Міфи про ЕКЗ

Саме через це ЕКЗ приписують безліч міфів і небилиць. Настав час розвіяти найпоширеніші міфи про ЕКЗ і розповісти тільки наукові факти про спосіб зачаття дітей у пар з безпліддям.

✔️ ЕКЗ знижує запас яйцеклітин жінки (оваріальний резерв), що може бути причиною настання ранньої менопаузи. У кожної жінки в природному циклі при розвитку домінантного фолікула вступають в ріст відразу кілька яйцеклітин. Один з фолікулів дає овуляцію, інші які росли, йдуть в атрезію (гинуть).

Стимуляція фолікулів під час ЕКЗ забезпечує ріст відразу декількох фолікулів, запобігає їх атрезії і дає можливість отримати відразу кілька яйцеклітин, запліднити їх, отримати ембріони для подальшого перенесення. Решту ембріончиків ми заморожуємо, і це дає можливість багатьом парам з однієї стимуляції мати в майбутньому ще дітей. Це не впливає на зниження оваріального резерву.

✔️ Діти після ЕКЗ слабкі і хворі. Цей міф б’є всі рекорди, адже багато хто переконаний, що це правда. Насправді, згідно з дослідженнями, це не так.

Чому? Тут все просто: по-перше, для ЕКЗ вибираються найсильніші і ті, котрі пройшли передімплантаційне генетичне тестування (PGT) ембріони і, як наслідок, народжуються здорові малюки. По-друге, пари готуються до зачаття, знають про особливості свого організму і враховують їх при вагітності з лікарем заздалегідь і це, безсумнівно, позначається на безпечному виношуванні.

✔️ Хлопчик чи дівчинка? Багато хто переконаний, що при ЕКЗ можна самостійно вибрати стать дитини. Насправді, згідно з протоколами, це заборонено. Єдиним винятком є ​​випадок передачі генетичного захворювання. Саме тоді дозволено вибрати стать.

✔️ Відразу і багато. Є ті, хто впевнений, що якщо робити процедуру ЕКЗ – тоді відразу буде багатоплідна вагітність. Це може бути пов’язано з тим, що раніше переносили відразу кілька ембріонів, щоб збільшити ймовірність настання вагітності. І, тоді, якщо імплантуються всі ембріони, дійсно, народжується двійня або трійня.

На сьогоднішній день ЕКЗ настільки розвинене, що немає необхідності перенесення відразу декількох ембріончиків. При підсадженні одного ембріона ймовірність народити двійню існує лише в тому випадку, якщо ембріон розділиться на два. А це відбувається з такою ж частотою, як і при звичайному зачатті – в 3% випадках.

✔️ Кому за …

Вважається, що ЕКЗ – це вибір жінок, яким за 40 і старше, однак статистика говорить протилежне. На сьогоднішній день процедура ЕКЗ застосовується і в досить молодому віці при наявності медичних показань (при чоловічому факторі безпліддя, непрохідності або відсутності маткових труб, при носійстві генетичних захворювань, при яких необхідно пройти передімплантаційне генетичне тестування ембріона).

✔️ Це дуже боляче. Деякі вважають процедуру ЕКЗ болючою. Насправді ті, хто пройшов через процедуру, відзначають, що перенесення ембріончика в порожнину матки зовсім безболісний процес. А забір ооцитів при пункції проводиться зі знеболенням під контролем УЗД і триває 15-30 хвилин. Після отримання яйцеклітин, може бути дискомфорт, який можна порівняти з відчуттями при менструації. Вагітність при ЕКЗ по відчуттях така ж як і в разі природного зачаття.

✔️ Після ЕКЗ пологи можуть бути тільки за допомогою кесаревого розтину. Це зовсім не так. Зачаття за допомогою ЕКЗ не є показанням до проведення кесаревого розтину. Якщо вік жінки для виношування першої дитини старше 40 років, можуть бути вже інші хронічні захворювання і причини, які можуть бути показанням до проведення оперативного розродження.

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дійсно дає  можливість народження нового життя і щастя бути батьками! Якщо у Вас залишилися питання, Ви завжди можете задати їх нашим лікарям-репродуктологам і ми з радістю Вам допоможемо!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.