Надо ли готовиться к сдаче спермограммы?

Чи треба готуватись до здачі спермограми?

Спермограма дозволяє оцінити концентрацію, структуру і рухливість сперматозоїдів. Підрахунок сперматозоїдів і оцінка їх якості мають велике значення при плануванні вагітності.

Якщо у пари не виходить зачати дитину, спермограма буде першим дослідженням у чоловіка, який йому запропонує пройти лікар-репродуктолог.

Аналіз сперми може показати деякі відхилення від норми, які не пов’язані з патологією. Це пояснюється тим, що параметри еякуляту змінюються під впливом різних факторів.

☝ Щоб отримати найбільш точні результати спермограми, дослідження проводять, чітко дотримуючись правил підготовки. Крім стандартних призначень можуть бути і додаткові, пов’язані з індивідуальними особливостями чоловіка. Краще проконсультуватись з цього питання з андрологом.

Як правильно підготуватись до спермограми?

 

Підготовка до спермограми – це комплекс заходів, що спрямовані на підвищення точності результатів аналізу.

 

  • Утримання від сексу

 

Слід дотримуватись статевої стриманості від 3 до 5, але не більше 5 днів до здачі спермограми. Тривале утримання перед обстеженням може призвести до порушення ефективного процесу сперматогенезу, збільшення кількості старих і нерухомих, а також дегенеративних форм сперматозоїдів. Недотримання тимчасового інтервалу в статевій стриманості, а саме, часті статеві акти можуть сприяти різкому зниженню загальної кількості (концентрації) сперматозоїдів в еякуляті і впливати на їх якісні параметри (рухливість, життєздатність).

 

  • Відмова від алкоголю

 

Збираючись здавати аналіз, не треба вживати алкоголь 6-7 днів, особливо пиво, і виключити всі можливі інтоксикації організму протягом 2,5 місяців. Вживання алкоголю і наркотичних препаратів, деяких лікарських препаратів протягом 5-10 днів перед здачею аналізу сприяє накопиченню токсичних речовин в організмі і може знизити якісні характеристики сперматозоїдів.

 

  • Важливість температурного режиму

 

Необхідно відмовитись від дослідження еякуляту, якщо протягом 7-10 днів перед аналізом були репіраторні або інші гострі захворювання, що протікали з підвищенням температури. Гіпертермія (побутова, виробнича та підвищення температури тіла) порушує процес сперматогенезу, що протікає нормально при температурі на 2-3 °С нижче температури тіла. Не варто перед здачею аналізу відвідувати сауну або зловживати підігрівом сидінь автомобіля!

 

  • Виключення фізичних навантажень

 

Перед здачею еякуляту необхідно виключити важкі фізичні навантаження, конфліктні ситуації. Вночі, перед здачею аналізу, намагайтесь забезпечити собі повноцінний відпочинок. Фізична втома (робота в нічну зміну, важке фізичне навантаження, безсонна ніч напередодні здачі аналізу) може призвести до зниження якісних параметрів сперматозоїдів, а психоемоційний дискомфорт (пригнічений, роздратований стан або відволікаючий вплив оточуючих, некомфортні умови місця збору еякуляту) – до порушення процесу отримання еякуляту.

 

  • Дієта

 

Ну і на завершення – дотримання дієти. Харчування має бути збалансованим. Зі свого раціону краще виключити смажену, жирну, гостру, надмірно солону їжу, обмежити споживання кави. Всі ці фактори також негативно впливають на рухливість сперматозоїдів і їх якість.

 

Здавайте аналізи в одній лабораторії – і Вашому лікарю будуть відомі Ваші особисті показники норми і будь-яке відхилення буде відразу помічено. На прийом рекомендується взяти результати раніше пройдених діагностичних досліджень.

 

Ембріолог репродуктивної клініки найбільш ефективно досліджує і зробить об’єктивний аналіз Вашого біологічного матеріалу – адже, можливо, йому з ним доведеться працювати, щоб допомогти Вам відчути радість батьківства.

 

📞 Ви можете записатись на дане дослідження за телефоном 044-355-3155.

Прийом матеріалу здійснюється щодня: 8:00 – 15:00 пн – пт, 8:00 – 13:00 сб.

 

Також перед здачею спермограми рекомендуємо Вам ознайомитись з нашою пам’яткою по підготовці до даного аналізу.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.