Как нормализовать уровень тестостерона у женщины. Романова Ольга
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Як нормалізувати рівень тестостерону у жінки

Тестостерон виробляється в незначних кількостях в яєчниках і корі надниркових залоз. Він є попередником жіночих статевих гормонів естрогенів і саме він багато в чому впливає на статеве дозрівання і сексуальний потяг. Також бере участь у формуванні клітин крові, впливає на м’язову масу.

Давайте розберемося які провісники скажуть про те, що показники тестостерону необхідно «вирівняти».

Надлишок тестостерону викликає симптоми, що впливають на зовнішній вигляд жінки, а також змінюють її характер. Сигналами про підвищений рівень гормону можуть стати різкі перепади настрою, поява надлишкового  волосся на тілі і випадання волосся на голові, пітливість, вугрі, зміна голосу, збільшення ваги і нерегулярні менструальні цикли.

 

❔ Як же нормалізувати рівень тестостерону❔

 

Ділимося корисними лайфхаками, як знизити рівень тестостерону і утримати його під контролем. В першу чергу важливо обмежити ті продукти, які стимулюють утворення тестостерону.

Про них детальніше:

  • 1) Горіхи (особливо арахіс, фундук, мигдаль), імбир, часник, устриці, мідії підвищують тестостерон. Червоне вино, алкоголь і все субпродукти ускладнюють роботу печінки, яка при великих навантаженнях просто не в змозі утилізувати тестостерон з організму.
  • 2) Спортивні добавки для набору м’язової маси та збільшення сили. До їх складу входять амінокислоти, які стимулюють утворення тестостерону, особливо, якщо до цього є схильність.
  • 3) Продукти, які стимулюють підвищення надлишкового інсуліну: шоколад, а також солодощі та здоба. Тому, якщо з дитинства дівчинка-підліток споживає багато солодощів, ймовірність підвищеного рівня тестостерону, починаючи з пубертатного періоду, значимо збільшена.
  • 4) Важлива і вага жінки – жирова тканина також є джерелом підвищення тестостерону.
  • 5) Силові навантаження в спортзалі. Так часто буває – під час інтенсивних тренувань у жінки насилу виходить скинути вагу, а після невеликої перерви вага додається з трімкою швидкістю. Справа в тому, що силові навантаження на тренажерах будуть стимулювати вироблення тестостерону, який буде провокувати набір ваги замість його довгоочікуваного зменшення. Щоб виключити підвищене вироблення тестостерону під час занять спортом, у жінок з надмірним тестостероном, ми рекомендуємо помірні кардіотренування, пілатес і плавання.
  • 6) Продукти харчування й препарати, які штучно підвищують серотонін, снодійні, заспокійливі, а також банани та солодкі молочні продукти. Згущене молоко, солодкий йогурт, солодкі сирки, шейки активізують вироблення пролактину, який на 80% починає підтримувати активне утворення тестостерону.
  • 7) Чорний чай, кава, енерготоніки підвищують вироблення катехоламінів (адреналіну) в надниркових залозах, який стимулює підвищення рівня тестостерону та інсуліну. Це означає, що жінкам з підвищеним рівнем тестостерону ці напої важливо обмежити.
  • 8) Так само важливо пам’ятати, що часті недосипання або нічне неспання (особливо у жінок, робота яких пов’язана з чергуванням у нічний час), активізують підвищення тестостерону наднирників, навіть незалежно від генетичної схильності.
  • 9) М’ясо птиці і печінка, свинина, куплені в магазині. Для скорочення виробничого циклу (швидкості вирощування тварини) на деяких фермах часто використовують штучні гормони (стероїди), які не тільки прискорюють ріст тварини, але і залишаються в самих продуктах. Таким чином, в турботі про здоров’я, купуючи дієтичну курятину, дівчата підвищують свій рівень тестостерону. Важливий факт, що при попаданні чоловічого гормону із зовні в організм чоловіка, він навпаки знижує продукцію свого власного тестостерону.
  • 10) Важливо відзначити, що це також стосується магазинної молочної продукції. Коровам часто додають в корм статеві гормони, які стимулюють і збільшують лактацію. Ці гормони залишаються в молоці, кефірі та інших продуктах, стимулюючи вироблення тестостерону у людини.

 

Зміна дієти є одним з найбільш ефективних способів підтримки здорового рівня тестостерону. У тандемі зі здоровим способом життя, нормалізацією сну і правильними фізичними навантаженнями вона є важливим комплексом для природної нормалізації рівня тестостерону і утримання його рівня під контролем.

Будьте здорові!

📲 Ви можете пройти комплексне обстеження Вашого гормонального фону, записавшись на прийом до лікаря-ендокринолога за телефоном +38 044 355 3155.

Читайте також:

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Азооспемія. Причини. Стратегія на появу здорового малюка.

Сумна статистика говорить, що чоловічий фактор є причиною не настання вагітності до 40% випадків. Однією з можливих причин є - азооспермія, що зустрічається в одного чоловіка із ста.

Дайджест по менопаузі. Частина 1. Як дізнатися про наближення менопаузи?

Як дізнатися про наближення менопаузи, який вік її настання вважати нормою, причини передчасної та ранньої менопаузи, чи можна відстрочити настання менопаузи - читайте в нашому першому номері дайджесту по менопаузі. Розповідає Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки.

Симптоми порушення рівня тестостерону

Друзі, в першій частині нашої статті про тестостерон ми говорили про його роль у житті жінки. Сьогодні мова піде про симптоми порушення рівня тестостерону, розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.

Тестостерон і його роль у житті жінки

Між функціонуванням жіночої і чоловічої ендокринних систем різниця дуже велика, при тому що набір гормонів у чоловіків і у жінок однаковий. Справа в кількості і характері секреції. Про тестостерон і його роль у житті жінки розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.