Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Загадковий Антимюллерів гормон (АМГ)

Що таке Антимюллерів гормон (АМГ)?

Це один з ключових гормонів в репродуктивній сфері. Особливість цього гормону в тому, що він залежить виключно від запасу яйцеклітин у жінки (оваріального резерву).

 

На що вказує той чи інший рівень АМГ?

Виробляючись в жіночому організмі, Антимюллерів гормон свідчить про репродуктивний потенціал жінки. Іншими словами, рівень АМГ говорить про запас повноцінних, якісних яйцеклітин в яєчниках і як наслідок можливості жінки зачати дитину.

 

Яка норма АМГ в організмі жінки?

Норма АМГ у жінок репродуктивного віку складає від 1 до 2,5 нг / мл. Максимальна кількість цього гормону спостерігається до 20-30 років, а після 30 починається його зниження, до періоду настання менопаузи цей гормон повністю перестає визначатися. На жаль, ми часто бачимо нетипове раннє зниження АМГ і відповідно зниження оваріального резерву, що є зовсім несподіваним для самої жінки і не відповідає її віку, коли в молодому віці цей показник вже низький і дівчина про це ще не знає.

 

Для чого потрібно робити аналіз крові на АМГ?

Крім того, що АМГ це своєрідний індикатор жіночої фертильності, цей гормон також є показником стану жіночого здоров’я. Адже коли гормон виходить за межі норми в організмі жінки це може говорити про різні порушення. Наприклад, якщо показники гормону завищені, то це може вказувати на: підвищення рівня утворення чоловічих статевих гормонів, складнощі з овуляцією або її відсутність, наявність пухлин в яєчниках.

Занижені показники АМГ сигналізують про зниження оваріального резерву. При плануванні дитини цей показник нам демонструє, з якої кількості яйцеклітин організм вибирає найкращу для овуляції і наступного запліднення. Скільки часу є у конкретної пари для зачаття. Цей гормон впливає на нашу спільну стратегію з жінкою для майбутнього планування діток. Наприклад, якщо АМГ низький і на даний час у жінки ще немає можливості планувати малюка (немає гідного супутника або жінка здобуває освіту, будує кар’єру), ми обговорюємо питання збереження яйцеклітин (заморозку) – ‘відкладене материнство’.

 

Визначення АМГ у жінок входить в програму anti-age. Адже саме по ньому ми зрозуміємо, про початок зниження в організмі важливого гормону – естрогену, який так важливий для продовження молодості і якості життя кожної жінки.

 

Як здати аналіз на АМГ?

Для отримання точного результату до тесту необхідно підготуватися. Для жінки, як правило, він проводиться на 2-4 день менструального циклу. За два місяці потрібно виключити гормональні контрацептиви. За один день потрібно обмежити фізичні навантаження, виключити стресові ситуації. Не курити.
Висновок. Антимюллерів гормон – це найважливіший фактор і показник здоров’я, який вимагає уваги і контролю з боку жінки та її лікаря. Особливо це стосується пар, які планують народження дитини. Щоб вчасно уникнути складнощів з настанням вагітності, правильно планувати своє життя, вчасно підтримувати своє здоров’я і молодість, рекомендую кожній жінці знати свій рівень АМГ.

Будьте здорові!