5 цікавих фактів про ооцити

Процес утворення яйцеклітини у людини починається на ембріональній стадії і завершується до моменту народження дівчинки. У новонародженої приблизно 400 000 ооцитів (заготовок яйцеклітин). З настанням статевої зрілості ооцити дозрівають по 1, іноді 2 (рідко більше) в місяць і перетворюються в яйцеклітини. За все життя жінки дозріває близько 400 яйцеклітин. Тобто в яйцеклітини перетворюється всього 0,1% від закладених при народженні заготовок.

 1. Це найбільша несинцитіальна клітина людського тіла (після клітин поперечно-посмугованих м’язів і великих нейронів). Діаметр людської яйцеклітини приблизно 130 мкм. За формою яйцеклітини – кулясті і їх видно неозброєним оком.
 2. Яйцеклітина живе добу, а потім гине і розчиняється, якщо не відбулося запліднення.
 3. Яйцеклітина виділяє особливі речовини – гамони. Це кілька з’єднань різної дії, які:
  • сприяють зустрічі сперматозоїда з яйцеклітиною і їх з’єднанню;
  • підсилюють рух сперматозоїдів і продовжують період їх рухливості;
  • усувають всі інші сперматозоїди, коли один уже проник в яйцеклітину.
 1. Перед заплідненням яйцеклітина відкидає «надлишок» хромосом і утворюється полярне тільце, яке потім гине. Важливий фактор при ЕКЗ, як матеріал для аналізу потенційної якості яйцеклітини.
 2. Нове дослідження, проведене Стокгольмським університетом, довело, що жіночі яйцеклітини вміють «вибирати» сперму і це рішення приймається не завжди на користь постійного партнера.

Всі ці факти ще раз доводять нам, що дивовижні речі, що відбуваються навколо нас, можуть бути дуже важливими і корисними, незалежно від їх розміру.

Читайте також:

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!

Що впливає на якість ооцитів?

При складнощах із зачаттям малюка жінок часто цікавить питання, що впливає на якість яйцеклітин? Як підвищити свої шанси на зачаття? Дійсно, якість статевих клітин - найважливіший фактор для успішної вагітності. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Вплив розміру фолікула на якість яйцеклітини

У цій статті ми обговоримо, що таке фолікули яєчників, як вони вимірюються, чому вони мають вирішальне значення для лікування методами допоміжної репродуктології (ДРТ), і як вони впливають на успішну вагітність. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.