Горщанік Юлія Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог-ендокринолог, фахівець УЗ-діагностики

Кріопротокол або свіже перенесення

👩🏻⚕️Перенесення – заключний етап нашої роботи. Від того, як він пройде, буде залежати успіх настання вагітності!

Але спочатку давайте розберемося, в чому відмінність свіжого циклу від кріопереносу.

Для цього нам необхідно повернутися до етапу, коли ми отримали яйцеклітини і запліднили їх. Наші ембріони ростуть і розвиваються під наглядом ембріолога. На 5-7 добу їх розвитку нам необхідно вирішити: чи ми переносимо ембріон (це буде свіжий цикл), чи ми його заморожуємо (вітрифікуємо) і будемо переносити потім, у кріопротоколі.

Не буду тримати інтригу і скажу одразу – перевага віддається кріопротоколу!

Чому так? Тому що він має ряд переваг. Давайте розглянемо їх докладніше:

  • 1️⃣ Якщо ми отримали багато яйцеклітин, то перенесення і вагітність в свіжому циклі може запустити “синдром гіперстимуляції яєчників”. Високі концентрації естрогенів можуть знижувати шанси на імплантацію (прикріплення ембріона). Крім того, якщо ембріонів багато, їх завжди потрібно заморожувати (вітрифікувати), щоб в майбутньому мати можливість народити другу-третю дитину, не вдаючись до повторної стимуляції.
  • 2️⃣ Якщо нашій пацієнтці більше 35 років, то згідно з міжнародними протоколами, ми проводимо преімплантаційне генетичне тестування (PGT-A), щоб виключити хромосомні аномалії, ризик яких зростає з віком. Для проведення аналізу потрібно в середньому 3 тижні, тому ми відкладаємо перенесення.
  • 3️⃣ Важливою умовою успішного перенесення і настання вагітності є якісний ендометрій. Тому після отримання ембріонів ми можемо зайнятися підготовкою ендометрію: пролікувати гіперплазії і запалення, визначити “вікно імплантації”.

🤔 У Вас може виникнути питання: як ембріони “почувають” себе після заморозки?

🙌🏼 Відповідь однозначна – дуже добре. Сучасна технологія надшвидкої заморозки (вітрифікації), надає майже 100% гарантію успішного розморожування. І не впливає на ембріончік.

☝🏻 Бачення провідних репродуктологів однозначне – сегментація циклу ДРТ і перенесення ембріонів в кріопротоколі підвищує шанси на настання вагітності і народження здорових діток.

Якщо у Вас є питання по Вашій ситуації, про аналізи, процедури та призначення, Ви можете записатись на прийом до лікаря-репродуктолога по телефону 📱 044 355 31 55.

Бажаємо Вам удачі! 🍀

Читайте також:

Кріопротокол

Сьогодні поговоримо про кріопротокол. Ольга Олегівна, головний лікар, провідний репродуктолог клініки, розповість про його переваги і результативність.