fbpx

Лікування безпліддя методами ДРТ

Екстракорпоральне запліднення – один з найефективніших, високотехнологічних методів подолання безпліддя у всьому світі.

Основні етапи ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення – один з найефективніших, високотехнологічних методів подолання безпліддя у всьому світі.

1. Стимуляція росту фолікулів

Програма ЕКЗ починається з курсу медикаментозної стимуляції овуляції (суперовуляції) – оскільки для успішного запліднення потрібно отримати відразу щонайменше кілька зрілих яйцеклітин (ооцитів) у межах одного менструального циклу – оптимально 10-20. Стимуляція призначається лікарем з урахуванням всіх індивідуальних особливостей здоров’я жінки і отриманих результатів обстеження.

З цією метою використовують препарати (гонадотропіни) в певних дозах, як правило, 11-12 днів з обов’язковим моніторіногом росту фолікулів за допомогою УЗД  та гормональних досліджень (за показаннями).

Контроль зростання фолікулів проводиться 1 раз в 3-5 днів, та при досягненні лідируючих фолікулів 14 мм в діаметрі призначається ще один препарат (антГнРГ) для запобігання передчасній овуляції та  наступного рівномірного зростання.

Нарешті, при досягненні фолікулів 19-20 мм в діаметрі, призначається тригер овуляції – який запускає процес фінального дозрівання яйцеклітин і робить можливим їхнє отримання при пункції, яка проводиться рівно через 35-36 годин від моменту ін’єкції.

2. Пункція фолікулів

Трансвагінальна пункція (аспірація) фолікулів проводиться з метою забору фолікулярної рідини з ооцитами під внутрішньовенним знеболенням (анестезією) та триває 20-30 хвилин. Після чого пацієнтка перебуває під наглядом 1,5-2 години.

Під час пункції при ЕКЗ фолікулярну рідину відразу передають в ембріологічну лабораторію.

Ембріолог проводить очистку ооцитів, промиваючи їх від фолікулярної рідини, з метою попередньої оцінки ступеню їхньої зрілості. Після чого всі ооцити поміщають у спеціальне середовище та кладуть в інкубатор до проведення запліднення, в якому підтримуються максимально наближені умови до материнського організму (фоллопієвих трубах).

3. Підготовка сперми

Після отримання яйцеклітин у жінки, чоловік здає сперму. Для цього етапу потрібні певні умови: кількість днів утримання від 2-5, виключити вплив фізичних факторів (гарячі ванни, сауни або переохолодження). Процес розвитку сперматозоїдів займає 3 місяці і залежить від впливу несприятливих фізичних факторів. Якість сперматозоїдів істотно погіршують: вплив алкоголю і нікотину, токсичний вплив певних препаратів – заспокійливих, деяких антигіпертензивних, цитостатиків, противірусних; вплив барвників, лаків, солей важких металів; сильна перевтома; наявність гострих та хронічних захворювань.

Плануючи лікування, подружній парі необхідно виключити вплив шкідливих факторів або звести їх до мінімуму. Якщо за певних обставин чоловік не може здати сім’яну рідину для проведення запліднення в день отримання ооцитів, в медичному центрі «Reprolife» ми застосовуємо технології кріоконсервації (заморозки) сперми. Ви можете здати сперму для кріоконсервації в нашій клініці для подальшого зберігання на необхідний термін.

4. Запліднення ооцитів

На цьому дуже відповідальному етапі ембріолог в лабораторії через 4 години після отримання ооцитів, здійснює запліднення за класичним методом (інсемінація in vitro) або за допомогою ICSI (intracytoplasmic sperm injection) (ІКСІ – ін’єкція сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини). У медичному центрі «Reprolife» ми найчастіше застосовуємо ICSI, що дозволяє нам вибрати найбільш морфологічно кращих, правильних і якісних сперматозоїдів для запліднення; оцінити зрілість, якість ооцитів, товщину оболонки яйцеклітини, здатність до запліднення.

