Відкладене батьківство

Тема відкладеного батьківства дуже актуальна в наш час. Це програма, в рамках якої заморожують статеві клітини і це дозволяє у майбутньому жінкам та чоловікам відчути щастя батьківства, виносити та народити здорових дітей.

Відомо, що з часом якість ооцитів та сперматозоїдів стає гіршою, збільшується кількість хромосомних порушень та випадкових мутацій, тому заморожені в молодому репродуктивному віці статеві клітини значно збільшать шанси на батьківство.

Проводити кріоконсервацію можна як чоловічих статевих клітин, так і жіночих. Більш популярними залишаються програми «Відкладеного материнства», тому що оваріальний резерв жінки обмежений і з часом кількість ооцитів та їх якість значно зменшується.

Показана процедура заморозки ооцитів:

  • жінкам, які вирішили відкласти на певний період материнство за власних обставин (відсутність партнера для планування вагітності, не можливість планування на данний період часу по причині карьєри, воєнного часу, навчання)
  • жінкам, у яких передчасно знижений оваріальний резерв
  • жінкам, у яких у мами, сестри або бабусі настала рання менопауза
  • при плануванні оперативного лікування на яєчниках з видалення кіст, новоутворень
  • перед початком проходження хіміотерапії, променевої терапії
  • при роботі на шкідливих професіях, де можливий вплив певних токсичних чинників

Проводити кріоконсервування ооцитів найефективніше рекомендовано до 35 років.

Процедура відкладеного материнства проходить в декілька етапів: це стимуляція росту фоллікулів, транвагінальна аспірація ооцитів, та кріоконсервування (заморожування) клітин.

Існує такий термін, як «банкінг ооцитів» – це декілька стимуляцій та аспірацій фолікулів в результаті яких формується банк власних ооцитів, потім ці клітини будуть використані для програми IVF. Рекомендована кількість ооцитів у програмі «Відкладеного материнства» по міжнародним нормам для того, щоб мати впевненість у можливості в майбутньому мати мінімум одну дитину складає 18-20 ооцитів.

Якщо Вас зацікавила програма, або виникли запитання, звертайтеся в клініку РЕПРОЛАЙФ.

Ми віримо в майбутнє! Ми працюємо для того, щоб народжувались нові життя і щасливі сім’ї!