Определение и динамика ХГЧ. Ткаченко Жанна Сергеевна

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 2. Визначення і динаміка

Як змінюється рівень ХГЛ під час вагітності?

 

ХГЛ починає вироблятися вже на 6-8-й день після запліднення яйцеклітини, коли ембріончик прикріплюється до стінки матки (імплантується). Його рівень продовжує подвоюватися кожні 48-72 години і досягає свого піку приблизно через 8-11 тижнів після зачаття.

Збільшення рівня ХГЛ на 60% за два дні так само вважається нормою.

Максимальний рівень ХГЛ спостерігається на 8-10 тижнях, потім повільно знижується до 16 тижнів і залишається на одному рівні до 34 тижнів, далі йде другий пік ХГЛ.

Через сім днів після пологів хоріонічний гонадотропін вже не повинен виявлятися в сечі і крові матері.

Як краще визначити ХГЛ – аналіз крові або експрес-тест?

Існує два основних типи аналізу на вагітність:

  • кількісний аналіз крові – вимірює точну кількість ХГЛ в крові і може дати оцінку того, наскільки просувається вагітність;
  • якісний аналіз крові – тільки перевірка на наявність ХГЛ. Оскільки цей тест не вимірює точний рівень ХГЛ, він не може дати оцінку терміну вагітності.

Якісна реакція на визначення ХГЛ в сечі лежить в основі роботи тесту на вагітність (тест-смужки). Більш точним є кількісне визначення ХГЛ у сироватці крові (точність близько 99%) в умовах лабораторії.

Як правильно провести експрес-тест на вагітність?

Тести на вагітність в широкому розмаїтті варіантів можна купити в будь-якій аптеці. Вони показують високу точність (до 97%), але за умови, що всі вимоги виробника виконані коректно (читаємо на упаковці), а також ми рекомендуємо дотримуватися додаткових рекомендацій:

  • якщо вагітність наступила самостійно, тест можна зробити з наступного дня очікуваного першого дня менструації. Це 14 день після овуляції при звичайному циклі 28 днів;
  • найкраще здавати тест на вагітність вранці – ранкова сеча більш концентрована, тому в ній буде більше ХГЛ;
  • перед здачею тесту обмежити споживання рідини;
  • при перенесенні ембріона в свіжому циклі ЕКЗ на 13-14 дні після отримання ооцитів;
  • якщо Ви перебуваєте в програмі ЕКЗ, найкращий час для здачі тесту через 12-14 днів після перенесення ембріончика на стадії бластоцітси (5-добовій стадії).

Що робити якщо ХГЧ низький?

Якщо рівень низький, ще може бути можливість нормальної вагітності. З цієї причини необхідно продовжувати препарати для підтримки вагітності (в програмі ЕКЗ) і повторити тест через кілька днів по тому (через 48 годин). Якщо після цього другого тесту можна побачити адекватний приріст ХГЛ, проводиться ультразвукове дослідження.

Після позитивного тесту на вагітність або визначення ХГЛ в крові лікар акушер-гінеколог проведе перше УЗД Вашого малюка, метою якого є підтвердження вагітності і правильного місця імплантації. Візуалізація плідного яйця в порожнині матки можлива при визначенні ХГЛ вище 750 мМО/мл.

 

Ми бажаємо Вам успіхів і удачі на Вашому шляху до материнства. Якщо у Вас залишилися додаткові питання, ми готові допомогти і надати інформацію та якісну діагностику. Ви можете записатися на прийом за телефоном 044-355-31-55 або залишити заявку в блоці нижче.

Читайте також:

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

У перших двох частинах ми говорили про те, що таке ХГЛ, яка його роль, а також якими мають бути показники його зростання. Сьогодні ми поговоримо про динаміку ХГЛ після ЕКЗ. Розповідає Романова Ольга Олегівна.

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 1. Про що розповість ХГЛ лікарю і майбутній мамі

Що таке хоріонічний гонадотропін людини, навіщо його здавати і що його зміни скажуть Вам і Вашому лікарю сьогодні розповідає Жанна Сергіївна Ткаченко, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.

Народження сучасного тесту на вагітність

Сучасні жінки зазвичай дізнаються, що вагітні відразу після (а іноді і до) місячних, не виходячи з власної ванної, без участі лікаря. Але зовсім недавно жінки не могли остаточно підтвердити вагітність, поки вони не починали помітно набирати вагу або відчувати рухи плода.