здоровье днк

Зрозумілі знання, які допоможуть подарувати здоров’я своїм дітям і собі

Зміст сторінки

Важливо знати, клітини нашого організму, особливо яйцеклітини у жінок, мають пам’ять. Вони зберігають інформацію, чим Ви любите харчуватися, а також, що їли Ваша мама і бабуся під час вагітності. Клітини пам’ятають наскільки любили Вас в дитинстві, скільки Ви хворіли, добре пам’ятають про вплив на них алкоголю, куріння та інших шкідливих чинників.

Клітинна пам’ять формує схильність до депресій і ожиріння. Таку унікальну особливість наших клітин допомагає розкрити наука епігінетіка.

Епігінетіка – це відносно молодий напрямок науки. У перекладі з грецької «епі» означає «вище», «над» генетикою. Гени – ще не все. Певні чинники навколишнього середовища можуть «включати» і «вимикати» неправильні гени в послідовності ДНК.

Генетика

Генетика

Генетика – це наука, яка вивчає механізми передачі спадкової інформації. Кожна наша клітина містить ядро, в ядрі є хромосоми (у нас їх по 23 пари) складаються з певної послідовності ДНК. Наша генетична інформація передається за допомогою ДНК. При зародженні нового життя, відбувається злиття яйцеклітини матері і сперматозоїда батька. Ці клітини передають генетичну інформацію, закладену в їх хромосомах. Ми отримуємо 23 хромосоми від матері і 23 хромосоми від батька. І потім, в процесі ділення, відбувається багаторазове копіювання цих хромосом. Кожна наша клітина в своєму ядрі містить цей набір.

У ДНК закодовано більше 20 тисяч генів. Кожен ген відповідає за певну ознаку. Сукупність усіх генів становить геном людини. Іншими словами, геном людини – це своєрідна інструкція, в якій прописано як створити людський організм.

Слід сказати, що геном людини вже розшифровано. Більше 99% генома у всіх людей ідентичні. А всього лише 1% визначає відмінності між нами.

Це все про генетику. Епігенетика знаходиться НАД генетикою.

Епігенетика

Епігенетика визначає вплив зовнішніх факторів на те, як наші клітини «читають» інструкції, записану в геномі. Епігенетика не змінює послідовність ДНК, вона визначає, як зчитуються гени.

Оскільки епігенетика дає нам можливість розглядати здоров’я в контексті більш тривалих часових масштабів, ми розуміємо тепер, як харчування, спосіб життя батьків може змінити в майбутніх дітей все. Настав час говорити про те, як за рахунок правильного мислення і способу життя привести наш геном в той стан, щоб дати нашим дітям можливість отримати від нас найкраще.

Часто багато дівчат і жінки думають, що достатньо виключити куріння, шкідливі звички в харчуванні, коли вони почнуть планувати зачаття дитини. При цьому потрібно пам’ятати, що яйцеклітини закладаються внутірутробно ще до народження дівчинки, вони ніколи не оновлюються протягом життя. І все чинники, які впливають на організм жінки, в першу чергу впливають на її статеві клітини, генетичний матеріал в них, який вона і передасть своєму майбутньому потомству.

Здоровая беременность

Не менш важливим є період вагітності, коли інтенсивно зростаючий малюк відчуває на собі абсолютно весь вплив, які переживає його мама.

Простота і знання йдуть рука об руку з ефективністю. Зовсім не складно дотримуватися зрозумілих правил, які допоможуть дати своїм дітям і собі головне – здоров’я. Оптимальні фізичні навантаження при заняттях відповідним видом спорту, відсутність шкідливих звичок, збалансоване харчування і питний режим, правильний контроль мікрофлори організму і екології думок – це те, що впливає на Ваше здоров’я, здоров’я Ваших дітей і онуків. А це вже сильна мотивація.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.