Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Інтимне омолодження. Модний тренд чи усвідомлена необхідність?

Щоранку ми дивимося на себе в дзеркало і оцінюємо свій зовнішній вигляд: мішки під очима, набряклість, в’ялість шкіри, новенький прищик або зморшка – все, так би мовити, «на обличчі». Помітно нам, помітять і інші. Терміново треба щось робити …

Можна, звичайно, філософськи ставитися до змін своєї зовнішності: що поробиш – безсонні ночі, стрес, вік, в кінці кінців. Все природне – не бридко. Але навряд чи знайдеться хоч одна жінка, яка не приділяє жодної уваги своїй зовнішності. Догляд за обличчям – це святе! Красиве підтягнуте тіло – прекрасна мрія і тяжка праця.

Спасибі, що сучасні косметологічні технології завжди готові прийти на допомогу: креми, масажі, пілінги, ліфтинги, шліфування, обгортання, заморожування і розморожування, пластична хірургія і багато іншого. Всі передові досягнення в області хімії, фізики, медицини, плюс умілі руки лікаря сьогодні забезпечують результат при будь-якому ступені занедбаності / доглянутості і в будь-якому віці.

Краса і здоров’я не можуть існувати одне без одного. Немає здоров’я – краса не радує. Відсутність задоволеності своїм зовнішнім виглядом призводить до замкнутості, невпевненості в собі, хронічного стресу і депресії, що в свою чергу не може не відбитися на стані здоров’я.

Що таке естетична гінекологія?

Сучасна естетична медицина розвивається стрімко, щорічно з’являються нові технології і методи впливу на шкіру і організм в цілому. Не залишилася осторонь і інтимна сфера. У гінекологів з’явилася можливість використовувати нехірургічні методи корекції фізіологічних (післяпологових та вроджених), посттравматичних і вікових змін піхви і вульви.

Усталений термін «омолодження інтимної зони» не відображає повною мірою весь спектр можливостей нового напряму – естетичної гінекології.
Зміни, які потребують корекції, не завжди пов’язані з віковою інволюцією, а вікові зміни – це не тільки естетика.

Вроджена або посттравматична асиметрія статевих губ, низьке розташування уретри (дистопія), що приводить до постійно рецидивуючих посткоїтальних циститів / уретритів, сухість слизових оболонок піхви зустрічаються в будь-якому віці. Ефект «хлюпаючої піхви», опущення її склепінь і збільшення обсягу, що супроводжується дискомфортом при інтимній близькості, рубцеві зміни – це результат природних пологів з яким стикаються молоді жінки. Такі стани потребують відновлення та лікування, а методи їх корекції вже не можна назвати чисто косметичними процедурами, хоча гінекологи і запозичили їх у косметологів.

Ні для кого не секрет, що з віком шкіра втрачає свою здатність утримувати воду і адекватно синтезувати колаген, що призводить до її витончення і в’ялості. «Пливе» і «тягнеться до землі» не тільки шкіра, втрачають свій обсяг і тургор статеві губи, слизові піхви стоншуються, стають блідими і вразливими, прогресує пролапс (провисання) стінок піхви і тазових органів. З’являється так звана стрессорна інконтиненція (нетримання сечі при кашлі, чханні, сміху і заняттях спортом). Це естетичні проблеми чи порушення, що призводять до погіршення якості життя і здоров’я пацієнта?

Обсяг, форма і колір зовнішніх статевих органів, розмір і форма капюшона клітора і «накачаність» точки G – питання дуже індивідуальні і не пов’язані безпосередньо з відчуттям здоров’я / нездоров’я. Всі ситуації, що призводять до зниження якості життя жінки, загального і сексуального здоров’я, слід розглядати як такі, що  вимагають лікувальних, корегуючих і відновлювальних заходів.

Які ж методи і засоби є в арсеналі лікаря, що займається відновлювальною та естетичної гінекологією?

Тренажери для інтимних м’язів:

 • нефритові яйця (йоні)
 • вагінальні кульки і конуси
 • пневматичні тренажери (прилади для вумбілдингу)
 • лазерні тренажери (Вагітон)
 • прилади з біологічним зворотним зв’язком (БЗЗ)
 • тренажери Кегеля з підключенням до смартфону
 • електроміостимулятори
 • стаціонарні професійні тренажери Кегеля у вигляді крісла

 

Препарати на основі гіалуронової кислоти (ГК):

 

 • філери (об’ємоутворюючі гелі, вони заповнюють втрату обсягу – інтимна контурна пластика)
 • біоревіталізанти (зволоження, відновлення синтезу власної ГК, еластину і колагену)

Препарати на основі полімолочной кислоти (PLA):

Так само як і препарати гіалуронової кислоти, відноситься до філерів та біоревіталізантів. Використовують для відновлення обсягу, структури та еластичності тканин. Механізм дії аналогічний ГК, але відзначається більш тривалий ефект після курсу процедур. Продукт нетваринного походження, внаслідок чого не викликає алергічної реакції і відторгнення.

Ліпофілінг:

Заповнення втраченого обсягу за рахунок перенесення власної жирової тканини з донорської зони (живіт, внутрішня поверхня стегна). Застосовується для усунення вроджених аномалій розвитку і вікової інволюції тканин великих статевих губ.

PRP-терапія (Platelet Rich Plasma Therapy), плазмаліфтінг:

Ін’єкційна терапія власної плазмою крові, збагаченої тромбоцитами.
Уповільнює запальні процеси, має знеболюючий ефект, покращує мікроциркуляцію і метаболізм в тканинах, стимулюючи їх відновлення, прискорює загоєння післяопераційних рубців.

Тредліфтінг (ниткова підтяжка):

Малотравматичний ефективний спосіб відновлення ослаблених і втративших еластичність м’язів піхви за допомогою спеціальних ниток, які розсмоктуються (мезонитки). Повна біодеградація ниток відбувається через 12-18 місяців.

Високоенергетичні апаратні методи (інтимне омолодження і ліфтинг):

 • лазери (СО2 і ербієвий лазер) – радіохвиля (RF – ліфтинг)
 • ультразвук (HiFu – ліфтинг)

Принцип дії заснований на реакції тканин (шкіри і слизових) на фізичний вплив високої енергії. Відбувається локальний нагрів в зоні впливу, в результаті чого скорочуються колагенові і еластинових волокна, активізується робота фібробластів – клітин, що виробляють новий колаген. Таким чином, процедура дає як миттєвий, так і пролонгований ефект, наростаючий протягом місяця в процесі вироблення нового колагену. Після 2-3 послідовних процедур з перервою в 3-4 тижні ефект зберігається протягом 12-24 місяців.

Як бачите, способів відновлення тонусу і фізіологічної структури інтимної зони чимало. Кожен метод має свої особливості, показання / протипоказання, доступність, ефективність і переносимість. Якщо тема Вас зацікавила, пишіть, розберемо докладно кожну з існуючих методик.

І пам’ятайте, косметологія і космос не дарма мають спільне коріння. Кожна жінка – це Космос, а «космос» в перекладі з грецького – це гармонія. Гармонія краси і здоров’я, зовнішня і внутрішня.

 

Читайте також:

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні Пацієнти!

Медичний центр Reprolife тимчасово переїхав до більш безпечного міста, до Івано-Франківська.

Безкоштовні онлайн-консультації

Важлива інформація! Дорогі наші пацієнти!