Народження сучасного тесту на вагітність

📜 Про перші тести на вагітність відомо ще з часів Давнього Єгипту. Тоді жінки мочилися на насіння ячменю чи пшениці і стежили за зростанням рослин. Швидко проростаюче насіння вказувало на вагітність. Це дивно, але сучасні дослідження показують, що цей древній метод працює, правильно виявляючи 70-85% вагітностей. Стародавні єгиптяни напевно щось знали, оскільки сучасні тести на вагітність працюють приблизно так само: вони виявляють гормон в сечі.

 

Хоча інтуїтивно не зрозуміло, що аналіз сечі може бути ключем до виявлення вагітності, більшість історичних тестів на вагітність, з невідомих причин, були зосереджені саме на цьому.Все ж таки потрібні були тисячі років наукового прогресу на шляху до швидких і зручних тестів на вагітність, які сьогодні можна знайти у будь-якій аптеці.

 

Як з’явився перший сучасний тест на вагітність?

 

У 1967 році 26-річна дизайнерка-фрілансер Маргарет Крейн працювала над упаковкою для кремів та мазей для фармацевтичної компанії Organon. Вигляд сотень тестів на вагітність, які лікарі надсилали в лабораторію Organon, змусив її подумати: «Жінка може зробити це сама». Методом спроб та помилок (адже у неї не було медичної освіти) Крейн створила прототип першого домашнього тесту на вагітність.

 

Цей тест виглядав як дитячий хімічний набір, в який входили пробірки, крапельниці, висушені капсули з клітинами крові барана і сироватка на антитіла до ХГЛ. Успішне завершення тесту вимагало ретельного виконання 10-крокового процесу, при цьому пробірки мали залишались в місці, захищеному від вібрацій, протягом двох годин. Але при правильному використанні тест давав 97% точності для позитивного результату і 80% – для негативного. Вперше жінка могла підтвердити, що вагітна, навіть не звертаючись до лікаря.

 

Тим не менш очевидна революція в діагностиці вагітності викликала бурхливий опір в «Органоні». Керівництво протестувало – тест відніме бізнес у лікарів і у медичних компаній, жінки не зможуть зробити його правильно, цільовою аудиторією стануть неповнолітні підлітки. Незважаючи на істерію навколо винаходу Маргарет, інформація про винахід потрапила в центральний офіс компанії «Органон» в Нідерландах, де її зустріли з ентузіазмом.

 

🌍 Уже в 1971 році перший домашній тест на вагітність під назвою Predictor (Провісник) надійшов у продаж в Канаді, а в 1976 році – з’явився в аптеках в Сполучених Штатах. Прогнози супротивників зазнали краху – цільовою аудиторією тестів на вагітність стали жінки, які бажали вагітності.

❗ Розробка тесту на вагітність стала не тільки науковим досягненням. Вона послужила причиною культурної революції, дала жінкам більше інформації і контроль над своїм тілом. Зараз кожна жінка може використовувати інформацію про свою вагітність на свій розсуд, без тиску з боку лікаря або суспільства.

Читайте також:

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

У перших двох частинах ми говорили про те, що таке ХГЛ, яка його роль, а також якими мають бути показники його зростання. Сьогодні ми поговоримо про динаміку ХГЛ після ЕКЗ. Розповідає Романова Ольга Олегівна.

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 2. Визначення і динаміка

В першій частині нашої статті про ХГЛ ми розібралися, що таке хоріонічний гонадотропін людини і для чого він потрібен. Сьогодні ми розповімо, як і коли правильно його визначати, а також як змінюються його показники під час вагітності.

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 1. Про що розповість ХГЛ лікарю і майбутній мамі

Що таке хоріонічний гонадотропін людини, навіщо його здавати і що його зміни скажуть Вам і Вашому лікарю сьогодні розповідає Жанна Сергіївна Ткаченко, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.