Які продукти важливо виключити під час вагітності

Ми переконані, що саме від перебігу періодів вагітності багато в чому залежить здоров’я майбутньої дитини, оскільки в цей час у малюка відбувається закладка, розвиток органів і систем, при цьому вплив певних факторів харчування може впливати на ці процеси. Хочемо розповісти про заборонені продуктах під час вагітності.

 • Риба з високим вмістом ртуті
  може бути небезпечна для мозку і нервової системи дитини. Це означає, що вам потрібно виключити з раціону тунець, акулу, макрель, рибу-меч, скумбрію. Замінити їх можна більш безпечними диким лососем, тріскою.
 • Сири з пліснявою,
  м’які сири такі як брі, фета, камамбер, горгонзола. Вони можуть містити бактерії і викликати отруєння.
 • Сирі яйця.
  Тут все просто: вони можуть містити сальмонелу. Вам так само не варто їсти тісто, соуси і заправки, в складі яких є сирі яйця.
 • Сирі і недостатньо термічно оброблені страви з м’яса, риби і морепродуктів (карпаччо, тар-тар, суші, сашимі).
 • Консервовані продукти
  містять багато натрію, який може викликати затримку рідини в організмі, набряки і підвищення кров’яного тиску. Рекомендуємо виключити консерви і додати в свій раціон якомога більше свіжих овочів і фруктів.
 • Непастеризовані продукти
  Переконайтеся, що молочні продукти пройшли термічну обробку. Те саме можна сказати і про молоко – під час вагітності рекомендовано відмовитися від сирого молока на користь пастеризованого.
 • Газовані напої.
  Такі напої можуть впливати на розвиток загрози під час вагітності, приводити в тонус матку, впливати на судини плаценти.
  Майбутні мами з кращих спонукань замінюють цукор підсолоджувачами, але замінники цукру можуть відбитися на здоров’ї дитини – надмірний набор ваги, порушення метаболізму і мікробіому.
 • Алкоголь
  Навіть в невеликих кількостях алкоголь небезпечний для здоров’я дитини. Безпечної дозування алкоголю під час вагітності немає.
 • Кофеїн
  Ми вважаємо, якщо під час вагітності є загроза, каву потрібно виключити. Оскільки кофеїн викликає підвищення тонусу матки, призводить до погіршення засвоювання кальцію і може призводити до недостатнього набору ваги дитини.

Щасливого Вам материнства!

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.