Лишний вес и проблемы с зачатием. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Зайва вага і проблеми з зачаттям

Ситуація із зайвою вагою не тільки не покращилась, але й посилилась за останні кілька років. Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet демонструє, що 13% населення світу мають зайву вагу.

Вплив ожиріння на фертильність

Порушення фертильності у жінок з надмірною вагою (ІМТ ≥ 30) в більшості випадків пов’язані з порушенням овуляції. Крім того, слід підкреслити, що у жінок з нормальним овуляторним циклом ожиріння впливає на зниження рівня можливості спонтанного зачаття дитини і збільшення часу, необхідного для настання вагітності. Недавнє дослідження показало, що у 65% жінок з надмірною вагою, спостерігається значно більш низькі рівні AMГ (Антимюлерова гормону – індикатора оваріального резерву яєчників).

Це свідчить про те, що у повних жінок може бути більше складнощів з настанням природної вагітності, для цього буде потрібно більше часу, а також у них буде менше реального часу для досягнення зачаття, навіть якщо у них спостерігається регулярний менструальний цикл. Численні дослідження доводять, що втрата ваги на 5 – 10% призводить до значного поліпшення прогнозу настання вагітності і благополучного виношування малюка.

Лікування методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у жінок з зайвою вагою

Дані свідчать про те, що в міру збільшення ІМТ у жінок збільшується і частота невдач програми ЕКЗ, це пов’язано з більш низькою відповіддю яєчників на стимуляцію, більш низькою якістю ооцитів, зниженням сприйнятливості ендометрія до імплантації ембріона і збільшенням кількості самовільних переривань вагітності.

Як ми можемо поліпшити шанси на настання вагітності у жінок, які страждають на ожиріння?

Фахівці медичного центру Reprolife розробили ефективну програму схуднення для жінок, які планують вагітність, основне завдання якої спрямоване на збільшення шансів зачаття і виношування здорової дитини.

Кому підходить ця програма?

Жінки з індексом маси тіла більше 30 кг / м2, яким потрібне лікування методами ДРТ для настання вагітності, можуть пройти цю програму до проведення ЕКЗ або з їх власними яйцеклітинами або донорськими ооцитами.

Зниження ваги може підвищити результативність відповіді на стимуляцію, поліпшити якість ооцитів і запобігти вадам розвитку плоду, підвищити рецептивність і сприйнятливість ендометрію до ембріону і відповідно підвищити шанси на імплантацію ембріона, знизити ризик мимовільного переривання вагітності і мінімізувати ризик для матері і плоду таких грізних ускладнень під час вагітності, як гестаційний цукровий діабет, прееклампсія.

Програма також підходить для жінок, у яких немає складнощів з фертильністю, але які мають надлишкову вагу і у яких проблеми з вагою ускладнюють природне зачаття.

Що включає в себе програма лікування зайвої ваги, спрямована на поліпшення фертильності?

Метою лікування є зниження ваги від 5 до 10%. Це покращує прогноз фертильності жінки за рахунок поліпшення та / або відновлення репродуктивної системи.

Весь процес розроблений і контролюється нашим фахівцем з ендокринології за підтримки дієтолога, які є експертами в області фертильності і вагітності.

Тривалість програми

Програма триває 8 тижнів і може тривати довше, якщо жінка хоче домогтися більшого зниження ваги.

Програма розділена на 3 етапи.

Етап 1

 • Вивчення конкретної ситуації і складання плану лікування.
 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансний аналіз складу тіла.
 • Аналіз крові: загальний аналіз крові, HbA1c, індекс НОМА, ДГЕА-с, кортизол, ТТГ, Т4 вільний, АТПО, 25 (ОН) D, ліпідограмма, печінкові проби, гомоцистеїн.
 • УЗД органів черевної порожнини, УЗД щитовидної залози.
 • Первинна оцінка харчування, розробка та докладне пояснення індивідуального плану харчування з урахуванням потреб кожної жінки.
 • Призначення антиоксидантної дієти і вітамінних добавок.
 • При необхідності призначення медикаментозної підтримки для зниження ваги і регуляції харчової поведінки.

Етап 2

 • Оцінка результатів аналізу крові.
 • Адаптація до першої реакції на план харчування, відстеження змін в харчуванні.
 • Коригування схеми лікування.

Етап 3

Підсумкова оцінка

 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансометрія – перевірка еволюції складу тіла.
 • Звіт про результати з детальними рекомендаціями.

Якщо жінка чітко ставить собі за мету – народження здорових дітей, безпечне материнство, висока якість життя – при професійній підтримці фахівців це завжди можливо!

Для запису на програму звертайтесь до адміністраторів клініки за телефоном 044-355-3155.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.