Що ми бачимо під час проведення УЗД: фолікул чи яйцеклітину?

Під час стимуляції яєчників з метою індукції овуляції для запліднення в природному циклі або екстракорпорального запліднення, жінка застосовує різні типи препаратів в залежності від кожного випадку. Однак є одна спільна мета: передбачити і викликати овуляцію. Це може бути тільки один-два рази у жінок, що намагаються здійснити керований статевий акт і деякі види запліднення, або декілька для пацієнтів, що проходять лікування методом екстракорпорального запліднення.

 

Ультразвукове сканування дозволяє нам спостерігати за розвитком фолікулів. Фолікул – це структура, що складається з тисячі клітин і зазвичай містить ооцит.

Фолікул може містити або не містити ооцит, а ооцит може бути нормальним або зі змінами, зрілим або незрілим.

 

НАСПРАВДІ, БАЧИТИ ООЦИТ МОЖЛИВО ЛИШЕ ПІСЛЯ ЙОГО ОТРИМАННЯ В ПРОГРАМІ ЕКЗ.

 

Ооцит – це клітина, тому він мікроскопічний. Ось чому його потрібно розглядати в лабораторії.

 

Іноді пацієнти вважають, що кількість фолікулів є показником кількості ооцитів. Тим не менш, це не завжди так. Дійсно, є певні зміни в яєчниках, такі як синдром порожнього фолікула (назва говорить сама за себе), коли фолікули не містять ооцитів.

 

Аналогічно, у пацієнтів з поганою реакцією яєчників на стимуляцію може бути більше фолікулів без ооцитів або вони можуть бути низької якості.

 

Нарешті, слід підкреслити, що тести, які ми використовуємо для оцінки реакції яєчників – рівень антимюллерового гормону і ультразвукове сканування – є індикаторами, які дають нам уявлення, але не дають точного прогнозу кількості і якості ооцитів.

Читайте також:

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Синдром пустого фолікула

Чому інколи під час пункцій не вдається отримати ооцити? Що таке синдром порожнього фолікула, які причини данного явища та як йому запобігти? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Ультразвукова діагностика судин нижніх кінцівок

Що таке доплерографія (УЗД судин) нижніх кінцівок, як проводиться і коли необхідне обстеження - розповідає Красюк Анна Ігорівна, терапевт нашої клініки.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Наші пацієнти часто задають нам питання: Як зберегти свій запас яйцеклітин. Відповідає головний лікар клініки Романова Ольга Олегівна

Що таке стимуляція яєчників і як вона відбувається?

Успіх програми ЕКЗ залежить від кількості і якості яйцеклітин (ооцитів) і для найбільш оптимальної результативності важливо мати достатню їх кількість. Тому перший і важливий етап програми ЕКЗ починається зі стимуляції яєчників.