здоровье днк

Зрозумілі знання, які допоможуть подарувати здоров’я своїм дітям і собі

Зміст сторінки

Важливо знати, клітини нашого організму, особливо яйцеклітини у жінок, мають пам’ять. Вони зберігають інформацію, чим Ви любите харчуватися, а також, що їли Ваша мама і бабуся під час вагітності. Клітини пам’ятають наскільки любили Вас в дитинстві, скільки Ви хворіли, добре пам’ятають про вплив на них алкоголю, куріння та інших шкідливих чинників.

Клітинна пам’ять формує схильність до депресій і ожиріння. Таку унікальну особливість наших клітин допомагає розкрити наука епігінетіка.

Епігінетіка – це відносно молодий напрямок науки. У перекладі з грецької «епі» означає «вище», «над» генетикою. Гени – ще не все. Певні чинники навколишнього середовища можуть «включати» і «вимикати» неправильні гени в послідовності ДНК.

Генетика

Генетика

Генетика – це наука, яка вивчає механізми передачі спадкової інформації. Кожна наша клітина містить ядро, в ядрі є хромосоми (у нас їх по 23 пари) складаються з певної послідовності ДНК. Наша генетична інформація передається за допомогою ДНК. При зародженні нового життя, відбувається злиття яйцеклітини матері і сперматозоїда батька. Ці клітини передають генетичну інформацію, закладену в їх хромосомах. Ми отримуємо 23 хромосоми від матері і 23 хромосоми від батька. І потім, в процесі ділення, відбувається багаторазове копіювання цих хромосом. Кожна наша клітина в своєму ядрі містить цей набір.

У ДНК закодовано більше 20 тисяч генів. Кожен ген відповідає за певну ознаку. Сукупність усіх генів становить геном людини. Іншими словами, геном людини – це своєрідна інструкція, в якій прописано як створити людський організм.

Слід сказати, що геном людини вже розшифровано. Більше 99% генома у всіх людей ідентичні. А всього лише 1% визначає відмінності між нами.

Це все про генетику. Епігенетика знаходиться НАД генетикою.

Епігенетика

Епігенетика визначає вплив зовнішніх факторів на те, як наші клітини «читають» інструкції, записану в геномі. Епігенетика не змінює послідовність ДНК, вона визначає, як зчитуються гени.

Оскільки епігенетика дає нам можливість розглядати здоров’я в контексті більш тривалих часових масштабів, ми розуміємо тепер, як харчування, спосіб життя батьків може змінити в майбутніх дітей все. Настав час говорити про те, як за рахунок правильного мислення і способу життя привести наш геном в той стан, щоб дати нашим дітям можливість отримати від нас найкраще.

Часто багато дівчат і жінки думають, що достатньо виключити куріння, шкідливі звички в харчуванні, коли вони почнуть планувати зачаття дитини. При цьому потрібно пам’ятати, що яйцеклітини закладаються внутірутробно ще до народження дівчинки, вони ніколи не оновлюються протягом життя. І все чинники, які впливають на організм жінки, в першу чергу впливають на її статеві клітини, генетичний матеріал в них, який вона і передасть своєму майбутньому потомству.

Здоровая беременность

Не менш важливим є період вагітності, коли інтенсивно зростаючий малюк відчуває на собі абсолютно весь вплив, які переживає його мама.

Простота і знання йдуть рука об руку з ефективністю. Зовсім не складно дотримуватися зрозумілих правил, які допоможуть дати своїм дітям і собі головне – здоров’я. Оптимальні фізичні навантаження при заняттях відповідним видом спорту, відсутність шкідливих звичок, збалансоване харчування і питний режим, правильний контроль мікрофлори організму і екології думок – це те, що впливає на Ваше здоров’я, здоров’я Ваших дітей і онуків. А це вже сильна мотивація.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.