Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 7. Як підвищити ефективність програми ЕКЗ.

Дуже часто можна почути питання, як підвищити ефективність програми ЕКЗ і чому між різними лікарями, різними медичними центрами, існує різна результативність в досягненні вагітності.

Сьогодні Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, провідний репродуктолог, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук розповідає, які ключові фактори впливають на показники ефективності, а також як саме ми реалізуємо їх в нашій клініці.

Друзі,

перш за все хочу Вам сказати, що це командна робота і в цьому випадку дуже важливий персоналізований підхід, тому що кожен організм жінки, кожна пара, кожен випадок – індивідуальні і вимагають персоналізованого підходу.

Ми завжди рекомендуємо починати в оцінки ендокринного здоров’я пари, оскільки ендокринна система дуже впливає на якість яйцеклітин, якість сперматозоїдів і можливість зачаття здорового малюка.

Якщо ми визначаємо, що є якісь зміни в ендокринній системі, їх важливо усунути ще на етапі планування вагітності.

Другий важливий етап – це стимуляція овуляції.

Тут важливо оцінювати не тільки оваріальний резерв (запас яйцеклітин), не тільки репродуктивний вік жінок. Важливо оцінювати і генетичну складову. Є певні індикатори, генетичні параметри, які нам допомагають визначитися з тактикою стимуляції: в кількості днів стимуляції, в підборі дозування препаратів, що є важливим фактором отримання якісних ооцитів.

Третій важливий аспект – це оснащеність ембріології і самі ембріологи.

Це дійсно повинні бути професіонали, а оснащеність повинна бути на високому рівні. Так само як змінюються наші телефони і всі технології навколо, так само змінюються і ембріологічні можливості. Вони повинні бути максимально правильно оснащені.

Четвертий важливий етап – це проведення преімплантаційного генетичного тестування. Дуже важливо знати, що ми переносимо здорові ембріони, і з 35 років ймовірність хромосомних змін різко підвищується. Тому, коли ми проводимо преімплантаційне генетичне тестування, ми чітко розуміємо, що ембріон хромосомно здоровий (еуплоідний). Це дає нам впевненість.

Також важливим чинником є ​​оцінка стану системи згортання крові. Дуже часто я запитую наших пацієнтів, яка ситуація в родині з судинами, як у близьких родичів з судинами, з варикозом. Ми обов’язково також здаємо показники системи згортання крові.

Цей аналіз називається поліморфізм генів тромбофилії і фолатного обміну. Він допомагає нам оцінити генетичні ризики, оцінити, що нам чекати від системи згортання при навантаженні, при настанні вагітності. Цей дуже важливий момент впливає на діалог між ембріоном (його можливість передати сигнал материнському організму, що вагітність настала) і організмом мами (який повинен забезпечити правильне харчування свого малюка).

Також дуже важлива оцінка вікна імплантації. Це точний час, в якому жіночий організм готовий прийняти свого малюка і сприяти його виношування. У кожної жінки він індивідуально свій. Нам його необхідно враховувати, щоб визначити точний час перенесення ембріончика.

Ще однією відповідальною складовою є тривимірна оцінка і діагностика порожнини матки. У нашій клініці ми оснастили всі наші УЗД-апарати тривимірним зображенням. Це допомагає нам ідентифікувати, куди саме (в яку локалізацію) перенести ембріон.

Додатково актуальним фактором є імунологічний статус жінки. Стан імунної системи на період імплантації має бути максимально толерантним до ембріону і не атакувати його при прикріпленні.

Як бачите, процес досягнення вагітності – це завжди командна робота між парою, репродуктологом і ембріологом, і тут наша головна задача – досягнення вагітності та народження здорових дітей в сім’ї.

 

Якщо у Вас виникли запитання по Вашій ситуації, звертайтеся до нас за телефоном 044 3553155.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.