Причины отмены переноса эмбриона. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Причини скасування перенесення ембріона

Після проведення всіх кроків: стимуляція зростання фолікулів, отримання ооцитів, запліднення ооцитів – інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда (ІКСІ), культивування ембріонів, настає важливий етап – перенесення ембріона в порожнину матки. Однак буває перенесення ембріона неможливе і його слід скасувати або відкласти перенесення.

 

 В яких ситуаціях слід скасувати перенесення ембріона?

 

По-перше, щоб захистити здоров’я жінки. Це одна з найбільш частих причин, що дозволяють уникнути ризику синдрому гіперстимуляції яєчників. Активна відповідь яєчників і велика кількість отриманих ооцитів означає, що в разі настання вагітності існує ризик гіперстимуляції. В такому випадку найправильніший варіант – скасувати перенесення і заморозити (вітрифікувати) ембріони, щоб зробити, перенесення в наступному циклі (краще через цикл) без ризику для жінки.

 

По-друге, ще одна причина для скасування перенесення – це захист ембріона. Коли планується перенесення, ендометрій повинен бути готовий до імплантації ембріона. Іноді, коли ендометрій оцінюється за допомогою УЗД, він може виявитися неструктурованим, тонким (гіпопластичним) або навіть давати невеликі кров’яні виділення. Під час стимуляції створюється не фізіологічна концентрація статевих гормонів – естрадіолу, яка може погіршувати якість ендометрію, так само, в разі, застосування певних препаратів, як тригера овуляції (фінального дозрівання ооцитів) – вони можуть впливати на зниження стану сприйнятливості до ембріону в цьому циклі . В кінці стимуляції суперовуляції, перед забором ооцитів може підвищуватись рівень прогестерону, що погано впливає на «вікно імплантації».

 

Будь-яка з цих ознак буде означати, що умови для проведення переносу ембріона невідповідні, так як він буде несприйнятливим, що призведе до втрати ембріона. Найкраще в цій ситуації – скасувати перенесення і знову підготувати ендометрій для оптимального перенесення ембріона.

 

Ще одна причина для скасування – відсутність ембріонів, придатних для проведення ембріотрансферу. Іноді, після виконання генетичних аналізів – преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ) методом PGT-A, PGT-M, PGT-SR, може виникнути ситуація, при якій генетично здоровий ембріон відсутній. У цій ситуації перенесення скасовується і єдиний варіант – повторити весь процес спочатку, модифікувати схему стимуляції і шукати генетично здоровий ембріон.

 

Які рекомендації при COVID-19?

 

Сьогодні всі ми думаємо про ситуацію з COVID-19, з якою стикаємося в усьому світі. Міжнародні наукові асоціації (ESHRE – Європейська асоціація репродуктивної медицини і ембріології, ASRM – Американське товариство репродуктивної медицини та інші) рекомендують скасувати перенесення ембріона в разі, якщо у жінки при підготовці до ембріотрансферу, є ознаки захворювання або підтверджений ПЛР-тест, оскільки вплив інфекції COVID -19 на вагітну матір і плід невідомий. У таких випадках, ми рекомендуємо вітрифікацію ембріонів, щоб виконати перенесення ембріона після одужання і отримання хороших аналізів.

 

Незважаючи на те, що скасування ембріотрансферу по тій або іншій причині значно впливає на емоційні переживання, не слід зупинятися на негативі. У разі, коли перенесення ембріона скасовується, це робиться з метою підвищення шансу на народження здорової дитини.

Читайте також:

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, чому бластоцисти виростають на 7-й день.

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)