Знакомимся с будущим малышом. Ткаченко Жанна Сергеевна

Знайомимося з майбутнім малюком

Майбутні батьки із задоволенням і нетерпінням очікують «візуального» контакту з малюком, для багатьох саме перше УЗД підтверджує реальність існування їх майбутньої дитини і призводить до зменшення почуття тривоги і занепокоєння. Але, для лікаря, це велика відповідальність і колосальна робота, заснована на глибоких знаннях і практиці.

Сьогодні Ткаченко Жанна Сергіївна – лікар акушер-гінеколог нашої клініки, фахівець УЗ-діагностики, к.мед.н., лікар вищої категорії розповість, що ми бачимо на УЗД при вагітності, а також, що таке сертифікація FMF для УЗД фахівця і чому це важливо.

Навіщо і коли проводимо УЗД?

Проведення УЗД рекомендовано з самих ранніх строків вагітності.

При самостійній вагітності – це тиждень затримки менструації або 5 тижнів вагітності.

В цей час необхідно переконатись в настанні вагітності і розташуванні її в порожнині матки. Наступним етапом буде візуалізація ембріона і його серцебиття. Це буде можливо через 2-3 тижні затримки менструації або в терміні 6-7 тижнів. Це дозволить не тільки переконатись в сприятливому перебігу вагітності, а й визначити точний термін, заснований на правильному вимірі ККР ембріона (крижово-куприкового розміру).

Точний термін вагітності: для чого він потрібен?

Точний термін вагітності необхідний для:

  • уникнення «псевдо»-переношування;
  • невиправданої стимуляції родової діяльності, правильного визначення тенденції зростання плоду;
  • призначення точних термінів для скринінгових обстежень.

Надалі УЗД дозволяє лікарю проводити дослідження, що дають інформацію про динаміку розвитку плода, його потенційного здоров’я, особливості перебігу вагітності.

Чи не шкідливо проводити УЗД?

Тема безпеки діагностичного УЗ при вагітності була актуальна у всі періоди використання методу. Питання це важливе в першу чергу для майбутньої мами.

На сьогоднішній день в світі не існує результату дослідження, яке б довело безпосередню небезпеку проявів патології у новонародженого у зв’язку з проведеними в період вагітності УЗ-дослідженнями.

При проведенні досліджень в акушерстві на високотехнологічних ультразвукових апаратах Voluson безпечні технічні характеристики випромінювання оптимізуються автоматично, небезпека для плода і мами відсутня.

Що можна побачити за допомогою УЗД на ранніх термінах вагітності?

При проведенні УЗ дослідження в ранньому I триместрі (до 10 тижнів) завдання фахівця:

  • підтвердити вагітність;
  • виключити позаматкову вагітність;
  • визначити вік і розмір серцебиття, рух і загальний розвиток малюка;
  • перевірити розташування малюка в порожнині матки, особливо, якщо у пацієнтки раніше був кесарів розтин;
  • визначити вагітні Ви однією дитиною, двійнятами або трійнею;
  • виключити відхилення в розвитку плода, оцінити стан матки і придатків.

3D і 4D УЗД – в чому різниця?

З 6 тижня Ви зможете пройти тривимірне ультразвукове дослідження (3D УЗД). Воно дозволяє робити велику кількість знімків, робить зображення майже таким чітким, як фотографія. Ви зможете побачити свого малюка в найдрібніших деталях – аж до форми носика або розміру вушок. Ми проводимо цей вид УЗД, щоб перевірити, що всі органи малюка розвиваються правильно і в строк.

Також у нас в клініці можливо пройти 4D УЗ-дослідження. Його головна відмінність від 3D – можливість побачити малюка у відео форматі, в русі, спостерігати як змінюється міміка, як рухаються ніжки. Це неймовірно надихайючий момент для майбутніх батьків!

Даний вид УЗД можна проводити на будь-якому терміні вагітності. Варто відзначити, що на більш ранніх термінах майбутні батьки зможуть побачити малюка повністю.

Яка кваліфікація необхідна лікарю для проведення УЗ-діагностики?

Крім проходження спеціалізації в акушерстві та гінекології, отримання сертифікату «Ультразвукова діагностика», основні вимоги до фахівців пренатальної УЗД (ISUOG) – це: підготовка на спеціальних навчальних тренінгах, регулярний контроль якості роботи.

Що таке сертифікація FMF?

The Fetal Medicine Foundation (FMF) – Фонд Медицини Плода (Великобританія) за підтримки міжнародної групи експертів ввів міжнародну освітню програму для фахівців з пренатальної діагностики. Сертифікат Фонду Медицини Плода видається фахівцям ультразвукової діагностики як підтверждення їх високого професійного рівня, відповідності вимогам даної організації.

FMF розробив суворі рекомендації, яким має слідувати кожен лікар, який здійснює УЗД дослідження плоду. Всі лікарі, які мають сертифікат FMF, проходять щорічну переатестацію. Застосування цих знань допомагає з максимальною точністю виявити патології розвитку, хромосомні аномалії, об’єктивно розрахувати ризик ускладнень вагітності. Сьогодні велика увага приділяється не просто діагностиці плода, але і можливостям лікування майбутньої дитини ще до народження.

На сьогоднішній день на Україні сертифікат компетенції мають всього 169 чоловік. З них 3 спеціалісти ведуть прийом в нашому медичному центрі.

Проведення ультразвукового обстеження під час вагітності – це велика відповідальність. Цьому потрібно вчитися і підтверджувати свою компетентність щодня, чому і закликає нас – лікарів, всесвітня організація Фонд медицини плода.

Пренатальним діагностом може стати людина, яка любить свою роботу, постійно вдосконалюється, проходить навчання, підвищує свій рівень і працює тільки на першокласному обладнанні.

Ми запрошуємо Вас до нас в клініку, щоб отримати не тільки професійну УЗД діагностику, а також незабутні відчуття від першого знайомства з Вашим малюком.

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.