Гепатит С

Відеоблог “Сучасна інфектологія”. Серія 3. Вірусний гепатит С

Сьогодні мова піде про вірусний гепатит С, розповідає лікар інфекціоніст нашої клініки Олена Юліанівна Бідованець.

Вірусний гепатит С до недавнього часу вважався просто вироком смертельним. Його ще називали «лагідним вбивцею», тому що він перебігав практично непомітно і вже проявлявся цирозом, тобто серйозним ураження печінки, або навіть раком печінки.

У 2020 році Нобелівську премію  у сфері медицини було дано трьом вченим, які зробили значний внесок у дослідження вірусного гепатиту С. Саме завдяки також цим людям на сьогодні це захворювання є повністю виліковним. Так, це не почулося. Якщо раніше використовувались препарати, яке треба було приймати тривалий час, вони приймалися саме в уколах, могли давати ефективність лікування лише 50% і супроводжувались значними побічними реакціями. На сьогодні лікування гепатиту С триває всього 12 або 24 тижні, тобто 3 або 6 місяців, супроводжується мінімальною кількістю побічних реакцій, або яких взагалі може не бути і це звичайні таблетки, які потрібно приймати лише двічі на день.

Як попередити вірусний гепатит С?

  • Зважаючи на те, що це є інфекція, яка передається через кров, треба бути дуже уважним щодо того, коли і де робиться манікюр.
  • Потрібно бути дуже уважним щодо операцій. Звісно, це не є відповідальність самого пацієнта, але потрібно пам’ятати, про те, що ця інфекція передається саме таким чином.
  • Також через стоматологічні процедури.

Було би доречно запитати і лікаря-стоматолога, і майстра манікюру, чи обробляються ретельно та як саме обробляються хірургічні інструменти, а також інструменти для манікюру чи педикюру. Нажаль, на сьогодні вакцини від гепатиту С ще не існує. Звісно, віримо, що так саме швидко як виникла вакцина від COVID-19, можливо, згодом з’явиться вакцина від гепатиту С.

Утім потрібно пам’ятати, що зважаючи на те, що є багато препаратів, які на даний час є безкоштовними  в Україні, захворювання виліковне і можна та потрібно звертатись за допомогою.

Як говорять: хто діагностований, він вже наполовину вилікуваний, адже людина знає, як вона має боротися.

Дбайте про себе. Пам’ятайте, що хоча б раз у рік кожна доросла людина після 18 років має обстежитись на вірусний гепатит С та будьте здорові!

Читайте також:

Сучасна інфектологія. Серія 4. Вірусні гепатити: симптоми

Раніше ми розповідали про вірусні гепатити В та С, сьогодні хочемо зупинитись на їх основних симптомах. Розповідає лікар інфекціоніст нашої клініки Олена Юліанівна Бідованець.

Відеоблог “Сучасна інфектологія”. Серія 2. Вірусний гепатит B

Це наш другий ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворювання та новітнім методикам їх попередження.

Сучасна інфектологія. Серія 1

Це наш перший ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворювання, новітнім методикам їх попередження, діагностики та лікування.