Відкладене материнство

Що таке
«Відкладене материнство»?

Можливість народити здорову дитину фактично в будь-якому віці стала реальною завдяки технологіям надшвидкого заморожування статевих клітин в умовах вкрай низької температури (-196 С).

Цей метод відрізняється від класичної заморозки тим, що рідина всередині ооцита не перетворюється в кристал, таким чином не шкодить живій структурі, а відразу переходить у «сплячий стан», що забезпечує збереження яйцеклітин після їх розморожування через будь-яку кількість років.

Збереження свого біологічного матеріалу – це свого роду страхування на майбутнє. Якщо дівчина не готова стати мамою в даний період часу, або вона народила першу дитину та хоче почекати з народженням другої, не витрачаючи при цьому здатності здорових яйцеклітин, вона може скористатися програмою «Відкладене материнство», забезпечивши себе власним здоровим, молодим генетичним матеріалом на більш пізній термін.

У яких випадках слід замислитись про кріоконсервацію ооцитів?

«Відкладене материнство» показано всім, хто планує народження дитини після 30 років. У зв’язку з тим, що кількість статевих клітин та їх якість знижується з кожним роком, особливо після 30 років, зростає відсоток ембріонів, що містять хромосомні патології та відхилення. Саме з цієї причини заморожування яйцеклітин є найбільш надійним способом народження здорової дитини фактично в будь-якому віці.

При передчасному зниженні резерву яйцеклітин, при неможливості планування зачаття в певний період, при наявності у близьких родичів випадків настання ранньої менопаузи. На сьогоднішній день термін «банкінг ооцитів» застосовується, коли під час декількох менструальних циклів відбувається заморожування ооцитів в кріобанк, якщо немає можливості запліднення їх спермою чоловіка або донора.

Складові програми:

  • проведення обстеження перед початком програми;
  • гормональна стимуляція (відбувається протягом 11-12 днів під контролем УЗ-моніторингу до моменту досягнення фолікулів діаметру 18-20 мм) з подальшим призначенням препарату для фінального дозрівання ооцитів – тригера овуляції;
  • аспірація ооцитів – пункція фолікулів проводиться під внутрішньовенним знеболенням в комфортних умовах медичного центру;
  • оцінка якості отриманих яйцеклітин, очищення, підготовка їх до кріоконсервації;
  • вітрифікація (замороження) отриманих ооцитів з подальшим їх зберіганням у рідкому азоті при температурі -196 С;
  • розморожування та запліднення. Через певний час, коли жінка буде готова до материнства, проводиться запліднення збережених ооцитів, культивація ембріонів та підготовка до перенесення здорового ембріона в порожнину матки.