Міфи та правдиві факти про перенос ембріона

Чи правда, що після ЕКЗ настає багатоплідна вагітність?

Так часто відбувалося раніше при програмах ЕКЗ, коли не було можливості проводити преімплантаційне генетичне тестування ембріонів. Оскільки в порожнину матки переносили 2 ембріона, для того щоб збільшити імовірність настання вагітності, інколи відбувалася імплантація обох та розвиток двоплідної вагітності. Наразі в нашій клініці ми проводимо PGT-A (преімплантаційне генетичне тестування ембріонів) і точно знаємо, що переносимо саме еуплоїдний (хромосомно здоровий) ембріон, тому зазвичай ембріотрансфер проводиться з одним ембріоном.

Чи болісно, коли проводять перенос ембріончика? Чи це виконується під анестезією?

Перенос ембріончика в порожнину матки взагалі проводиться безболісно, адже наша пацієнтка може слідкувати за усім процесом та бачити свій ембріончик на моніторі УЗ-апарату. Сам процес займає близько 10-15 хвилин та проводиться без жодного знеболення, тому що необхідності в цьому немає. Оскільки перенос ембріона проводиться під контролем УЗ-апарату, у пацієнтки має бути достатньо наповнений сечовий міхур, це може проносити легкий дискомфорт, проте абсолютно не є болісним.

Чи залежить зберігання ембріонів від перепадів електроенергії?

Ембріони зберігаються у вітрифікованому стані (вони заморожуються за допомогою дуже низьких температур). Проте цей процес абсолютно не потребує використання електроенегрії. Це відбувається за допомогою спеціального розчину – рідкого азоту, він має температуру -196°C. Тому зберігання ембріоонів не залежить від електропостачання.

Вагітність, яка настала за допомогою ЕКЗ протікає складніше, ніж вагітність яка настала природнім шляхом?

Насправді вагітність за допомогою ЕКЗ, після 12 тижня, нічим не відрізняється від вагітності, яка настала природнім шляхом. Зазвичай підвищені ризики та складнощі пов’язані з індивідуальними факторами ризику жінки (наявність мутацій генів тромбофілії, репродуктивний вік, екстрагенітальні соматичні захворювання, попередні гінекологічні втручання, перенесені операції). Як правило, середній вік пацієнтів, які звертаються за допомогою до репродуктолога та використовують ЕКЗ, мають старший вік, тому і ведення вагітності може потребувати більше уваги.

Від чого залежить успіх ембріотрансферу?

Звичайно ж найперше це від самого ембріона – від його морфології (правильності дроблення) та правильного набору хромосом (еуплоїдний – хромосомно здоровий).

Не менш важливим є і середовище, де ембріон буде імплантуватися: ендометрій має бути достатньої товщини, мають бути відсутні запальні фактори у матці, мікрофлора має бути правильною, жіночий організм повинен мати відповідну ендокринну підтримку, перенос ембріончика відбувається тільки в певний день менструального циклу – день “вікна імплантації”.
Командна робота ембріологів, майстерність та відношення до ембріонів, якість обладнання, технології, середовища, які використовують в ембріологічній лабораторії впливають на результат.
Окрім того дуже важливими є майстерність репродуктолога та техніка проведення переносу.
Також є важливі правила підготовки жіночого організму до переносу ембріончика, проте вони абсолютно легкі у виконанні та не потребують великих зусиль.

Коли відомий результат перенесення ембріона?

Після ембріотрансферу ембріон має імплантуватися (прикріпитися) у порожнину матки, до її внутрішньої оболонки – ендометрію, після чого почне розвиватися вагітність. Це можна відслідкувати за допомогою аналізу крові на ХГЛ та УЗ-контролю. Дані методи підтвердження вагітності доцільно проводити через 14 днів після переносу ембріона на стадії бластоцисти.

Якщо не настала вагітність після ембріотрансферу, коли можна проводити другу спробу?

Відсоток настання вагітності в медичному центрі Репролайф – високий – 78% (на перенос одного еуплоїдного ембріона на стадії бластоцисти). Проте, на жаль, інколи стаються випадки, що за певних причин імплантація не відбувається. В такому випадку ні в якому разі не можна опускати руки і потрібно рухатися вперед. Другу спробу переносу можна проводити на наступний менструальний цикл, врахувавши всі особливості та підвищивши шанси на настання вагітності.