5 фактів про яйцеклітину

А чи знаєте Ви, що:

 

✅Яйцеклітина – найбільша клітина в людському організмі. Вона в 4 рази більша, ніж клітини шкіри, в 26 разів –  еритроцит (клітини червоної крові) і в 16 разів більші, ніж сперматозоїд. Зрештою, яйцеклітина розміром з піщинку і її можна побачити без мікроскопа.

 

✅Яйцеклітина довго живе всередині фолікула. Безліч фолікулів, що містять яйцеклітини у жінки репродуктивного віку, незрілі. Доля таких фолікулів різна: одні чекають впродовж багатьох років до вступу на шлях до овуляції, інші гинуть передчасно на різних етапах розвитку. Приблизно за 150 днів до кульмінації свого життя – овуляції (коли яйцеклітина виходить з фолікула в порожнину малого таза для запліднення), фолікул отримує гормональний сигнал до росту і розвитку і починає свою подорож в компанії із 10-12 побратимами.

 

✅Життя яйцеклітини після овуляції коротка. Після овуляції яйцеклітина потрапляє в порожнину малого таза і направляється в маткову трубу, де живе всього 12- 24 години. Якщо за цей час не відбувається запліднення, то відбудеться запрограмована загибель клітини.

 

✅Яйцеклітина, як пасивний гравець в процесі зачаття: очікує сперматозоїда, що біжить до неї – це всього лише міф. Саме від яйцеклітини залежить, який саме сперматозоїд проникне в неї для злиття генетичних матеріалів. Важлива місія яйцеклітини – вибір сперматозоїда з непорушеною ДНК.

 

✅Овуляція більше, ніж одного фолікула – цілком поширене явище. Суперовуляція відбувається в 10% циклів жінки, це означає, що шанс запліднення 2-х яйцеклітин і зачаття різнояйцевих близнюків становить приблизно 2 рази в рік.

 

❗️Незабаром ми розповімо Вам ще більше цікавих фактів про жіночий і чоловічий організми.

 

Слідкуйте за новинами!

Читайте також:

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, чому бластоцисти виростають на 7-й день.

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки