Лишний вес и проблемы с зачатием. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Зайва вага і проблеми з зачаттям

Ситуація із зайвою вагою не тільки не покращилась, але й посилилась за останні кілька років. Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet демонструє, що 13% населення світу мають зайву вагу.

Вплив ожиріння на фертильність

Порушення фертильності у жінок з надмірною вагою (ІМТ ≥ 30) в більшості випадків пов’язані з порушенням овуляції. Крім того, слід підкреслити, що у жінок з нормальним овуляторним циклом ожиріння впливає на зниження рівня можливості спонтанного зачаття дитини і збільшення часу, необхідного для настання вагітності. Недавнє дослідження показало, що у 65% жінок з надмірною вагою, спостерігається значно більш низькі рівні AMГ (Антимюлерова гормону – індикатора оваріального резерву яєчників).

Це свідчить про те, що у повних жінок може бути більше складнощів з настанням природної вагітності, для цього буде потрібно більше часу, а також у них буде менше реального часу для досягнення зачаття, навіть якщо у них спостерігається регулярний менструальний цикл. Численні дослідження доводять, що втрата ваги на 5 – 10% призводить до значного поліпшення прогнозу настання вагітності і благополучного виношування малюка.

Лікування методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у жінок з зайвою вагою

Дані свідчать про те, що в міру збільшення ІМТ у жінок збільшується і частота невдач програми ЕКЗ, це пов’язано з більш низькою відповіддю яєчників на стимуляцію, більш низькою якістю ооцитів, зниженням сприйнятливості ендометрія до імплантації ембріона і збільшенням кількості самовільних переривань вагітності.

Як ми можемо поліпшити шанси на настання вагітності у жінок, які страждають на ожиріння?

Фахівці медичного центру Reprolife розробили ефективну програму схуднення для жінок, які планують вагітність, основне завдання якої спрямоване на збільшення шансів зачаття і виношування здорової дитини.

Кому підходить ця програма?

Жінки з індексом маси тіла більше 30 кг / м2, яким потрібне лікування методами ДРТ для настання вагітності, можуть пройти цю програму до проведення ЕКЗ або з їх власними яйцеклітинами або донорськими ооцитами.

Зниження ваги може підвищити результативність відповіді на стимуляцію, поліпшити якість ооцитів і запобігти вадам розвитку плоду, підвищити рецептивність і сприйнятливість ендометрію до ембріону і відповідно підвищити шанси на імплантацію ембріона, знизити ризик мимовільного переривання вагітності і мінімізувати ризик для матері і плоду таких грізних ускладнень під час вагітності, як гестаційний цукровий діабет, прееклампсія.

Програма також підходить для жінок, у яких немає складнощів з фертильністю, але які мають надлишкову вагу і у яких проблеми з вагою ускладнюють природне зачаття.

Що включає в себе програма лікування зайвої ваги, спрямована на поліпшення фертильності?

Метою лікування є зниження ваги від 5 до 10%. Це покращує прогноз фертильності жінки за рахунок поліпшення та / або відновлення репродуктивної системи.

Весь процес розроблений і контролюється нашим фахівцем з ендокринології за підтримки дієтолога, які є експертами в області фертильності і вагітності.

Тривалість програми

Програма триває 8 тижнів і може тривати довше, якщо жінка хоче домогтися більшого зниження ваги.

Програма розділена на 3 етапи.

Етап 1

 • Вивчення конкретної ситуації і складання плану лікування.
 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансний аналіз складу тіла.
 • Аналіз крові: загальний аналіз крові, HbA1c, індекс НОМА, ДГЕА-с, кортизол, ТТГ, Т4 вільний, АТПО, 25 (ОН) D, ліпідограмма, печінкові проби, гомоцистеїн.
 • УЗД органів черевної порожнини, УЗД щитовидної залози.
 • Первинна оцінка харчування, розробка та докладне пояснення індивідуального плану харчування з урахуванням потреб кожної жінки.
 • Призначення антиоксидантної дієти і вітамінних добавок.
 • При необхідності призначення медикаментозної підтримки для зниження ваги і регуляції харчової поведінки.

Етап 2

 • Оцінка результатів аналізу крові.
 • Адаптація до першої реакції на план харчування, відстеження змін в харчуванні.
 • Коригування схеми лікування.

Етап 3

Підсумкова оцінка

 • Огляд ендокринолога, що спеціалізується в репродуктології. Біоімпедансометрія – перевірка еволюції складу тіла.
 • Звіт про результати з детальними рекомендаціями.

Якщо жінка чітко ставить собі за мету – народження здорових дітей, безпечне материнство, висока якість життя – при професійній підтримці фахівців це завжди можливо!

Для запису на програму звертайтесь до адміністраторів клініки за телефоном 044-355-3155.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні Пацієнти!

Медичний центр Reprolife тимчасово переїхав до більш безпечного міста, до Івано-Франківська.