Женская яйцеклктка

Що потрібно знати про жіночі яйцеклітини?

Для репродуктолога якісна яйцеклітка – найбільша цінність.

Безумовно, важливі й інші фактори:

Сучасна медицина легко може впоратись з багатьма завданнями. Психологічні перешкоди допоможе подолати досвідчений психолог, розібратися з супутніми захворюваннями допоможуть суміжні фахівці (терапевт, інфекціоніст), навіть зміни в спермограмі в даний час зовсім не проблема для досвідченого фахівця-андролога.

“З яйцеклітиною все йде складніше”

Всі яйцеклітини ми отримуємо ще до народження. Внутрішньоутробно у майбутньої дівчинки закладаються приблизно 7 млн ​​яйцеклітин (у всіх по-різному: у когось більше, у когось менше, кому як пощастить 😀), а з 26-го тижня внутрішньоутробного розвитку вже починається їх зменшення, яке триває до менопаузи.

Якщо до моменту народження число статевих клітин в яєчниках досягає 1 млн (з 7 млн ​​!!!), то до початку першої менструації їх кількість знижується до 500 тис. До 35 років яйцеклітин вже близько 25 тисяч, а менопауза настає, коли їх стає близько 1 тисячі.

Ці приблизні показники застосовні не для всіх. Адже, якщо з яких-небудь причин яєчники піддавалися операціям (у зв’язку з ендометріозом, кістами, крововиливами), після видалення тканини яєчника, яйцеклітин стає в рази менше.

Так як яйцеклітини ми отримуємо до народження, всі несприятливі фактори, що на нас впливають, впливають і на них. Куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування, вплив хімічних речовин і радіації, згубно впливають на резерв яйцеклітин. У цьому їх основна відмінність від сперматозоїдів, яким досить 2,5 – 3-х місяців, щоб повністю оновитися.

Як же дізнатися, якою кількістю яйцеклітин ми володіємо на сьогоднішній день?

Розібратися в цьому допоможе тільки репродуктолог, провівши ряд тестів. Золотим стандартом є визначення АМГ (антімюллерова гормону) – його вміст у крові на 2-4 день менструального циклу має бути вище 1.1 нг/мл при нормальному оваріальному резерві. Цей гормон виділяється клітинами, які оточують яйцеклітини в яєчниках. І відповідно, чим він вищий, тим більше яйцеклітин.

Нормальный овариальный резерв
Нормальний оваріальний резерв

Ще одним важливим показником є ​​підрахунок «кількості антральних фолікулів» при проведенні УЗД. Під час кожного менструального циклу в розвиток вступає не одна клітина, а порядку 30. При проведенні УЗД, ми не можемо побачити яйцеклітини (вони дуже малі, їх видно тільки в мікроскоп), але ми можемо побачити фолікули – це заповнені рідиною пухирці, в яких «живуть» яйцеклітини.

За кількістю цих бульбашок, ми робимо висновок про кількість яйцеклітин. У нормі антральних фолікулів повинно бути 10 і більше. Також слід враховувати і вік, після 35 років більш інтенсивно відбувається витрата яйцеклітин, крім того погіршується їх якість.

На жаль, на сьогоднішній день немає надійних методик, які допомагають відновити фолікулярний резерв. При повному виснаженні яєчників єдиним виходом є використання донорських яйцеклітин. Але вчені всього світу намагаються вирішити цю проблему.

Аутологічна внутрішньо яєчникова трансплантація стовбурових клітин

Хочеться розповісти Вам про нову методику, яка називається аутологічна внутрішньо яєчникова трансплантація. Суть її полягає в тому, що в тканину яєчників вводять стовбурові клітини, отримані з кісткового мозку. Вчені відзначають позитивні результати цієї методики. Але! Це наше завтра!

Сьогодні ми тільки можемо рекомендувати нашим пацієнткам вчасно подбати про своє потомство. І якщо життєві обставини не дозволяють в молодому віці здійснити свої репродуктивні плани, необхідно подбати про своє майбутнє. Більш детально ми розкрили цю тему на сторінці «Відкладене материнство».

Автор статті лікар акушер-гінеколог, фахівець УЗ-діагностики Шеплякова Тетяна Михайлівна.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.