Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Вікно імплантації (частина 2)

Про це зараз і поговоримо.

«Бластоциста може імплантуватись в будь-якому місці людського організму, крім нерецептівного ендометрія» P.Vigano 1945р.

Це дійсно так, для ендометрія дуже важливий період, коли відкривається «вікно імплантації» – цей період прийнято вважати часом максимально рецептивного ендометрія, коли він приймає запліднену яйцеклітину і забезпечує її прикріплення.

Від чого залежить цей період, давайте розбиратися?

Ендометрій під впливом гормонів: естрадіолу і прогестерону утворює спеціальні рецептори, які необхідні для того, щоб ембріон і ендометрій «дізналися» один одного.
У період «вікна імплантації» в поверхневому шарі ендометрію утворюються маленькі випинання – піноподіі. Вони і необхідні для утворення зв’язку між ембріоном і ендометрієм.

Рецептивність ендометрія зберігається всього 48 годин.

Вважається, що «вікно імплантації» відкривається під впливом прогестерону на 5-7 добу після овуляції.

❕ На сьогоднішній день порушення рецептивності ендометрія – це серйозна причина безпліддя і невдач схем ДРТ.

🖍 Вчені не перестають розгадувати тонкі механізми рецептивності ендометрія і вже відомий ряд маркерів рецептивності.

🔬 Розроблено і активно використовуються на практиці в нашому центрі методи визначення піноподій – скануюча електронна мікроскопія ендометрію (СЕМ), ERA- тест (Endometrial receptivity analysis).

📊 Згідно статистики у 25% жінок виявляється зсув вікна імплантації.

«Вікно імплантації» в однієї і тієї ж жінки може відкриватися раніше або пізніше потрібного часу. Такий «зсув» відбувається під гормональним впливом і в природному циклі його майже неможливо визначити.

Читайте також:

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

ERA-test. Частина 2

У першій частині ми вже говорили, даний тест необхідно проводити в контрольованому циклі. Що це означає?

ERA-test. Частина 1

Друзі! Сьогодні поговоримо про ERA-тест. Для чого його проводять?

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 7. Як підвищити ефективність програми ЕКЗ.

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife розповідає, які ключові фактори впливають на показники ефективності, а також як саме ми реалізуємо їх в нашій клініці.

Як підвищити успіх програми ЕКЗ?

Пари, які стикаються з труднощами зачаття дитини і приймають рішення про екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), шукають, як покращити свої шанси.