будучи транзиторною інфекцією (не призводячи до якихось серйозних змін).

Саме тому не рекомендовано масове обстеження юнаків і дівчат на папіломавірусну інфекцію до 25 років, тому що вона зустрічається часто, передається легко, але до тяжких змін в клітинах призводить рідко.

Зовсім інша ситуація в більш старшому віці, коли папіломавірус зустрічається набагато рідше, але тривале перебування вірусу в клітинах призводить до змін – до дисплазії різного ступеня тяжкості (легкої, середньої, важкої дисплазії, остання є передраковим станом і врешті-решт може призвести до раку шийки матки).

Рак – це не те захворювання, які розвивається протягом 6 місяців або року. Рак шийки матки – це найчастіше згаяне захворювання. Від легкої дисплазії і до важкої дисплазії проходить не один рік. Більш того, оприділяючи папіломавірус ми не знаємо, коли він з’явився – вчора або рік, або 3 роки тому він вже був присутній у жінки, тому показанням до лікування, до хірургічних операцій є не саме наявність папіломавірусної інфекції, а зміни в клітинах, які знаходять при цитологічному дослідженні і зішкрібі шийки матки.

🌟 Діагностика ВПЛ 🌟

✅ ПАП-тест

✅ Рідинна цитологія

✅ Кольпоскопія і, якщо необхідно, біопсія шийки матки.

☝ Що необхідно пам’ятати про папіломавірусні інфекції:

✅ ВПЛ – це вірус, який дуже легко передається від людини до людини і дуже поширений у молодих людей. У віці до 25 років зустрічається часто, до патологічних змін приводить вкрай рідко.

✅ У жінок більш старшого віку наявність папіломавірусні інфекції вимагають пильного динамічного спостереження, регулярного цитологічного контролю, при необхідності – біопсії шийки матки і висічення уражених ділянок шийки матки.

✅ противірусні специфічної терапії, яка ефективно впливає на вірус немає. Але є вакцина, яка здатна захистити від найбільш агресивних типів вірусу 16 і 18. Вакцинувати краще до початку статевого життя, а й після початку статевого життя у жінок і чоловіків вакцина також ефективна.

 

Якщо у Вас залишились додаткові питання або ж Ви плануєте провести діагностику ВПЛ, Ви можете зателефонувати по телефону клініки 044-355-3155 і записатися на консультацію. Будьте здорові!

Читайте також:

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Консультація при плануванні вагітності

Що таке консультація при плануванні вагітності? Кому вона рекомендована та що в неї входить? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Залізодефіцитний стан чи “Залізний статус” в житті жінки.

Сьогодні Шаргородська Анна Віталіївна, лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностики нашої клініки, розповідає про дефіцит заліза в організмі та факторах, які передують його виникненню.

Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус конфлікт, чому він виникає і чи є лікування сьогодні розказує Барановська Вікторія Володимирівна, акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностикинашої клініки.

Дайджейст про менопаузу. Випуск 4. ГУМС (геніто-урінарний менопаузальний синдром).

У четвертому випуску дайджесту про менопаузу Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, розповість про доступні методи лікування вульво-вагінальної атрофії (стоншення слизової).