5. Перенесення ембріона в порожнину матки

На 5-7 день ембріонального розвитку проводиться перенесення одного-двох ембріонів спеціальним катетером у порожнину матки (дана процедура повністю безболісна і не вимагає знеболення). У медичному центрі «ReproLife» ми виконуємо ембріотрансфер на стадії бластоцисти (передімплантаційній стадії розвитку ембріону), оскільки на такій стадії – найбільш високі шанси на імплантацію і правильний розвиток ембріона.

Перенесення ембріона проводиться ультратонким катетером, повністю безпечним для ембріона, під ультразвуковим контролем, при наповненому сечовому міхурі. При цьому лікар і майбутня мама бачать ембріон; наш ембріолог виводить зображення на монітор і робить знімок, з якого зрозуміло стан ембріона під час ембріотрансферу. Також пацієнтці видається ембріологічної висновок з візуалізацією всіх етапів розвитку інших ембріонів.

Решта ембріонів на стадії бластоцисти вітрифікується, що дає можливість планувати наступну вагітність, не вдаючись до повторної гормональної стимуляції яєчників. Після завершення етапу перенесення ембріона пацієнтка залишається в комфортних умовах денного стаціонару клініки на 2  години.

Для підтримки імплантації репродуктолог призначає препарати, які дуже важливо приймати правильно, у визначений час. Тест на визначення ХГЧ (підтвердження настання вагітності) здається на 14-й день після ембріотрансферу та обговорюється з лікуючим лікарем. За необхідності лікар вносить корекцію в призначення за результатами отриманих аналізів. Ще через тиждень проводиться УЗД. Єдиним достовірним підтвердженням вагітності – є діагностика серцебиття плода.

Рекомендації після проведення перенесення ембріону.

Після ембріотрансферу Вам слід відмовитися від будь-якого фізичного навантаження, перегріву (ванни, сауни, масажі), інтимної близькості. Уникайте переохолодження, контактів з хворими людьми, максимально правильно харчуйтеся натуральними продуктами, більше пийте води (2-2,5 літра води в день); звичайно, важливий тільки позитивний настрій, виключення всіх хвилювань та стресів.

Чому проведення ЕКЗ варто довірити фахівцям Медичного Центру «ReproLife»

  • В 2018 році результативність настання вагітності на перенесення одного ембріону в порожнину матки після проведення PGS (передімплантаційного генетичного скринінгу) складає 78,6%. Результативність кріопротокола на один ембріотрансфер складає 56%, що значно вище показників частоти настання в інших клініках.
  • Лікарі нашої клініки є членами Європейської Асоціації Репродукції Людини та ембріології (ESHRE), Американської Асоціації репродуктивної медицини (ASRM), Європейської асоціації урології (EAU); Української Асоціації репродуктивної медицини (УАРМ); постійними учасниками Controversies in Preconception, Preimplantation and Prenatal Genetic Diagnosis (CoGEN) і the Ovarian Club Meeting (OC);
  • Ми виконуємо найсучасніші і найбільш ефективні репродуктивні технології: ICSI, PGT-A (NGS), PGT-M, PGT-SR, TESA і ін.;
  • Програма запліднення підбирається персоналізовано для кожної пари, що дозволяє досягти максимальної результативності настання вагітності;
  • Наша власна ембріологічна лабораторія повністю відповідає європейським та американським стандартам якості;
  • Наш колектив - наша гордість, команда професіоналів, котрі працюють на результат - народження здорових дітей в кожній сім'ї, яка до нас звернулася;
  • У нас є власний кріобанк донорських ооцитів та сперми для проведення програм за певними заданими характеристиками;
  • Медичний центр «Reprolife» маэ визнання і користується авторитетом у багатьох зарубіжних країнах. До нас приїзджають на лікування пацієнти з США, Британії, Чехії, Австрії, Німеччини, Греції, Кіпру, Чорногорії та інших країн.