Что такое ВПЧ и может ли он быть опасен? Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 6. Що таке ВПЛ і чи може він бути небезпечним.

Шаргородська Анна Віталіївна, акушер-гінеколог, ендокринолог, кандидат медичних наук, фахівець УЗ-діагностики розповість, чому ми приділяємо папіломавірусній інфекції окрему увагу, як себе проявляє ВПЛ і взагалі, що це за вірус такий.

🌟 Трохи історії 🌟

У 2008 році німецький вчений Харальд цур Хаузен отримав Нобелівську премію за відкриття зв’язку між вірусом папіломи людини і раком шийки матки.

Це відкриття сприяло черзі конкретних подій, перегляду ставлення до діагностики та лікування раку шийки матки, передракових станів і дало можливість створити вакцини від папіломавірусної інфекції.

🌟Про ВПЧ🌟

На сьогоднішній день відомо більше 100 різних видів папіломавірусної інфекції. Вірус дуже поширений і контагіозний, тобто легко передається від людини до людини не тільки статевим, а й контактним шляхом – через шкіру, слизові, особливо якщо є якісь пошкодження (подряпини, садна, запальні процеси). Все це сприяє процесу передачі вірусу від людини до людини.

❗Агресивні типи вірусу, які найчастіше зустрічаються при раку шийки матки – це 16 і 18 тіпи❗

Саме від цих типів вірусу захищає більшість вакцин, які доступні сьогодні.

В Україні – це вакцина Церварикс (від 16 і 18 типів вірусу).

❓ Коли обстежуватись на ВПЛ і чому це важливо ❓

Якщо говорити про особливу контагіозність цього вірусу, доказом є факт того, що вже через рік від початку статевого життя 80% молодих людей і дівчат інфікується одним або іншим типом вірусу.

У здорової людини з нормальним імунітетом вірус знаходиться недовго і в середньому протягом від року до 4 років він благополучно лишає організм, будучи транзиторною інфекцією (не призводячи до якихось серйозних змін).

Саме тому не рекомендовано масове обстеження юнаків і дівчат на папіломавірусну інфекцію до 25 років, тому що вона зустрічається часто, передається легко, але до тяжких змін в клітинах призводить рідко.

Зовсім інша ситуація в більш старшому віці, коли папіломавірус зустрічається набагато рідше, але тривале перебування вірусу в клітинах призводить до змін – до дисплазії різного ступеня тяжкості (легкої, середньої, важкої дисплазії, остання є передраковим станом і врешті-решт може призвести до раку шийки матки).

Рак – це не те захворювання, які розвивається протягом 6 місяців або року. Рак шийки матки – це найчастіше згаяне захворювання. Від легкої дисплазії і до важкої дисплазії проходить не один рік. Більш того, оприділяючи папіломавірус ми не знаємо, коли він з’явився – вчора або рік, або 3 роки тому він вже був присутній у жінки, тому показанням до лікування, до хірургічних операцій є не саме наявність папіломавірусної інфекції, а зміни в клітинах, які знаходять при цитологічному дослідженні і зішкрібі шийки матки.

🌟 Діагностика ВПЛ 🌟

✅ ПАП-тест

✅ Рідинна цитологія

✅ Кольпоскопія і, якщо необхідно, біопсія шийки матки.

☝ Що необхідно пам’ятати про папіломавірусні інфекції:

✅ ВПЛ – це вірус, який дуже легко передається від людини до людини і дуже поширений у молодих людей. У віці до 25 років зустрічається часто, до патологічних змін приводить вкрай рідко.

✅ У жінок більш старшого віку наявність папіломавірусні інфекції вимагають пильного динамічного спостереження, регулярного цитологічного контролю, при необхідності – біопсії шийки матки і висічення уражених ділянок шийки матки.

✅ противірусні специфічної терапії, яка ефективно впливає на вірус немає. Але є вакцина, яка здатна захистити від найбільш агресивних типів вірусу 16 і 18. Вакцинувати краще до початку статевого життя, а й після початку статевого життя у жінок і чоловіків вакцина також ефективна.

 

Якщо у Вас залишились додаткові питання або ж Ви плануєте провести діагностику ВПЛ, Ви можете зателефонувати по телефону клініки 044-355-3155 і записатися на консультацію. Будьте здорові!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.