Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 7. Як підвищити ефективність програми ЕКЗ.

Дуже часто можна почути питання, як підвищити ефективність програми ЕКЗ і чому між різними лікарями, різними медичними центрами, існує різна результативність в досягненні вагітності.

Сьогодні Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, провідний репродуктолог, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук розповідає, які ключові фактори впливають на показники ефективності, а також як саме ми реалізуємо їх в нашій клініці.

Друзі,

перш за все хочу Вам сказати, що це командна робота і в цьому випадку дуже важливий персоналізований підхід, тому що кожен організм жінки, кожна пара, кожен випадок – індивідуальні і вимагають персоналізованого підходу.

Ми завжди рекомендуємо починати в оцінки ендокринного здоров’я пари, оскільки ендокринна система дуже впливає на якість яйцеклітин, якість сперматозоїдів і можливість зачаття здорового малюка.

Якщо ми визначаємо, що є якісь зміни в ендокринній системі, їх важливо усунути ще на етапі планування вагітності.

Другий важливий етап – це стимуляція овуляції.

Тут важливо оцінювати не тільки оваріальний резерв (запас яйцеклітин), не тільки репродуктивний вік жінок. Важливо оцінювати і генетичну складову. Є певні індикатори, генетичні параметри, які нам допомагають визначитися з тактикою стимуляції: в кількості днів стимуляції, в підборі дозування препаратів, що є важливим фактором отримання якісних ооцитів.

Третій важливий аспект – це оснащеність ембріології і самі ембріологи.

Це дійсно повинні бути професіонали, а оснащеність повинна бути на високому рівні. Так само як змінюються наші телефони і всі технології навколо, так само змінюються і ембріологічні можливості. Вони повинні бути максимально правильно оснащені.

Четвертий важливий етап – це проведення преімплантаційного генетичного тестування. Дуже важливо знати, що ми переносимо здорові ембріони, і з 35 років ймовірність хромосомних змін різко підвищується. Тому, коли ми проводимо преімплантаційне генетичне тестування, ми чітко розуміємо, що ембріон хромосомно здоровий (еуплоідний). Це дає нам впевненість.

Також важливим чинником є ​​оцінка стану системи згортання крові. Дуже часто я запитую наших пацієнтів, яка ситуація в родині з судинами, як у близьких родичів з судинами, з варикозом. Ми обов’язково також здаємо показники системи згортання крові.

Цей аналіз називається поліморфізм генів тромбофилії і фолатного обміну. Він допомагає нам оцінити генетичні ризики, оцінити, що нам чекати від системи згортання при навантаженні, при настанні вагітності. Цей дуже важливий момент впливає на діалог між ембріоном (його можливість передати сигнал материнському організму, що вагітність настала) і організмом мами (який повинен забезпечити правильне харчування свого малюка).

Також дуже важлива оцінка вікна імплантації. Це точний час, в якому жіночий організм готовий прийняти свого малюка і сприяти його виношування. У кожної жінки він індивідуально свій. Нам його необхідно враховувати, щоб визначити точний час перенесення ембріончика.

Ще однією відповідальною складовою є тривимірна оцінка і діагностика порожнини матки. У нашій клініці ми оснастили всі наші УЗД-апарати тривимірним зображенням. Це допомагає нам ідентифікувати, куди саме (в яку локалізацію) перенести ембріон.

Додатково актуальним фактором є імунологічний статус жінки. Стан імунної системи на період імплантації має бути максимально толерантним до ембріону і не атакувати його при прикріпленні.

Як бачите, процес досягнення вагітності – це завжди командна робота між парою, репродуктологом і ембріологом, і тут наша головна задача – досягнення вагітності та народження здорових дітей в сім’ї.

 

Якщо у Вас виникли запитання по Вашій ситуації, звертайтеся до нас за телефоном 044 3553155.

Читайте також:

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

Чому під час розвитку in vitro іноді відбувається зупинка ембріона?

У цьому пості ми розповімо, чому ембріони перестають рости, перш ніж стають бластоцистами на 5-й день свого розвитку.

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

У перших двох частинах ми говорили про те, що таке ХГЛ, яка його роль, а також якими мають бути показники його зростання. Сьогодні ми поговоримо про динаміку ХГЛ після ЕКЗ. Розповідає Романова Ольга Олегівна.