Как появляются двойняшки или близнецы

Як з’являються двійнята або близнюки

 1. Двійнята (або дизиготні близнюки) народжуються, коли 2 різні яйцеклітини запліднюються 2 різними сперматозоїдами одночасно.

 

 1. Ідентичні близнюки (або гомозиготні) народжуються в тому випадку, якщо 1 яйцеклітина запліднюється 1 сперматозоїдом і потім ділиться, утворюючи 2 ембріона.

 

 1. Народження однояйцевих близнюків відбувається по всьому світу з приблизно однаковою частотою – 3-4 випадки на кожні 1000 народжень. Частота народження дизиготних близнюків значно варіює по всьому світу – від 6 випадків на 1000 народжень в Азії до 40 випадків на 1000 народжень в Африці.

 

 1. У однояйцевих близнюків однаковий набір генів. За допомогою звичайного ДНК-аналізу практично неможливо розрізнити їх біологічні зразки (кров, слину, волосся).

 

 1. Вчені вважають, що в основі народження близнюків лежить генетична складова, проте деталі такого взаємозв’язку раніше не були достатньо вивчені. У новому дослідженні вчені з Амстердамського вільного університету (Vrije Universiteit), Нідерланди, виявили 2 варіанти гена, пов’язаного з народженням дизиготних близнюків.

 

 1. Один варіант гена, пов’язаний з підвищенням рівня фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) у жінок. ФСГ стимулює яєчники жінки для виходу яйцеклітини. Його підвищений рівень може призводити до одночасного виходу кількох яйцеклітин з яєчників, що згодом може приводити до запліднення відразу 2 яйцеклітин і народження двійнят.

 

 1. Другий варіант гена SMAD3 бере участь в клітинній сигналізації та, за словами дослідників, ймовірно, грає роль в тому, як організм жінки реагує на ФСГ. Якщо яєчники жінки чутливі до ФСГ, це може призводити до виходу одразу декількох яйцеклітин і подальшого їх запліднення, навіть якщо в її організмі ФСГ виробляється в помірній кількості.

 

 1. Цікаво, що наявність у жінки першого варіанту гена підвищує відносну ймовірність появи двійнят на 18%, а другого – на 9%. Комбінація ж цих варіантів гена підвищує шанси на народження двійнят на 29%.

 

 1. Генетики з Великобританії з’ясували: багатоплідна вагітність може бути пов’язана з геном IGF1, точніше білком ІФР-1 (інсуліноподібним фактором росту 1), який їм кодується.

 

Цей білок бере участь:

 • в регуляції процесів росту, розвитку і диференціювання клітин і тканин організму, а також
 • в рості плода і стимулює у жінок вироблення яйцеклітин, що сприяє багатоплідній вагітності.

 

 1. Важливий факт! Високий зріст також є фактором. Підвищений рівень гормону росту призводить до збільшення чутливості яєчників.

❔ А у Вашому роду були двійнята ❔

Читайте також:

Міфи про фертильність

Фертильність - непроста тема і тому є сприятливим середовищем для міфів. Сьогодні Романова Ольга Олегівна розповість про найбільш поширені з них.