Зміст сторінки
Однією з причин невдачі програми ЕКЗ часто являється генетичне порушення ембріона. На сьогоднішній день ми маємо можливість передбачати її та переносити виключно хромосомно здорові ембріони. Хромосоми – це ДНК і білкові структури, які кодують генетичну інформацію. В нормі у кожного з нас – 23 пари хромосом (46 хромосоми). Одна копія кожної пари хромосом успадковується від матері, а інша – від батька. Аномалії раннього розвитку сперматозоїда, яйцеклітини або ембріона можуть призвести до неправильної кількості хромосом у ембріона. Ці кількісні аномалії хромосом називаються анеуплоїдіями. Ембріон з нормальним набором хромосом називають еуплоїдним (хромосомно здоровим), ембріон з порушеним набором хромосом – анеуплоїдним. Переносити в порожнину матки анеуплоїдні ембріони категорично не рекомендується.
PGT-A це процедура, яка дозволяє визначити хромосомний статус ембріонів у програмі ЕКЗ шляхом скринінгу всіх 23 пар хромосом людини. Тільки ембріони з правильною кількістю хромосом зможуть імплантуватися та розвинутися у прогресуючу вагітність. Саме PGT-A дозволяє з впевненістю переносити один ембріон в порожнину матки, адже раніше, до появи PGT-A у 2014 році, репродуктологи часто переносили саме 2 ембріони, не маючи впевненості у тому, що вони хромосомно здорові та зможуть імплантуватися.
Які існують показанння для проведення PGT?
- Генетичний ризик розвитку анеуплоїдних ембріонів (генетичні захворювання у одного з батьків чи у близьких родичів)
- Репродуктивний вік жінки старше 35 років (з віком частота неправильного ділення клітин зростає, вік жінки напряму корелює з генетичними змінами ембріона)
- Репродуктивний вік чоловіка старше 40 років
- Повторні переривання вагітностей
- Невдалі попередні імплантації ембріона
- Попередні неуспішні програми ЕКЗ
- Низька якість сперми у чоловіка
Чи залежить генетичний статус ембріона від віку жінки?
Як проводиться PGT-А і чи не шкодить це ембріону?
Чи підвищує проведення PGT-А шанси на настання вагітності?
Існують хромосомні порушення при яких ембріон навіть не здатний імплантуватися, адже зазвичай найчастіша причина переривання вагітності на ранніх термінах саме у хромосомному факторі. Анеуплоїдія відповідає за переважну більшість переривань вагітності у першому триместрі.
Переваги проведення ПГТ-А:
- Вищий шанс імплантації ембріона на перенос у порожнину матки
- Вища імовірність настання вагітності
- Зниження імовірності переривання вагітності
- Менша кількість циклів ЕКЗ потрібна для настання вагітності
- Скорочення часу до настання прогресуючої вагітності і народження здорової дитини
- Підвищення шансів на народження хромосомно здорової дитини
- Значно нижчий ризик вагітності з порушенням розвитку