Оцінка морфології ембріонів

Ми спробуємо Вам детально і головне зрозуміло розповісти про оцінку морфології ембріонів. Саме на підставі даних на 5-6 добу ембріонального розвитку, досвідчений ембріолог разом з парою, приймають рішення про вибір найбільш «компетентного» ембріона для перенесення в порожнину матки.

Станом на 5-6 добу розвитку ембріон називається бластоцистою, яка складається на той час з 156-200 клітин. Саме на цій стадії відбувається перенесення ембріона в порожнину матки або проведення генетичного аналізу бластоцисти, або заморожування (вітрифікація) для планування вагітності в майбутньому.

Ембріолог детально вивчає ембріон під мікроскопом, оцінює розмір, форму, якість клітин, порожнину, визначає формування внутрішньоклітинної маси. Ці дані записуються за допомогою чисел і літер за класифікацією Девіда Гарднера, яка використовуються в усьому світі.

Отже, на 5-6 добу розвитку бластоциста складається з внутрішньоклітинної маси (inner cell mass – ICM) – сам ембріон; і клітин зовнішньої стінки – трофектодерми (ТЕ) – з цих клітин буде розвиватися плацента.

Цифра (від 1-6) позначає ступінь розвитку ембріона:

1 – порожнина бластоцисти менше, ніж половина цілого ембріона;

2 – порожнину бластоцисти більше, ніж половина цілого ембріона;

3 – повна бластоциста  – порожнина бластоцисти становить майже весь об’єм ембріона;

4 – розширена бластоциста – порожнина бластоцисти становить весь об’єм ембріона, оболонка стає тонкою;

5 – бластоциста пробивається з оболонки;

6 – бластоциста без оболонки.

Перша літера (А, В, С) означає якість внутрішньоклітинної маси, з якої буде розвиватися зародок:

А – багато клітин, щільно упаковані;

В – кілька клітин, вільно згруповані;

С – дуже небагато клітин.

Друга літера (А, В, С) позначає якість трофектодерми, яка забезпечує прикріплення ебріона до ендометрію.

А – багато клітин, утворюють єдиний шар;

В – мало клітин, утворюють вільний епітелій;

С – дуже мало клітин.

Ще є таке поняття, як «репутація ембріона». Це поняття складається з даних отриманих в процесі розвитку ембріона з 1 по 6 добу. Враховуються всі дані: 1) який ембріон розвивався краще, 2) як симетрично він дробився. Іноді з цієї причини з двох ембріончіков 5 АА і 5 АВ, ембріолог рекомендує для перенесення другий ембріон, здавалося б з «недосконалими» показниками.

Наші фахівці готові завжди прийти Вам на допомогу і відповісти на всі хвилюючі питання. Ми зробимо все можливе, щоб мрія про народження здорової дитини у Вашій родині стала реальністю!

Читайте також:

Дорогі наші Пацієнти!

Шановні пацієнти! Ембріони та гамети знаходяться під цілодобовим моніторингом та охороною!

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Як заморожування ембріонів впливає на їхню якість?

Сьогодні ембріолог нашої клініки, Ткаченко Ганна Борисівна, розповідає, що таке метод вітрифікації і як довго можна зберігати статеві клітини та ембріони.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки