Внутрішньоматкова інсемінація

ВМІ (Внутрішньоматкова інсемінація) – це введення в порожнину матки жінки попередньо підготовлених в лабораторії сперматозоїдів з метою підвищення ймовірності запліднення яйцеклітини (ооцита). Таким чином запліднення яйцеклітини в організмі жінки відбувається природним чином.

Показання до проведення внутрішньоматкової інсемінації для чоловіка:

 • незначні відхилення показників спермограми (висока в’язкість насіння рідини, гіпоспермія – зменшення об’єму еякулята, зменшення рухливості і концентрації сперматозоїдів);
 • наявність антиспермальних антитіл;
 • кріоконсервація сперми;
 • еякуляторні розлади;
 • стан після хіміотерапії, променевої терапії.

Показання до проведення внутрішньоматкової інсемінації для жінки:

 • у разі наявності у жінки патології шийки матки;
 • при порушенні овуляції, що піддається медикаментозному лікуванню;
 • наявність антиспермальних антитіл;
 • вагінізм.

ВМІ проводиться після попереднього обстеження пари.

Необхідною умовою проведення ВМІ є:

 • прохідність принаймні однієї маткової труби у жінки;
 • мінімальна концентрація рухливих сперматозоїдів для високої ймовірності запліднення;
 • наявність оваріального резерву (запасу яйцеклітин);
 • вік жінки до 35 років.

Етапи проведення ВМІ:

Стимуляція яєчників з індукцією овуляції

Цей етап становить 11-12 днів і необхідний для збільшення успіху ВМІ. При цьому у зростання медикаментозно запускається одразу 2 фолікула з оптимізацією ендометрія (слизової оболонки порожнини матки) для підготовки до подальшої імплантації ембріона. В цей період проводиться УЗ-контроль (фолікулометрія) зростання фолікулів і ендометрія. Після підтвердження, що фолікули і ендометрій досягли потрібного розміру – проводиться введення тригера овуляції (препарату, який забезпечує фінальне дозрівання яйцеклітини (ооцита) і її вихід з яєчника через 36 годин після введення препарату.

 

Підготовка сперми

Підготовка сперматозоїдів до проведення ВМІ складається з обробки насінної рідини в ембріологічній лабораторії – поліпшення якості, відокремлення нерухомих, малорухливих, склеєних сперматозоїдів. Даний етап проводиться за 2 години до проведення внутрішньоматкової інсемінації.

Інсемінація

Через 36 годин після введення тригера фінального дозрівання яйцеклітини проводиться введення підготовлених сперматозоїдів в порожнину матки. Дана процедура абсолютно безболісна і не потребує знеболювання. У нашій клініці в програму однієї інсемінаціі входить дворазове введення сперматозоїдів (до овуляції – в день введення тригера і через 36 годин після – в період самої овуляції) – це збільшує шанси на настання вагітності.

Підтримка етапу імплантації ембріона і діагностика настання вагітності

Після овуляції, призначається підтримка другої фази менструального циклу для оптимізації умов прикріплення ембріона до порожнини матки під контролем аналізу гормонів: прогестерону і естрадіолу. Через 12-14 днів проводиться аналіз на підтвердження настання вагітності.

Спеціалісти данного напрямку

Романова Ольга Олегівна

Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Медичний стаж: 15 років
Вартість прийому 1250 грн
Повторний прийом 1200 грн

Литвиненко Роман Анатолійович

Завідувач відділенням репродуктивної медицини та хірургії

Медичний стаж: 20 років
Вартість прийому 900 грн
Повторний прийом 770 грн

Шаргородська Анна Віталіївна

Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Медичний стаж: 25 років
Вартість прийому 780 грн
Повторний прийом 750 грн

Горщанік Юлія Володимирівна

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог-ендокринолог, фахівець УЗ-діагностики

Медичний стаж: 4 роки
Вартість прийому 650 грн
Повторний прийом 620 грн

Відгуки

Сім’я Карпенко-Макарчук

«Вірити в успіх і шукати справжнього Лікаря» – вирішила я після двох років безуспішних спроб завагітніти. Після двох з половиною років бродіння по лікарях, я не зневірилася і випадково потрапила на прийом до Романової Ольги Олегівни, яка розібралася за три місяці з нашою проблемою. …..І ось скоро з’являться на світ наші малюки. Бажаємо дружньому і привітному колективу клініки Репролайф, і особливо головному Лікарю – Ользі Олегівні довгих років та процвітання Вашої справи! Ви не просто лікуєте людей, а й зберігаєте і робите щасливими сім’ї!

10.11.2017р. Сім’я Карпенко-Макарчук

Вдовина Т

В клініку звернулись за рекомендацією знайомих, ні на хвилину не пошкодувала про свій вибір. В клініці працюють висококваліфіковані лікарі, медсестри і тд.  Дуже вдячна Ользі Олеговні за двох чудових малюків. Самі завдяки її роботі, завдяки знань та навичок я стала мамою. Здоров’я Вам та Божого благословення. Ви – лікар в з великої букви. А клініці процвітання і вдячних клієнтів.

З повагою і вдячністю від Вдовиної Т.О. 29.04.2021

Ціни: Внутрішньоматкова інсемінація

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ)
Найменування Вартість, грн.
Внутрішньоматкова інсемінація
Спермою партнера 6 900
Спермою донора 10 100

Статті про ВМІ

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Коли звертатися до репродуктолога і як підготуватися до першої консультації?

Чим займається лікар репродуктолог, коли необхідно звернутися до лікаря даної спеціалізації, як проходить перший візит, а також питання, які важливо визначити перед першою консультацією - читайте в нашому огляді.

Чому не всі яйцеклітини запліднюються?

Під час лікування за допомогою допоміжних репродуктивних технологій яйцеклітини і сперматозоїди необхідно об'єднати в ембріолабораторії одним з двох методів: звичайним екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ, IVF) або інтрацитоплазматичною ін'єкцією сперматозоїдів (ІКСІ, ICSI).