Вакцинація від грипу при вагітності

З настанням осені, приходить пора вакцинації від грипу.

Цього року ажіотаж на це щеплення виріс в рази, утворивши черги в клініках і запис на тижні вперед, що в умовах епідемії COVID-19 зовсім не дивно.

Що в даному випадку робити майбутнім мамам: вакцинуватися чи ховатися від людей?

Розповідає лікар-інфекціоніст клініки Reprolife Мостова Оксана Петрівна.

Оксана Петрівна, чи варто здійснювати щеплення від грипу під час вагітності?

Безумовно, вакцинація під час вагітності є важливою стратегією профілактики грипу. Вона не тільки захищає матір і плід, але також забезпечує захист дитини, безпосередньо шляхом передачі материнських антитіл і прямим шляхом запобігає передачі хвороби від матері.

Традиційно жінці рекомендують зробити щеплення від грипу, а також коклюшу. Інші щеплення під час вагітності можливі виключно за показаннями лікаря.

Деякі – протипоказані. Це щеплення:

  • від туберкульозу (BCG);
  • від ротавірусної інфекції;
  • від вітрянки;
  • від герпесу зостера;
  • оральний тифоїд;
  • комбінована від кору, паротиту та краснухи;
  • комбінована від кору, паротиту, краснухи і вітрянки;
  • від японського енцефаліту.

На скільки вакцинація від грипу може підвищити ризик захворювання дитини аутизмом?

Згідно з останнім великим дослідженням учених з Каролінського інституту в Швеції, опублікованої 1 вересня 2020 року в медичному журналі Annals of Internal Medicine, причинно-наслідковий взаємозв’язок було спростовано.

Під час дослідження 39 726 немовлят були пренатально щеплені вакциною від грипу H1N1 і 29 293 дітей не зазнали впливу вакцини. Середній період спостереження склав 6,7 року. Під час спостереження відсоток дітей, який мали діагноз аутизм в 2 групах (вакцинованих і без щеплення) відповідав 1,0% і 1,1%, таким чином виключивши взаємозв’язок вакцинації і даної хвороби.

Безумовно, щеплення від грипу не завжди протидіє хворобі, але значно зменшить навантаження на організм під час захворювання.

Вакцинована людина, якщо і захворіє, то захворювання буде протікати в більш легкій формі, і антибіотикотерапія буде не потрібна. Якщо ж в окремих випадках з’являться ускладнення і приєднається бактеріальна флора, то, на жаль, без антибіотикотерапії не обійтися.

Підведемо підсумок, вакцинація від грипу при вагітності – це важливий крок до здоров’я мами і майбутньої дитини, і тому вона показана в сезони спалахів цього захворювання.

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.