П’ять здорових звичок для поліпшення якості сперматозоїдів

Причинами можуть бути імунологічні, генетичні або анатомічні фактори, але є і зовнішні чинники, які ми можемо до деякої міри контролювати. Знання основних поширених причин зниження якості сперматозоїдів може допомогти нам у поліпшенні.

 

Ось п’ять способів для поліпшення якості сперми

 

1. Одна з найнебезпечніших речей, що негативно впливає на сперматогенез – це сигарети. У сигаретах міститься більше 4000 токсичних речовин, включаючи кадмій, нікотин і поліциклічні вуглеводні. Куріння явно пов’язано з порушеннями кількості, якості і рухливості сперматозоїдів, а також веде до збільшення фрагментації ДНК сперматозоїдів.

 

Вживання великої кількості алкоголю і заборонених наркотиків також пов’язано з проблемами фертильності. Було показано, що у чоловіків, що палять канабіс, знижена кількість рухливих сперматозоїдів. Героїн асоціюється з сексуальною дисфункцією, амфетаміни призводять до зменшення кількості сперматозоїдів, погіршення їх рухливості.

 

2. Контроль температури

 

Положення чоловічих яєчок у мошонці, анатомічно відокремлених від черевної порожнини, означає, що їх температура приблизно на два градуси нижче, ніж загальна температура тіла чоловіка. Це необхідно для правильної продукції сперми. Бувають певні патологічні ситуації, при яких спостерігається підвищення температури яєчок. Наприклад, коли у чоловіка розширені вени сім’яного канатика (варикоцеле) або коли стається неопущення яєчка в мошонку (крипторхізм). Є хірургічні рішення цих змін, але якість сперми не завжди відновлюється.

 

Певні ситуації можуть призвести до підвищення температури чоловічих яєчок і деяких з них можна уникнути. Наприклад, прийняття гарячих ванн і джакузі; носіння дуже тісної білизни; або такі види спорту, як їзда на велосипеді, які викликають тертя в цій області тіла.

 

Певні заходи допомагають підтримувати правильну температуру яєчок і покращують якість сперми.

 

3. Не забудьте відвідати лікаря

 

Деякі захворювання, такі як підвищений артеріальний тиск, гепатит, діабет і ожиріння, можуть впливати на нормальний баланс гормонів у чоловіків (наприклад, низький рівень тестостерону і стероїд глобуліну). Це може призвести до зниження таких параметрів сперми, як обсяг, концентрація, рухливість і морфологія.

 

4. Відвідування лікаря і регулярні огляди можуть допомогти в ранній діагностиці

 

5. Дотримуйтесь здорової дієти

 

Антиоксиданти природним чином присутні в спермі, вони допомагають підтримувати хороший рівень її якості. Однак було продемонстровано, що у деяких чоловіків з поганою якістю сперми рівень антиоксидантів нижче норми. Було показано, що щоденне вживання продуктів з високим вмістом антиоксидантів (аскорбінова кислота: чорна смородина, чорниця, ківі, апельсин, лимон, болгарський перець, кріп, петрушка, брокколі, шпинат; ретинол (вітамін А): риб’ячий жир, печінка тріски, морква , гарбуз, щавель; вітамін Е (токоферол): масло зародків пшениці, нерафіновані олії, фундук, волоський горіх; селен: бразильський горіх, морська риба (тунець, лосось), висівки пшениці, фісташки; флавоноїди: всі ягоди, томати, абрикоси, виноград, зелений чай, куркума, рослини – гінкго білоба) можуть збільшити кількість та рухливість сперматозоїдів.

 

Вибирайте натуральні продукти, а не оброблені, так як останні можуть містити пестициди, консерванти та інші хімічні продукти, які можуть призвести до порушення в продукції сперматозоїдів.

 

6. Скоротіть споживання деяких фармацевтичних препаратів

 

Чоловіки все частіше приймають ряд препаратів, що впливають на фертильність. Наприклад, анаболіки і тестостерон, що впливають на гормони, часто стали використовувати для тренувань. Вони можуть викликати серйозну олігозооспермію і навіть азооспермію. Інші препарати, такі як ліки для зниження артеріального тиску і психіатричні препарати, можуть впливати на якість сперми, сексуальну функцію і параметри гормонів.

 

Ці практичні поради допоможуть не тільки вести здоровий спосіб життя, а й поліпшити якість сперматозоїдів.

 

Відділення урології, андрології і ендокринології у клініці Reprolife, що відповідають за чоловічий фактор, будуть раді надати Вам індивідуальні рекомендації  з будь-яких питань, які можуть у Вас виникнути.

Читайте також:

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Азооспемія. Причини. Стратегія на появу здорового малюка.

Сумна статистика говорить, що чоловічий фактор є причиною не настання вагітності до 40% випадків. Однією з можливих причин є - азооспермія, що зустрічається в одного чоловіка із ста.

Дорогі наші Пацієнти!

Шановні пацієнти! Ембріони та гамети знаходяться під цілодобовим моніторингом та охороною!

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.