Лишний вес и проблемы с зачатием. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Зайва вага і проблеми з зачаттям

Ситуація із зайвою вагою не тільки не покращилась, але й посилилась за останні кілька років. Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet демонструє, що 13% населення світу мають зайву вагу.

Вплив ожиріння на фертильність

Порушення фертильності у жінок з надмірною вагою (ІМТ ≥ 30) в більшості випадків пов’язані з порушенням овуляції. Крім того, слід підкреслити, що у жінок з нормальним овуляторним циклом ожиріння впливає на зниження рівня можливості спонтанного зачаття дитини і збільшення часу, необхідного для настання вагітності. Недавнє дослідження показало, що у 65% жінок з надмірною вагою, спостерігається значно більш низькі рівні AMГ (Антимюлерова гормону – індикатора оваріального резерву яєчників).

Це свідчить про те, що у повних жінок може бути більше складнощів з настанням природної вагітності, для цього буде потрібно більше часу, а також у них буде менше реального часу для досягнення зачаття, навіть якщо у них спостерігається регулярний менструальний цикл. Численні дослідження доводять, що втрата ваги на 5 – 10% призводить до значного поліпшення прогнозу настання вагітності і благополучного виношування малюка.

Лікування методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у жінок з зайвою вагою

Дані свідчать про те, що в міру збільшення ІМТ у жінок збільшується і частота невдач програми ЕКЗ, це пов’язано з більш низькою відповіддю яєчників на стимуляцію, більш низькою якістю ооцитів, зниженням сприйнятливості ендометрія до імплантації ембріона і збільшенням кількості самовільних переривань вагітності.

Як ми можемо поліпшити шанси на настання вагітності у жінок, які страждають на ожиріння?

Фахівці медичного центру Reprolife розробили ефективну програму схуднення для жінок, які планують вагітність, основне завдання якої спрямоване на збільшення шансів зачаття і виношування здорової дитини.

Кому підходить ця програма?

Жінки з індексом маси тіла більше 30 кг / м2, яким потрібне лікування методами ДРТ для настання вагітності, можуть пройти цю програму до проведення ЕКЗ або з їх власними яйцеклітинами або донорськими ооцитами.

Зниження ваги може підвищити результативність відповіді на стимуляцію, поліпшити якість ооцитів і запобігти вадам розвитку плоду, підвищити рецептивність і сприйнятливість ендометрію до ембріону і відповідно підвищити шанси на імплантацію ембріона, знизити ризик мимовільного переривання вагітності і мінімізувати ризик для матері і плоду таких грізних ускладнень під час вагітності, як гестаційний цукровий діабет, прееклампсія.

Програма також підходить для жінок, у яких немає складнощів з фертильністю, але які мають надлишкову вагу і у яких проблеми з вагою ускладнюють природне зачаття.

Що включає в себе програма лікування зайвої ваги, спрямована на поліпшення фертильності?

Метою лікування є зниження ваги від 5 до 10%. Це покращує прогноз фертильності жінки за рахунок поліпшення та / або відновлення репродуктивної системи.

Весь процес розроблений і контролюється нашим фахівцем з ендокринології за підтримки дієтолога, які є експертами в області фертильності і вагітності.

Тривалість програми

Програма триває 8 тижнів і може тривати довше, якщо жінка хоче домогтися більшого зниження ваги.

Програма розділена на 3 етапи.

Етап 1

 • Вивчення конкретної ситуації і складання плану лікування.
 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансний аналіз складу тіла.
 • Аналіз крові: загальний аналіз крові, HbA1c, індекс НОМА, ДГЕА-с, кортизол, ТТГ, Т4 вільний, АТПО, 25 (ОН) D, ліпідограмма, печінкові проби, гомоцистеїн.
 • УЗД органів черевної порожнини, УЗД щитовидної залози.
 • Первинна оцінка харчування, розробка та докладне пояснення індивідуального плану харчування з урахуванням потреб кожної жінки.
 • Призначення антиоксидантної дієти і вітамінних добавок.
 • При необхідності призначення медикаментозної підтримки для зниження ваги і регуляції харчової поведінки.

Етап 2

 • Оцінка результатів аналізу крові.
 • Адаптація до першої реакції на план харчування, відстеження змін в харчуванні.
 • Коригування схеми лікування.

Етап 3

Підсумкова оцінка

 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансометрія – перевірка еволюції складу тіла.
 • Звіт про результати з детальними рекомендаціями.

Якщо жінка чітко ставить собі за мету – народження здорових дітей, безпечне материнство, висока якість життя – при професійній підтримці фахівців це завжди можливо!

Для запису на програму звертайтесь до адміністраторів клініки за телефоном 044-355-3155.

Читайте також:

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Консультація при плануванні вагітності

Що таке консультація при плануванні вагітності? Кому вона рекомендована та що в неї входить? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Що таке гідросальпінкс?

Що таке гідросальпінкс, чому він знижує народжуваність та які є методи лікування - розповідає ендокринолог-гінеколог Горщанік Юлія Володимирівна.

Що впливає на якість ооцитів?

При складнощах із зачаттям малюка жінок часто цікавить питання, що впливає на якість яйцеклітин? Як підвищити свої шанси на зачаття? Дійсно, якість статевих клітин - найважливіший фактор для успішної вагітності. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.