Горщанік Юлія Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог-ендокринолог, фахівець УЗ-діагностики

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія – це сучасний та безпечний метод діагностики та лікування стану порожнини матки та цервікального каналу шийки матки. За допомогою гістероскопії лікар має можливість на «власні очі» оглянути матку зсередини, оцінити візуально колір та структуру ендометрію, вічка маткових труб, слизову  цервікального каналу і, за необхідності, провести хірургічну корекцію виявлених патологічних змін.

Чому гістероскопія – операція без розрізів та швів?

Тому що вся маніпуляція відбувається через природній отвір – канал шийки матки. 

Хірургічний інструмент має назву ГІСТЕРОСКОП – тоненька трубка з камерою та світлом, за допомогою якої зображення з порожнини матки із 10-100 кратним збільшенням в реальному часі передається на монітор. Щоб досягти відмінної візуалізації та провести зрізи за допомогою енергії, в матку постійно поступає спеціальний розчин (5% глюкоза або турусол). Гістероскоп оснащений механізмами подачі і відтоку цієї рідини, для створення відповідного тиску та розширення порожнини матки.

 

Основними показаннями до проведення гістероскопії є:

 • Безпліддя (виявлення та усунення причини відсутності імплантації);
 • Підготовка до переносу ембріона в програмі ДРТ, що значно підвищує шанси настання вагітності (дозволяє виключити наявність поліпів, хронічного ендометриту, що впливає на прикріплення ембріону);
 • Визначення прохідності маткових труб: ехосальпінгоскопія, «бульбашковий» тест;
 • Повторні втрати вагітності;
 • Маткові кровотечі;
 • Поліп ендометрію, цервікального каналу;
 • Гіперплазія ендометрію (нерівномірне, надлишкове наростання ендометрію);
 • Міоматозні вузли, що розташовані субмукозно – під слизовою оболонкою і деформують порожнину матки;
 • Внутрішньоматкові спайки (с-м Ашермана);
 • Аномалія розвитку матки з наявністю внутрішньоматкової перетинки;
 • Видалення сторонніх тіл прожнини матки, ВМС;
 • Видалення залишків плідного яйця, плацентарної тканини.

Види гістероскопії:

 1. Офісна (діагностична) – проводиться без наркозу, без жодних додаткових інструментів, займає до 10-15 хв . Лікар оцінює стан порожнини матки на наявність у ній патології, можна провести прицільну біопсію змінених зон і надіслати матеріал на морфологічне та імуногістохімічне дослідження.
 2. Оперативна – під внутрішньовенним знеболенням, за допомогою електричної енергії лікар проводить резекцію (видалення) патологічних змін під контролем зору, додатково – під УЗД контролем. Тривалість процедури 20-60 хв (залежить від складності). Перебування в палаті для спостереження після гістероскопії займає 2 год. 

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Дана методика не потребує ліжкового режиму і не завдає дискомфорту жінці після чого можна відновити звичну повсякденну діяльність.

Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.