Может ли влиять программа ЭКО на истощение овариального резерва? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Чи може впливати програма ЕКЗ на виснаження оваріального резерву?

Насправді це марні переживання. Щоб їх розвіяти, давайте поговоримо про принцип роботи яєчників. Розповідає Романова Ольга Олегівна

Якщо ми розглядаємо нормальний менструальний цикл, без циклу стимуляції, в ньому відбувається овуляція тільки одним фолікулом (рідше двома). Існує міф, що тільки він один і витрачається за цей цикл.

Насправді це не так. Абсолютно у кожної жінки з початком менструального циклу в зростання (рекрутинг) запускається певна кількість фолікулів – це називається пул. Залежно від віку жінки цей пул може бути різним. У 25 років фолікул, що лідирує, може овулювати, вибиватися у зростанні від інших 25-30 фолікулів, які йдуть в наслідку в атрезію (зворотний розвиток), після 40 років – всього з 2-3 фолікулів відбувається вибір провідного і овуляція. Під впливом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) з цього пулу вибирається один фолікул, який починає рости швидше, ніж всі інші і виробляти естрадіол. Це призводить до зниження вироблення ФСГ і пригнічення росту інших фолікулів. Цей один фолікул виростає і овулює, а всі інші, що входять з ним в один пул, йдуть в зворотний розвиток і гинуть. Тому в кожному менструальному циклі у кожної жінки витрачається певна кількість фолікулів – той самий пул.

Що ж відбувається в програмі ЕКЗ, в чому суть цієї стимуляції?

Ми застосовуємо препарат фолікулостимулюючого гормону і підтримуємо зростання всіх фолікулів (як правило, 11-12 днів), які при звичайному циклі пішли б в зворотний розвиток. Так в програмі ЕКЗ ми можемо використовувати ті фолікули, які в будь-якому випадку були б витрачені в цьому циклі. Тому ні стимуляції, ні отримання ооцитів не можуть впливати на виснаження оваріального резерву.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.