Відеоблог “Сучасна інфектологія”. Серія 3. Вірусний гепатит С

Друзі, представляємо наш третій ролик серії «Сучасна інфектологія», що присвячено інфекційним захворюванням та новітнім методикам їх попередження.

Сьогодні мова піде про вірусний гепатит С, розповідає лікар інфекціоніст нашої клініки Олена Юліанівна Бідованець.

Вірусний гепатит С до недавнього часу вважався просто вироком смертельним. Його ще називали «лагідним вбивцею», тому що він перебігав практично непомітно і вже проявлявся цирозом, тобто серйозним ураження печінки, або навіть раком печінки.

У 2020 році Нобелівську премію  у сфері медицини було дано трьом вченим, які зробили значний внесок у дослідження вірусного гепатиту С. Саме завдяки також цим людям на сьогодні це захворювання є повністю виліковним. Так, це не почулося. Якщо раніше використовувались препарати, яке треба було приймати тривалий час, вони приймалися саме в уколах, могли давати ефективність лікування лише 50% і супроводжувались значними побічними реакціями. На сьогодні лікування гепатиту С триває всього 12 або 24 тижні, тобто 3 або 6 місяців, супроводжується мінімальною кількістю побічних реакцій, або яких взагалі може не бути і це звичайні таблетки, які потрібно приймати лише двічі на день.

Як попередити вірусний гепатит С?

  • Зважаючи на те, що це є інфекція, яка передається через кров, треба бути дуже уважним щодо того, коли і де робиться манікюр.
  • Потрібно бути дуже уважним щодо операцій. Звісно, це не є відповідальність самого пацієнта, але потрібно пам’ятати, про те, що ця інфекція передається саме таким чином.
  • Також через стоматологічні процедури.

Було би доречно запитати і лікаря-стоматолога, і майстра манікюру, чи обробляються ретельно та як саме обробляються хірургічні інструменти, а також інструменти для манікюру чи педикюру. Нажаль, на сьогодні вакцини від гепатиту С ще не існує. Звісно, віримо, що так саме швидко як виникла вакцина від COVID-19, можливо, згодом з’явиться вакцина від гепатиту С.

Утім потрібно пам’ятати, що зважаючи на те, що є багато препаратів, які на даний час є безкоштовними  в Україні, захворювання виліковне і можна та потрібно звертатись за допомогою.

Як говорять: хто діагностований, він вже наполовину вилікуваний, адже людина знає, як вона має боротися.

Дбайте про себе. Пам’ятайте, що хоча б раз у рік кожна доросла людина після 18 років має обстежитись на вірусний гепатит С та будьте здорові!

reprolife@reprolife.ua
Шумського, 5 | Саперне Поле, 3