Репродуктивная лапароскопия
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Оваріальний резерв

Оваріальний резерв – це здатність яєчників продукувати яйцеклітини, які можуть потенційно привести до настання здорової вагітності. Він залежить від віку, індивідуальної закладки статевих клітин при ще внутрішньоутробному розвитку дівчинки, генетичної особливості в сім’ї, способу життя (вплив певних факторів на організм жінки).

“Золотий запас”

Щоб жінка несподівано не запитала себе: «Чому не настає вагітність?», потрібно поцікавитися своїм оваріальним резервом. Критерієм його оцінки є правильно проведене УЗД: підрахунок кількості видимих ​​фолікулів (структур, з яких відбувається дозрівання яйцеклітин).

При цьому дуже важливо розуміти, що нас цікавить саме загальна кількість фолікулів в яєчнику, а не наявність або відсутність овуляції. Оскільки овуляція може відбуватися і в 45 років, і в 50 років, але до вагітності такі овуляції призводять вкрай рідко. «Нормальний оваріальний резерв» – це наявність 6-20 фолікулів при проведенні УЗД в двох яєчниках. «Низький» – менше 6 фолікулів, більше 20 фолікулів – називається «виражений» оваріальний резерв.

Выраженный овариальный резерв
Виражений оваріальний резерв
Низкий овариальный резерв
Низький оваріальний резерв

Нормальний оваріальний резервНормальний оваріальний резерв

Іншим об’єктивним методом дослідження фолікулярного резерву є визначення АМГ (Антімюлерова гормону) в крові. Чим нижче його рівень, тим менше оваріальний резерв. Значення цього гормону нижче 1,1 нг / мл є критичним; але не означає, що настання вагітності неможливе.

ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) – гормон гіпофіза, під впливом якого відбувається зростання і дозрівання фолікулів. Його рівень у першу фазу менструального циклу залежить від яєчникового резерву і є надійним критерієм оцінки його стану.

Визначення рівня ФСГ і АМГ слід проводити з 2-4 дня менструального циклу.

Міфи про збереження репродуктивної функції

На жаль, найпопулярніший міф останніх років – це «прийом гормональних контрацептивів може надовго продовжити репродуктивну функцію», прихильники цієї теорії вважають, що якщо блокувати овуляцію, то жінка не витрачає свої фолікули і яйцеклітини.

Наспраді, в жіночому організмі процеси росту і загибелі яйцеклітин відбуваються щодня, і повністю не залежать від наявності або відсутності овуляції. При цьому в залежності від резерву яєчників, одна жінка може втрачати кожен день 5 фолікулів, інша – 20.

Так само немає вітамінів, рослинних препаратів, гормонів і гормоноподібних засобів, які здатні продовжити репродуктивну функцію жінки.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Стресове порушення менструального циклу

На даний час поширеним стало питання порушення менструального циклу на фоні стресу. В такий складний для всіх час особливо чутливою до стресу та різкого виснаження є жіноча репродуктивна система.