Чи впливає група крові на зачаття?

Більшість майбутніх батьків знає свою групу крові, але мало хто здогадується, що стоїть за символами I, II чи Ph+. Значення цих параметрів для зачаття не можна недооцінювати. Ці дані дізнаються і перевіряють ще раз одними з перших при плануванні вагітності.

Що таке резус-фактор?

Насправді групи крові батьків значення немає, тоді як резус-фактор грає ключову роль.
До середини XX століття вчені з’ясували, що сумісність людей за імунологічними характеристиками крові не обмежується класичним поділом на чотири групи. Було виявлено білок, присутній у крові приблизно 85% людей, відповідно у 15%, що залишилися, він відсутній.
У медицині такий білок позначається латинською літерою D.
Якщо у Вашій крові є білок D – у Вас позитивний резус-фактор (Rh+), і Ви належите до більшості (85%).
Якщо ж білок D відсутня – у Вас резус-фактор негативний (Rh-).

Як це може вплинути на вагітність?

Наприклад, якщо чоловік має позитивний резус-фактор, а у жінки він негативний, то найімовірніше резус-фактор малюка буде позитивним. У такому разі виникає ситуація, коли у мами Rh-, а у плода Rh+, і це означає, що існує ризик конфлікту за резус-фактором.
Це стан, при якому організм жінки сприймає плід як загрозу і запускає вироблення антитіл проти «чужого» білка, намагаючись таким чином захистити себе.

Але тут важливий момент! Якщо це перша вагітність, то навіть за наявності негативного резус-фактора у мами і позитивного у дитини – нічого поганого не станеться, оскільки організм жінки ще не зустрічався з чужорідним білком.
А ось наступні вагітності можуть супроводжуватися ускладненнями, оскільки вироблення захисних антитіл буде стрімким. Надалі це призводить до гемолітичної анемії та затримки розвитку плода, вагітність може опинитися під загрозою.

Якщо ж за даними УЗД та титрами антирезусних антитіл підтверджується анемія плода – необхідно провести внутрішньоутробну гемотрансфузію (переливання крові). Процедура полягає у переливанні строго певної (що залежить від тяжкості анемії та терміну вагітності) кількості еритроцитів донора. Це дозволяє врятувати дитину.

Хочемо одразу заспокоїти – ризик виникнення резус-конфлікту не є протипоказанням для вагітності та не може бути основою для її переривання!

Жінкам із негативним резус-фактором необхідно щомісяця здавати кров на антирезусні антитіла. Так ми можемо визначити, був контакт між кров’ю матері та плода, зреагувала імунна система чи ні.
Якщо ж до 28 тижня вагітності в крові немає антитіл, то майбутній мамі показано профілактичне введення антирезусного імуноглобуліну, що дозволить виносити та народити здорового малюка.
Після пологів відразу визначається резус-фактор дитини, якщо вона позитивна – мамі протягом 72 годин вводять другу дозу препарату.

Найкраще лікування – це профілактика. І ми щасливі, що сучасна медицина дозволяє вирішувати такі проблеми та зберігати життя!

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.